Jump to content
Sign in to follow this  
piowil3

Światła do jazdy dziennej - FAQ co i jak...

Recommended Posts

piowil3

Witam,

Przewertowałem cały internet i forum, od dziennych w halogenach na długich skończywszy, jednak dalej nie wiem jak je w końcu zamontować, jestem w tym zielony, a chcę zamontować dzienne. Co i jak, gdzie? Który kolor do kolor pozycyjnych z napięciem? Chcę zainstalować takie lampeczki, wiem, że to nie najwyższa półka, ale droższe np. philips, to już 1/5 wartości samego autka.

Dziękuję za wyrozumiałość :)

link do świateł: https://allegro.pl/mocne-swiatla-jazdy-dziennej-led-dzienne-automat-i7385841695.html

Damianos1

Jeśli jesteś zielony w temacie to oddał bym to do kogoś kto się na tym zna i zrobił by to porządnie, bo samemu możesz narobić tylko lipy. A co do tych ledów to jestem do nich bardzo negatywnie nastawiony i w życiu bym tego nie montował.

• Like 1

piowil3

a jak lepiej wpiąć się, a konkretnie który bezpiecznik jest + po zaplonie, wiem, że ten od dmuchawy jest on w komorze silnika, ale lepiej skorzystać z

https://allegro.pl/gniazdo-bypass-bajpass-uni-dodatkowy-bezpiecznik-i6827269170.html      

czegoś takiego czy wpiąć się w wolny? A jeśli w wolny to w jaki sposób, chyba, że gdzieś indziej jest + po zapłonie...

Damianos1

Ja bym to zrobił całkowicie inaczej niż ty sobie to wymyśliłeś. Powtórzę jeszcze raz, lepiej oddaj auto do kogoś kto się na tym zna bo narobisz sobie bigosu.

piowil3

Zamontowane, poprawnie, sprawne, wystarczy tylko trochę pomyśleć,  później pokażę konkretny model oraz jak to wygląda,  zastosowałem kabel 3 żylowy, gdyż ten oryginalny nie budził zaufania, przed wilgocią ochroniłem go peszlą, a miejsca łączenia przewodów termokurczilwą opaską. Dla chcącego nic trudnego,  kolejne plany to już na wiosnę, czujniki cofania, ale to już w stanie dziadka jeszcze przed zrobieniem prawka montowałem :)

piowil3

https://www.youtube.com/watch?v=4haUxAAJNsE&feature=youtu.be

zapraszam, bądźcie wyrozumiali :)

kanngax

Mi nie działa. Pokaż zdjęcie w jakim miejscu to siedzi

piowil3

co dokładnie nie działa? chodzi ci o bezpiecznik? podpiąłem pod ten od pompy paliwa, nr chyba 25 lub 26 czerwony kolor chyba 10A,

kanngax

Filmik.... :)

piowil3

Sorki, przyczepili sie o prawa które posiadam, już git :

MsD

Witam

Zatrzymaj film na 1 minuta i 40 sekund  i tam na samym dole na opakowaniu są wymiary, jak powinny być zamontowane lampy, chodzi o rozstaw między lampami DRL min 60 cm.

Niestety pojazd nie przejdzie przeglądu okresowego do dowodu rejestracyjnego za zły rozstaw lamp za mały tam na pewno nie ma 60 cm.

Pozdrawiam

MsD

piowil3
Posted (edited)

Witaj, racja, w teorii w praktyce ja miałem przegląd w autoryzowanym serwisie i robię tam zarówno quada jak i puga, nic nie oglądał lamp itp poza tym to nie jest problem odkręcić i wkręcić prawidłowo, jednak zauważ że większość pugow ma tak a nawet bliżej,  ale i innych aut, jest poprostu ładniej albo zdemontować na czas przeglądu. Poza tym wiele aut ma tak zamontowane światła, a i w ten sposób masz dostęp do haka holowniczego, a nie zawsze to Ty musisz być holowany, możesz np. kogoś wyciągnąć a od tyłu mogłoby być niemożliwe, MsD ma rację, ale ja osobiście jestem tego świadom, a mandatów za to nie ma, każdy może sobie zamontować, ale pozdrawiam i w następnym filmie o OBDII, dodam info o lampeczkach :)

Edited by piowil3
pomyłka :)

blackdaro

Wyraże swoją opinie na ten temat:)

