Skocz do zawartości
piowil3

Czujnik deszczu i zmierzchu - opcje oraz możliwości?

Rekomendowane odpowiedzi

piowil3

Mam u siebie moi kumple czujnik deszczu i zmierzchu. Sprawne, wszystko działa, tylko jak skorzystać z tego czujnika zmierzchu? Mam 1999 rok więc bez mux, jak włączyć automatyczne światła w nocy i czy to faktycznie jest możliwe, wiem, że mogę mieć automatyczne ale to wtedy zapalają się bez znaczenia czy noc czy dzień, tylko przy odpalaniu silnika, chyba, że się mylę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wrobeleczek

Założyłem w swoim lwie lecz to jest MUX... i działanie jest takie, że automat włącza światła przy słabym oświetleniu dopiero, gdy silnik odpali. Jak jest wystarczająco jasno to tylko gdy np. do tunelu wjadę. Ciekawe czy BezMUX nie powinien robić podobnie?

Edytowane przez wrobeleczek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
piowil3

pewno tak ale jak go uruchomić, mamy noc no za nic nie włączy świateł sam z siebie... a to bezmux

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Przestudiuj schemat czy nie brakuje czegoś, zobacz w pp2000 czy tam nie ma jakiejś opcji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wrobeleczek
9 godzin temu, piowil3 napisał:

pewno tak ale jak go uruchomić, mamy noc no za nic nie włączy świateł sam z siebie... a to bezmux

A jesteś pewien co do sprawności modułu czujnika?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
piowil3
Godzinę temu, wrobeleczek napisał:

A jesteś pewien co do sprawności modułu czujnika?

tak, ale wydaje mi się, że nie ma sensu skoro jesli sie nie ma dziennych ja akurat zakładam w przyszly weekend albo po swietach...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wrobeleczek
3 godziny temu, piowil3 napisał:

tak, ale wydaje mi się, że nie ma sensu skoro jesli sie nie ma dziennych ja akurat zakładam w przyszly weekend albo po swietach...

Ja mam dzienne i działanie automatu jest takie jak opisałem wyżej... Jak jest już dość ciemno to zaświecają się lampy auta a gasną dzienne... Full automat :)

Jak nie miałem czujnika zmierzchu to w tunelach nie miałem podświetlanej deski licznika... niezbyt to fajne uczucie, gdy "giną" wskazania licznika... No i wcześniej to ja decydowałem kiedy światła mają być uruchomione a teraz to robi automat (no chyba, że mam taką wolę i robię to manetką - ręcznie).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
piowil3

A tak z innej beczki, śruba od zegarów jest to torx 20?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wrobeleczek

Zabij, ale nigdy nie pamiętam... mam zestaw torxów i najpierw wybieram "na oko" a jak nie trafię to wtedy przez 1h pamiętam... :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DAWID MILER

Większość jest 20

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta