Skocz do zawartości
rekton123

1.9d kreci nie pali - przekaznik? -10 stopni.

Rekomendowane odpowiedzi

rekton123

Witam

Otóż w małopolsce w Beskidzie Sądeckim zapanowały niskie temperatury jak na grudzień przystało. Na jak długo nikt nie wie ale mróz wyprowadza z równowagi. Zwłaszcza mnie bo mam ochote oddac puga na najblizszy autozłom bo już sił do niego nie mam. Silnik to stary DW8 1.9d i przy -10 kompletnie nie grzeje świec pomimo że rok temu wymieniałem wszystkie 4 na nowe. Sytuacja wygląda tak: 

Przekręcam kluczyk > brak lampki grzania świec > po 10 sekundach słychać "pyknięcie"  kręci i kręci i nic. Dopiero kable+plak ożywi puga. Pytanie czy to może być problem z zaśniedziałymi stykami na przekaźniku świec? i pytanie czy ten nieszczęsny przekaźnik świec to takie czarne pudełko przyczepione do obudowy akumulatora? Panowie i Panie pomóżcie bo cierpliwości coraz mniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

Przekaznik grzania swiec to takie male czarne pudelko jak na foto. I tak, jest przy aku. Ja w mom 306 z tym samym silnikiem mialem tak ze wymienilem swiece bo nie palil a swiece byly niskiej jakosci i spuchly po roko i zas do wymiany. Ale u ciebie bardziej wyglada to na przekaznik grzania swiec. W srodku przekaznika jest taki stycznik ktorego blaszka po uplywie czasu sie "nadpala" od ciaglego stykania z druga blaszka i w koncu przestaje przewodzic prad. Ja w swoim fiacie stilo tak mialem. Rozebralem przekaznik, przeczyscilem papierkiem sciernym i znow dzialal. Ale te styki zasniedziale jak piszesz tez moga byc przyczyną. Bo jak nie zaswieca ci sie kontrolka na desce to moze przez niego w ogole prad nie plynac. Bo kontrolka sie chyba zaswieca jak te blaszki w styczniku sie zlaczaja a u ciebie widocznie tak sie nie dzieje. Chyba najprostszym sposobem bedzie zakup nowego przekaznika. Koszt duzy i nieduzy bo w granicach 150-200 zl. A przelozenie tego to ok. 30 min. 

cfb4c23346ada7ca0af8c6f32d4e.jpeg

Edytowane przez Pawcio89

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rekton123

Faktycznie okazał sie winny przekaźnik. Okazało się że cała strona akumualtora jest ułmana i przekaźnik latał po całym aucie i wisiał tylko na kablach. Odkręciłem przewody, przeczysciłem, i wszystko zamocowałem na drutach tak na chociaż zimę i jest wszystko oki :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta