Jump to content
 • Similar Content

  • MINICorn
   By MINICorn
   Hej,

   Mam takie pytanie czy ktoś z Was montował może butlę lpg pod bagażnikiem?
   Wiem, że jest taka możliwość, ale bardzo zastanawia mnie czy akurat w 206 CC jest jak zamocować ją pod bagażnikiem- bo miejsce jest.
    
  • bowman
   By bowman
   Witam, kilka miesięcy temu kupiłem 206tke w wersji cc sprowadzoną z Niemiec i mam pewien problem gdyż wydział komunikacji wydał mi dowód rejestracyjnym w którym po prostu jest napisane 206 (bez cc) natomiast w ubezpieczeniu jest zaznaczone że chodzi tutaj o 206 wersje cc. Moje pytanie brzmi czy to normalne że w dowodzie rejestracyjnym nie ma dopisku "cc" ani żadnej informacji że jest to kabriolet? czy w razie jakiejkolwiek kolizji nie będzie problemów z wypłatą ubezpieczenia? z góry dziękuje za odpowiedź  
  • Freszuu
   By Freszuu
   Witam wie ktoś jak ogarnać coś takiego?
    
  • skiba-26
   By skiba-26
   Dzień Dobry,
   Szukam rozwiązania na mój mechaniczno-hydrauliczny problem z dachem. Miałem dużo kłopotów z jego obsługą, z elektroniką ale rozwiązałem. Nie działał zupełnie, obecnie większość usterek usunąłem, ale pozostał problem zbyt wolnego podnoszenia klapy kufra podczas chowania i wychodzenia dachu z bagażnika. Klapa otwiera i zamyka się topornie, wolno, nie podnosi się płynnie tylko jakby chciała a nie mogła. Przesmarowałem układ z siłownikami, sprawdziłem stan tych prowadnic i oczek, brak też wycieków płynu hydraulicznego - wiadomo. Żadnej poprawy po przesmarowaniu. 
   Podczas operacji zamknij/otwórz klapa pracuje zbyt wolno i sterownik zgłasza na komputerze diagnostycznym błąd "przekroczono czas". Wiadome i oczywiste. Stąd też w trakcie operacji podnoszenia i opuszczania dachu muszę puścić przycisk sterowania i wcisnąć jeszcze raz bo po wystąpieniu błędu operacja podnoszenie/opuszczanie zostaje przerwana. Oczywiście kontynuując na kilka podejść jakoś w końcu udaje się elektrycznie dach zamknąć i opuścić. Wiadomo jednak że nie powinno tak to działać.
   Co ciekawe drugi (inny obwód sterowania) odpowiedzialny za siłowniki główne podnoszenia dachu (a nie klapy bagażnika) działa ok. Dach wychodzi szybko i płynnie, operacja po maksymalnym otwarciu klapy przebiega już później gładko i bezproblemowo. Blenda (plastikowa osłona otworu dachu) też wyskakuje szybko i płynnie. Stąd staram się logicznie patrzeć na problem, że pompa hydrauliczna raczej jest sprawna (??)
   Moje przypuszczenia:
   Zapowietrzony układ ponoszenia klapy bagażnika. (Pytanie jak to sprawdzić? Jak odpowietrzyć?)
   Zatarte siłowniki (lub coś innego w tej klapie bagażnika, jakieś zawiasy krzywe lub zatarte? Jak się do nich dobrać?)
   Uszkodzona (jednak) pompa lub jakiś zawór przełączający pomiędzy obiegiem podnoszenia klapy i podnoszeniem dachu i ciśnienie podnoszenia klapy gdzieś "ucieka"? 
    
   Proszę o wsparcie jeśli ktokolwiek miał podobne problemy.
rieger

Jak wyłączyć dźwięk informujący w 206cc

Recommended Posts

rieger

Witam,

 

Proszę o pomoc w sprawie MEGA denerwującego sygnału w 206cc. Chodzi mi o przerywany dźwięk podczas jazdy, który oznajmia o niedomkniętej klapie lub otwarciu zatrzasków od dachu przy rozkładaniu dachu.

Denerwuje mnie ten dźwięk bo włącza się bez (wyraźnej) przyczyny i nie da się go wyłączyć do czasu złożenia i rozłożenia dachu. Do niedawna na nierównościach tłukł mi się dach ale z problemem sobie już poradziłem i nie tłucze się nic, a mimo to czasami się ten denerwujący dźwięk załącza. 

Np. wczoraj jeździłem normalnie bez problemu podjechałem na szybkie zakupy wszystko ok po powrocie ze sklepu wsiadam i po ruszeniu wspomniany sygnał się odezwał. Oczywiście nie składałem dachu, nie otwierałem nawet bagażnika ani nic co mogłoby ten sygnał wywołać dlatego stwierdziłem że chyba najlepszym sposobem będzie pozbycie się go. 

Czytałem dużo o takich objawach i są różne od nie zaciągniętej roletki, poprzez niedomknięta klapę bagażnika i wiele innych ale jak pisałem nic z tych rzeczy które mogłyby ten sygnał wywołać nie było robione. Wiem że czujniki, styki w 206cc to materiał na encyklopedię dlatego chciałbym to zrobić najmniejszym nakładem sił:)

Jedynie mam pytanie czy w razie wyłączenia tego sygnału "gong" przy składaniu i rozkładaniu dachu sygnalizujący zakończenie danej czynności też nie będzie słyszalny?

 

Proszę o pomoc, bo tym autem ma jeździć moja żona a nie chciałbym co chwilę słuchać narzekania:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
yeti

nie zaciągnieta roleta nie pika, tylko uniemożliwia otwarcie dachu.

 

uwalił się czujnik w zamku bagażnika, generalnie jest obok niego wtyczka jak odepniesz to będzie uważał że jest zamknięty zawsze, ale wtedy licz się z konsekwencją tego. (Czyli przy otwartym bagażniku zacznie otwierać dach jak się zapomnisz)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
rieger

Wielkie dzięki za podsunięcie tropu, jak będzie to tylko możliwe to sprawdzę. Oby faktycznie to było to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
rieger

Niestety chyba to jednak nie to :( Wjechałem na spokojnie "pikającym" samochodem do garażu podziemnego, poczekałem aż się zrobi cieplej 😉 odpiąłem wtyczkę ale niestety pikanie nie ustało więc zapiąłem ją tak jak była :(. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
yeti

na wyświetlaczu coś się wyświetla ? 

no to planet i diagnostyka który czujnik pokazuje że jest otwarty

Share this post


Link to post
Share on other sites
rieger

Nie na wyświetlaczu nic się nie wyświetla:( czyli zostaje mi salon i diagnostyka bo nie mam pod co podłączyć :( 

W sumie zastanawiam się czy to nie któryś od zaczepów do otwierania dachu, bo dźwięk jest taki jak po zwolnieniu tych zaczepów i może teraz na zimnie jak się ogrzeje to świruje no ale chyba faktycznie bez diagnostyki się nie obędzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
MattHarderzz

Mikroprzełączniki potrafią się zepsuć. Najczęściej jest to czujnik klapy bagażnika i zaczepy przy dachu.

Jeżeli chodzi o weryfikację, czy to te przy dachu, to najprościej jest odpiąć wtyczkę od mikroprzełącznika i zewrzeć piny w kostce np. drucikiem.
U mnie jak padł, to nie mogłem dachu otworzyć mimo pootwieranych zaczepów i jedynie wymiana rozwiązała problem.

Z bagażnikiem jest trochę gorzej, bo tutaj otwarcie klapy zamyka obwód, więc zwarcie pinów drucikiem nic nie da.

Zdarza się też, że siadają czujniki otwarcia/zamknięcia szyb. Niestety z tym nie mam żadnych doświadczeń.

Niestety najprościej jest podpiąć się pod PP2000 i tam sprawdzać stan dachu "na żywo", gdzie pokazuje stan czujników. Ja tak zweryfikowałem swoją usterkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×