Jump to content
Sign in to follow this  
Pytajnik

"przeskakiwanie" przy skręcie

Recommended Posts

Pytajnik

Witam, zauwazylam, że podczas mocnego skrecania kierownica cos "przeskakuje" przy kole. Dzieje sie tak podczas postoju, co to moze byc i czy ewentualnie mozna zaczekac z naprawa?

Pawcio89

Ja mam to samo i jest to najprawdopodobniej lozysko amortyzatora. Dzwiek jakby walil metalowym pretem po dobrze napompowanej oponie. Ale jezdze z tym pol roku i jeszcze nastepne pol bede jezdzil bo dopiero w przyszlym roku bede robil amorki ;)

Edited by Pawcio89

wrobeleczek

To zapewne łożysko mcpersona. W żonkowozie musiałem ostatnio wymienić...

Pawcio89

Ile dales za wymiane? 

kanngax

Łożysko 60 zł wymiana 50 - w moim przypadku tak było

Pytajnik

Dobrze dziękuję. A czy istnieje możliwość że to coś innego? Sprężyna czy coś? "Coś co wymaga natychmiastowej wymiany? Nie chce żeby mi koła odleciały ? jedyne co zauważyłam to że przeskakiwalo mi tak jakis czas temu, później spokoj i wczoraj znowu bylo to słychać. Mam wrażenie i występuje to tylko podczas pory deszczowej ..

Pawcio89

Pytajnik, ja tez tak mam. Czasem klepie a potem przez miesiac potrafi byc cisza. Nic ci nie odleci, mowie ci ze ja juz dlugo tak jezdze a moja jazda do mulastych nie nalezy :

3 godziny temu, kanngax napisał:

Łożysko 60 zł wymiana 50 - w moim przypadku tak było

50 za wymiane? To malo, ja myslalem ze ze 150 minimum. Ttzeba demontowac sprezyne do wymiany lozyska? 

kanngax

Nie mam pojęcia, sam tego nie robiłem ?

Pytajnik

hmm, i u Ciebie dzieje się tak też przy "dwukrotnym skręcie kierownica? :P

wrobeleczek
8 godzin temu, Pytajnik napisał:

Dobrze dziękuję. A czy istnieje możliwość że to coś innego? Sprężyna czy coś? "Coś co wymaga natychmiastowej wymiany? Nie chce żeby mi koła odleciały ? jedyne co zauważyłam to że przeskakiwalo mi tak jakis czas temu, później spokoj i wczoraj znowu bylo to słychać. Mam wrażenie i występuje to tylko podczas pory deszczowej ..

Dokładnie tak samo było w żonkowozie... jak sucho to przeskakuje a jak mokro to cisza... Lecz jak już po wymianie mechanik pokazał mi to co wyciągnął z łożyska to aż mnie zatkało... sama, jedna, wielka, niesamowita rdza!! No jakaś masakra... Za robotę i części zapłaciłem 150zł.

Przy wymianie łożyska trzeba ściągać sprężynę... a przynajmniej ten, u którego to robiłem tak to robił.

Edited by wrobeleczek

Pawcio89
6 godzin temu, Pytajnik napisał:

hmm, i u Ciebie dzieje się tak też przy "dwukrotnym skręcie kierownica? :P

A wiesz co, nie zwrocilem uwagi. Wiem tylko ze jak juz zacznie łupac to łupie pare dni a potem przestaje az znowu nie dostanie fazy na strzały :P