Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• rieger
      Przez rieger
      Witam,
      Jak już uporam się z innymi dręczącymi mnie sprawami w moim aucie to chciałbym wymienić głośniki. Czy takie jak podane w linkach poniżej będą pasowały? Chodzi mi głównie o tweetery, sprzedawca napisał mi że średnica tweetera to 30 mm i głębokość 17,5 czy wejdą one w słupki? W instrukcji wiadomo napisane jest że głośniki przód 165 mm a tył 130 mm natomiast tweetery 22,5 mm dlatego chciałem się upewnić bądź wyleczyć z tego pomysłu.
      Przód
      https://allegro.pl/glosniki-alpine-sxe-1750s-zestaw-16-5-cm-i7559871618.html
      Tył
      https://allegro.pl/oferta/glosniki-13-cm-alpine-sxe-1325s-7486106745
      Nie chcę robić dyskoteki w samochodzie, po prostu stare już harczą i chcę jakieś przyzwoite pod oryginalne radio.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc
    • rieger
      Przez rieger
      Witam wszystkich,

Na początek przepraszam za poruszenie po razy któryś tam znanego tematu czyli dach w 206cc. Niestety nie znalazłem podobnego problemu więc postanowiłem założyć nowy temat. Jeśli jednak już taki istnieje to proszę o przekierowanie.
      Ale do rzeczy... Kupiłem niedawno 206cc i od początku coś głośno pukało z tyłu na nierównościach i przy mocniejszym "tąpnięciu" włączał się przerywany sygnał dźwiękowy, który wyciszał się tylko podczas postoju i jazdy z małą prędkością. Żeby całkiem się go pozbyć trzeba było złożyć i rozłożyć dach. Rożne kombinacje próbowałem z tym co może się tłuc, począwszy od półki a skończywszy na podejrzeniu siłowników dachu. 
      Okazało się jednak, że te objawy (stukanie) nie występują przy jeździe ze złożonym dachem. Oddałem auto do mechanika ale on nie bardzo mi potrafi pomóc, bo mówi że już nie da się nic wyregulować bo wszystko jest wyregulowane na maksa. 
      Czy faktycznie może być tak że nic nie da się wyregulować? A jeśli (oby) nie to jak poradzić sobie z problemem i czy faktycznie to wina klapy bagażnika czy może czegoś innego co może dawac podobne objawy.

Bardzo dziękuję za pomoc

• lyli91
      Przez lyli91
      Witam, proszę o pomoc lub chociaż jakieś podpowiedzi
      Niedawno w cc-ku zdiagnozowano problem z prawą półosią - szarpanie silnikiem i odgłos bicia przy kręceniu prawym kołem, a co za tym idzie podczas jazdy. Diagnoza: pęknięta sprężyna i rozsypane łożysko. Niestety po wymianie problem nie tylko nie ustał, ale pojawił się nowy, a mianowicie ani nowa, ani stara półoś nie wchodzą całkowicie w skrzynię (brakuje ok 4 mm). Przed wymianą stara półoś była osadzona w skrzyni idealnie.
      Ktoś wie jaka może być przyczyna?

CC: 1.6 16V 109KM 03 r.
      Zakupiona półoś pochodzi ze zwykłej 206 z takim samym silnikiem. Wymiarowo jest identyczna jak ta wymieniana. 
    • Klaudynka4
      Przez Klaudynka4
      Dzień dobry.  Mam następujący problem.  Od zeszłego roku pojawiła się matowa plama na lakierze na dachu mojej 206 (rok produkcji 2001, kolor srebrny) i coraz bardziej się powiększa. Plama wygląda jak zmatowiały lakier, nie łuszczy się. Z każdym słonecznym dniem robi się coraz większa. W innych częściach samochodu nie widać podobnych zmian. Pozostałe elementy rdzewieją w niewielkim stopniu.  Samochód nie jest garażowany. Pytanie czy da się ten proces jakoś cofnąć albo chociaż zatrzymać? Czuję że po tym lecie już cały dach będzie tak wyglądał.
      Znalazłam podobny wątek ale ktoś pisał że lakier po prostu się łuszczy. 
      Mogę wrzucić zdjęcie później 
rieger

Jak wyłączyć dźwięk informujący w 206cc

Rekomendowane odpowiedzi

rieger

Witam,

Proszę o pomoc w sprawie MEGA denerwującego sygnału w 206cc. Chodzi mi o przerywany dźwięk podczas jazdy, który oznajmia o niedomkniętej klapie lub otwarciu zatrzasków od dachu przy rozkładaniu dachu.