Wszystko fajnie, pięknie, ale osobiście nie wyobrażam sobie założyć czegoś takiego do swojego puga i psuć jego fajnego frontu takim na siłe ,,doklejanym" paskudztwem, a tym bardziej pokazać sie z tym na mieście. Takie coś ludzie zakładali 10-15 lat temu w najgorszych czasach tuningu (laminaty, siateksy, neony, kameleony), myślałem, że już nikt czegoś takiego nie zakłada w dzisiejszych czasach:brzydal:

Jeżeli dzienne, to z wykorzystaniem fabrycznych lamp albo halogenów w zderzaku, kiedyś nawet mój elektromechanik chciał mi coś takiego zrobić, halogeny przeciwmgielne świecące w dzień na 30% mocy, wygląda to wtedy profi jak z fabryki i nie straszy wizualnie.

damson93
39 minut temu, blackdaro napisał:

Wyraże swoją opinie na ten temat:)

Wszystko fajnie, pięknie, ale osobiście nie wyobrażam sobie założyć czegoś takiego do swojego puga i psuć jego fajnego frontu takim na siłe ,,doklejanym" paskudztwem, a tym bardziej pokazać sie z tym na mieście. Takie coś ludzie zakładali 10-15 lat temu w najgorszych czasach tuningu (laminaty, siateksy, neony, kameleony), myślałem, że już nikt czegoś takiego nie zakłada w dzisiejszych czasach:brzydal:

Jeżeli dzienne, to z wykorzystaniem fabrycznych lamp albo halogenów w zderzaku, kiedyś nawet mój elektromechanik chciał mi coś takiego zrobić, halogeny przeciwmgielne świecące w dzień na 30% mocy, wygląda to wtedy profi jak z fabryki i nie straszy wizualnie.

Tylko niestety wedle naszych kochanych przepisów byle chińskie ledy są legalne, a wykorzystanie drogowych lub halogenów na 30% mocy jest nielegalne i można za to stracić dowód.

• Like 1

Pawcio89

No wlasnie też o tym czytalem bo myslalem nad wykorzystaniem do tego celu halogenów ale jest to niezgodne z prawem. Mozna zdemontowac halogeny  bo nie sa wg przepisow obowiazkowe z przodu i w ich miejsce zamontowac nowe swiatla do jazdy dziennej tylko szkoda mi tych halogenow a nie wiem czy mozna dostac cos co by pasowalo obrysowo do zderzaka tak jak ori halogeny ;)

piowil3

tak, albo w długich wygląda całkiem spoko, no ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co się ma, chinskie ledy tak z homologacja tak :) ale wiecie co wam powiem, wczoraj dziewczyna mi balona uczepiła do samochodu fajny taki z helem i konfetti w srodku, no zabawny, mieszkam na 4 piętrze, na moich oczach z okna wyciął nożczyczkami nitke od balona i se z nim poszedł : D tak to juz czasem jest jak nie zapier**** ledów to i ze zderzakiem je zabierze dlatego nie kupiłem philipsów a wygląd mają 100000 razy lepszy, ale to oczywiście moje zdanie

blackdaro
2 godziny temu, damson93 napisał:

Tylko niestety wedle naszych kochanych przepisów byle chińskie ledy są legalne, a wykorzystanie drogowych lub halogenów na 30% mocy jest nielegalne i można za to stracić dowód.

Nigdy bardziej nie zagłębiałem sie w temat legalności tego rozwiązania, bo mi to niepotrzebne:) Dziwne, że do tak popularnego modelu nikt nie produkuje czegoś dedykowanego, pamiętam jak kiedyś kolega zakładał akcesoryjne DRL do bravo w miejsce przeciwgielnych i to były całe lampy pasujące w miejsce fabrycznych halogenów kupione chyba nawet w serwisie fiata.

piowil3

a wgl wiecie czy te moje lampy z tyłu, czy takie wyjezdzaly z fabryk czy to ktoś zmienił?

kanngax

Tył wygląda na lexus stajl. Nieoryginalne :-) lubi się z nich robić akwarium :D

piowil3

http://pokazywarka.pl/djjdjs/

A tak wiem że to nie tu ale nie będę zakładał nowego tematu, gdzie tu jest górna sonda lambda?  Widzę tylko dolną