Jump to content
  • Similar Content

• =AM=
      By =AM=
      Dzień dobry,
      Udało mi się zakupić oryginalny subwoofer do 206 z wzmacniaczem JBL EQ JUN03 Rx3 i końcówkami wtyczek.
      Teraz rozpocząłem powili analizować jak to wszystko zaimplementować do mojego auta, mniej więcej mam już obraz w głowię, jednak ciągle są luki niewiedzy.
      Mam nadzieje że pomożecie.

Oparłem się mocno na temacie:

Wzmacniacz przedstawiony tam EQ AUG03 Rx3 wygląda bardzo analogicznie do EQ JUN03 Rx3

Biała wtyczka wzmacniacza:
      Zakładam że przedstawiony schemat dla białej wtyczki w wyżej wymienionym temacie:

Jest jak najbardziej zgodny.
      Zakładam że jak odłączę biały kabel od radia (Siemens VDO RD3-01 PSARCD100-5)
      Operacją się na tym schemacie:

To wystarczy że przeciągnę ten kabel do wzmacniacza i podłącze piny:
      B1 + → +6
      B2 - → -14 
      B3 + → +4
      B4 - → -12
      B5 +→ +3
      B6 - → -11
      B7 + → +5
      B8 - → -13
      Tu rozumiem że do radia na piny B3-B6 są podłączone głośniki od drzwi przednich i wysokotonowe "w oknach" i da się je rozdzielić tak aby te małe przyszły dodatkowo na +1,-9,+2,-10
      I to byłby koniec z elementem podłączania infrastruktury audio do wzmacniacza.

Czarna wtyczka wzmacniacza:

I tu rozpoczyna się trochę czarna magia jak czarna wtyczka. Nie do końca rozumiem jak i gdzie ją podłączyć.
      Idąc za moją analizą schematów, odłączam czarną wtyczkę od radia i przeciągam do wzmacniacza łącząc piny
      A1 → +12 (Remote Mute form Mobile Phone leci na wejście PT?)
      A2 →  -4 (Comfort VAN Data Bus leci na wejście PT?)
      A3 → +14 (Comfort VAN Data Bus B leci na wejście PP?)
      A4 → -6 (+VAN Comfort leci na wejście PP?)
      A5 → +13 (Power to Electric Aerial leci na wejście LP?)
      A6 → -5 (+12V IGN Power leci na wejście LP?)
      A7 → +11 (+12V Main Power leci na wejście LT?)
      A8 → -3  (Ground leci na wejscie LT?)

Co wydaj się bez sensu po opisach tych pinów. Dodatkowo jak odłączę tą wtyczkę od radia czy będzie one wql. działać?
      Czy to może ma być wql podłączone równolegle.

Dodatkowo pozostają jeszcze do wykorzystania pin czarnej wtyczki wzmacniacza:
      Pin 1 - +12V zasilanie → To mam sobie gdzieś podłączyć na własną rękę?
      Pin 7 -  „pozwolenie” uruchomienia wzmacniacza → Według opisu schematu guide to się podłącz do pinu 5 w radiu, ale gdzie jak wykorzystałem obie wtyczki.
      Pin 8 - Masa → To mam sobie gdzieś podłączyć na własną rękę?
      Pin 2,10 - Nie używane → Ok

I tu mam trochę taką ścianę. Brakuje mi prostego schematu jak podłączyć każdy pin czarnej wtyczki wzmacniacza do samochodu.

• Viteq
      By Viteq
      Witam wszystkich jako, że to mój pierwszy post na forum. 
      Parę tygodni temu kupiłem 206tkę. Postanowiłem wymienić fabryczne radio na coś z Bluetooth. Wybór padł na Pioneer MVH-S300BT. Wszystko gładko i pięknie. Kostki z zestawu pod fabryczną instalację, przejściówka do anteny radia i wszystko śmiga.
      Dziwny problem jest jednak z wyłączeniem  radia. Chciałem to ustawić tak,  żeby radio gasło przy wyjęciu kluczyka że stacyjki, tak jak fabryczne. Jednak po  wyjęciu kluczyka radio działa jeszcze przez około minutę, następnie coś klika w okolicy bezpieczników auta i wtedy ono gaśnie. 
      Jakieś pomysły? Podłączenie na przewodach mam na krzyż, Czerwony-żółty. Przy podłączeniu czerwony-czerwony nie gaśnie wcale. 
    • ormen
      By ormen
      Witam wszystkich fanów !

Chciałbym prosić o pomoc w doborze głośników, jestem z tego zielony wiem tylko że z przodu w drzwiach mają 16,5 cm i z tyłu 13 cm chciałbym zamontować je właśnie w fabryczne miejsca. Radio nie jest fabryczne, wymienione na Sony. Kwota jaką chce na to przeznaczyć to ok. 300 zł (bez szaleństwa)

Z góry dzięki 4all Pozdrawiam
    • Tau
      By Tau
      Chciałem poprawić coś w temacie nagłośnienia w swoim SW.
      Puki co standarodwo są tylko głośniczki w przednich drzwiach co daje efekt dźwięku z jednej strony.
      Zastanawiam się nad włożeniem czegoś z tyłu, albo wymianie całości.
      Od razu mówię, że zależy mi na w miarę przyjemnym dźwięku, a nie nagłośnieniu całej ulicy
      Co byście polecili?
      a może jakaś firma/spec z okolic Warszawy?
      budżet w okolicy 400zł.

---------- Po chwili dodano... ----------

Wybaczcie.. wątek w złym miejscu.. za późno zauważyłem właściwe.. proszę o przeniesienie/cokolwiek..

>>MoD V<< proszę
Kamil 206sw

Mocowanie subwoofera JBL w wersji SW

Recommended Posts

Kamil 206sw

Potrzebuję kilka zdjęć 206 SW fabrycznie wyposażonego w JBL. Chodzi o kształt i mocowanie subwoofera w bagażniku. Nie mam pewności czy nie kupiłem od HB...  Zdjęcia suba zamocowanego z wszystkich możliwych stron (od strony kanapy po złożeniu także. Wymiar żebym wiedział w którym miejscu wyciąć wykładzinę itd.

buziaczek1431

SW / HB

To samo.

buziaczek1431

A masz ori. wiazke do tego zestawu Jbl.?

wrobeleczek
1 godzinę temu, buziaczek1431 napisał:

SW / HB

To samo.

A wiesz, że one mają inny numer referencyjny? Z tego by wychodziło, że niekoniecznie mogą być identyczne...

6462k0 jest do HB

692410 do SW

Edited by wrobeleczek

buziaczek1431

Wiem.?

Ale to samo.

Taka politykę dobierania części na ASO.

np.uszczelki drzwi do3d.

prawo/lewo mają inny nr części.

A są takie same.

mogę tak wymieniać ?

osolnosoloso

wrobeleczek

No tak... drzwi... ale są lewo i prawo otwieralne... wychodząco-wchodzące i wchodząco-wychodzące, wejściowe i wyjściowe... no i oczywiście obrotowe :D

A tak poważniej... to dość ciekawa sugestia, że oba są takie same bo przecież te dwa nadwozia są jednak inne. No ja mogę tylko opisać jak w HB jest bo nie mam oryginału w swoim SW. Niemniej jednak nie mam z tym żadnego problemu :)

Edited by wrobeleczek

buziaczek1431

Może teraz nie w temacie :)

Szukam fotki całkowitej wiązki plusowej akumulatora z 206 RC .?

Ktoś coś ?

Kamil 206sw

ASO mają ?

Kamil 206sw
Teraz, Kamil 206sw napisał:

Kamil 206sw
Dnia 15.12.2018 o 07:27, buziaczek1431 napisał:

SW / HB

To samo.

Masz 100% pewność swojej teorii?

Tak, mam wiązkę ;)

mim

Ktoś wstawił posta na facebooka, że ma suby JBL na sprzedanie, z czego jeden z SW i podobno jest nieco inny od tego z HB.

Edited by mim

Kamil 206sw
2 godziny temu, mim napisał:

Ktoś wstawił posta na facebooka, że ma suby JBL na sprzedanie, z czego jeden z SW i podobno jest nieco inny od tego z HB.

Jak patrzyłem ogłoszenia wersji jbl 206sw to z zewnątrz kształtem są niemal identyczne. Ciekawy jestem tych różnic. Podejść podejdzie ten co kupiłem bo może jest od sw ale równie dobrze może być od HB i różnić się np mocowaniami ...