Denerwuje mnie ten dźwięk bo włącza się bez (wyraźnej) przyczyny i nie da się go wyłączyć do czasu złożenia i rozłożenia dachu. Do niedawna na nierównościach tłukł mi się dach ale z problemem sobie już poradziłem i nie tłucze się nic, a mimo to czasami się ten denerwujący dźwięk załącza. 

Np. wczoraj jeździłem normalnie bez problemu podjechałem na szybkie zakupy wszystko ok po powrocie ze sklepu wsiadam i po ruszeniu wspomniany sygnał się odezwał. Oczywiście nie składałem dachu, nie otwierałem nawet bagażnika ani nic co mogłoby ten sygnał wywołać dlatego stwierdziłem że chyba najlepszym sposobem będzie pozbycie się go. 

Czytałem dużo o takich objawach i są różne od nie zaciągniętej roletki, poprzez niedomknięta klapę bagażnika i wiele innych ale jak pisałem nic z tych rzeczy które mogłyby ten sygnał wywołać nie było robione. Wiem że czujniki, styki w 206cc to materiał na encyklopedię dlatego chciałbym to zrobić najmniejszym nakładem sił:)

Jedynie mam pytanie czy w razie wyłączenia tego sygnału "gong" przy składaniu i rozkładaniu dachu sygnalizujący zakończenie danej czynności też nie będzie słyszalny?

Proszę o pomoc, bo tym autem ma jeździć moja żona a nie chciałbym co chwilę słuchać narzekania:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
yeti

nie zaciągnieta roleta nie pika, tylko uniemożliwia otwarcie dachu.

uwalił się czujnik w zamku bagażnika, generalnie jest obok niego wtyczka jak odepniesz to będzie uważał że jest zamknięty zawsze, ale wtedy licz się z konsekwencją tego. (Czyli przy otwartym bagażniku zacznie otwierać dach jak się zapomnisz)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rieger

Wielkie dzięki za podsunięcie tropu, jak będzie to tylko możliwe to sprawdzę. Oby faktycznie to było to :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rieger

Niestety chyba to jednak nie to :( Wjechałem na spokojnie "pikającym" samochodem do garażu podziemnego, poczekałem aż się zrobi cieplej 😉 odpiąłem wtyczkę ale niestety pikanie nie ustało więc zapiąłem ją tak jak była :(. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
yeti

na wyświetlaczu coś się wyświetla ? 

no to planet i diagnostyka który czujnik pokazuje że jest otwarty

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rieger

Nie na wyświetlaczu nic się nie wyświetla:( czyli zostaje mi salon i diagnostyka bo nie mam pod co podłączyć :( 

W sumie zastanawiam się czy to nie któryś od zaczepów do otwierania dachu, bo dźwięk jest taki jak po zwolnieniu tych zaczepów i może teraz na zimnie jak się ogrzeje to świruje no ale chyba faktycznie bez diagnostyki się nie obędzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MattHarderzz

Mikroprzełączniki potrafią się zepsuć. Najczęściej jest to czujnik klapy bagażnika i zaczepy przy dachu.

Jeżeli chodzi o weryfikację, czy to te przy dachu, to najprościej jest odpiąć wtyczkę od mikroprzełącznika i zewrzeć piny w kostce np. drucikiem.
U mnie jak padł, to nie mogłem dachu otworzyć mimo pootwieranych zaczepów i jedynie wymiana rozwiązała problem.

Z bagażnikiem jest trochę gorzej, bo tutaj otwarcie klapy zamyka obwód, więc zwarcie pinów drucikiem nic nie da.

Zdarza się też, że siadają czujniki otwarcia/zamknięcia szyb. Niestety z tym nie mam żadnych doświadczeń.

Niestety najprościej jest podpiąć się pod PP2000 i tam sprawdzać stan dachu "na żywo", gdzie pokazuje stan czujników. Ja tak zweryfikowałem swoją usterkę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta