Skocz do zawartości
piowil3

K2 Benzin - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

piowil3

Witam,

Warto spróbować K2benzin do baku? Nie zaszkodzi to mu? Ktoś korzystał jakieś opinie, czy warto i czy faktycznie to pomaga. 

https://k2.com.pl/produkty/k2-benzin-50-ml

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

Nie wiem jak K2 ale ogolnie nie zaszkodzi o ile taka buteleczke jak pisza ze jest na np 60 l benzyny to raczej nie zadziala. Ja jak wlewalem to taka jedna na 10 l benzyny. Ale przed tym trzeba wymienic sobie filtr paliwa bo jak rozpusci syf z filtra to poniesie go az do wtryskow i moze byc odwrotny efekt niz zamierzony. Rownie dobrze mozesz dolac sobie troche ON do benzyny i dziala tak jak te specyfiki.. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kanngax

On do benzyny? Słyszałem że do on można trochę benzyny ale odwrotnie to pierwszy raz :)

Jak chcesz specyfika to kup coś normalnego. Liquid moly valvoline a nie śmieciowe K2 albo po prostu zalej Shell vpowera super czy jak on tam ma i będzie ten sam efekt 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89
Napisano (edytowane)

No tak, ON do bezyny. Dodatki czyszczace uklad paliwowy PB sa na bazie ropy. Z reszta tak zawsze slyszalem. Tak samo jakbys chcial zastosowac plukanke do ukladu smarowania przed wymiana oleju to mozna dolac troche ropy a potem spuscic olej. Ale zeby beznyne do ON to znowu ja nie slyszalem ;) ale fakt faktem ze z tych plukanek dostepnych na rynku najlepsze sa z LIQUI MOLY

Edytowane przez Pawcio89

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
blackdaro
11 godzin temu, kanngax napisał:

On do benzyny? Słyszałem że do on można trochę benzyny ale odwrotnie to pierwszy raz :)

Jak chcesz specyfika to kup coś normalnego. Liquid moly valvoline a nie śmieciowe K2 albo po prostu zalej Shell vpowera super czy jak on tam ma i będzie ten sam efekt 

ON do PB he he, ja też pierwszy raz w życiu słysze, żeby ktoś wpadł na taki pomysł:biggrin: 

20 lat temu jak jeszcze prawie nic nie było, no i zima to była prawdziwa zima, u mnie w pracy do starych DAFów i MANów na jeden zbiornik ON lało sie kilka do kilkunastu litrów PB, bo czysta ropa przy minus 26-28'C zamarzała rano po wyjeździe za brame. Do benzyny przy tych temperaturach wszyscy dolewali denaturat, ja zresztą też.

Dzisiejsze układy wtryskowe pewnie by długo nie zniosły takich mikstur;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

No to ja teraz zgupłem :P tylko tu chodzi o czyszczenie ukladu a nie zamarzanie paliwa. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Istreed
17 godzin temu, Pawcio89 napisał:

No tak, ON do bezyny. Dodatki czyszczace uklad paliwowy PB sa na bazie ropy. Z reszta tak zawsze slyszalem. Tak samo jakbys chcial zastosowac plukanke do ukladu smarowania przed wymiana oleju to mozna dolac troche ropy a potem spuscic olej. Ale zeby beznyne do ON to znowu ja nie slyszalem ;) ale fakt faktem ze z tych plukanek dostepnych na rynku najlepsze sa z LIQUI MOLY

Do układu smarowania możesz wlać 4l ON zamiast oleju silnikowego i to tak zostawić na jałowym. 

Zresztą zobacz sobie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

Istreed, to wiem ;) juz widzialem takie filmiki ;) tylko ja zawsze bylem święcie przekonany ze do benzyniaka w celu przeczyszczenia ukladu paliwowego  mozna dolac troche ropy zeby rozpuscila brud i nadala troche "poślizgu" bo benzyna jest bardziej sucha, a i płukanki są robione na jej bazie. Tak juz kilka razy slyszalem i gdzies na jakims forum tez to przeczytałem. Nie mówilem tu o zamarzaniu paliwa tylko o czyszczeniu ukladu :)Ale skoro faktycznie sie mylilem to dzieki chlopaki za poprawienie mnie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
blackdaro

Tak już całkowicie odbiegając od tematu co by tak do czego dolać, to są jeszcze dużo bardziej ,,suche" paliwa od benzyny:biggrin:

Jak w podstawówce było słabo z kasą, a jeździć sie chciało całe dnie, to nasze Romety i WueSKi zamiast PB zalewaliśmy rozpuszczalnikiem (wymieszanym z nieco większą ilością mixolu), bo akurat rozpuszczalnik mieliśmy w dużych ilościach za darmo. Kaszlak też na tym chodził. Gaźnikowce miały na takim paliwie troche podwyższone wolne obroty i minimalnie mniejszą moc, na wtrysku tego nie testowaliśmy (całe szczęście);)

• Dobre! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Istreed

No jej do czyszczenia układu paliwowego jak miałem moją ostatnią benzynę czytaj subaru to operacja wyglądała tak. 

Nowy filtr i 5 plukanek z motula do wyjeżdżenia. Pomogło bo mi się wtryskiwacz podwieszał czasem. 

Co do K2, poza akrą jakoś nie jestem fanem tej firmy... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta