Jump to content
doooriano

Niedogrzewanie silnika

Recommended Posts

doooriano

Witam. Mam pytanie. Wolno dogrzewa mi się silnik w 206 1,6 benzyna. Około 70 stopni i spalanie około 13 litrów zima przy temp około - 1. Proszę o rady lub pomysły. Jaka jest temp standardowa w tych autach u Was :)? 

Pawcio89

Powinno byc standardowo w granicach 90. Ja mam 2.0 benzyne i z nagrzewaniem sie silnika tez szalu nie ma bo musze przejechac ze 4 km zeby bylo 90. Ale gdy jest wiekszy mroz i juz troche wczeaniej wlacze ogrzewanie to dojdzie do 70 i potem powoli sie nagrzewa ale to normalne no i zawsze trzyma 90 stopni +-5.Ale jesli tobie powyzej 70 nie idzie no to zapewne termostat do wymiany

Edited by Pawcio89

doooriano

No 70 i koniec hehe ok, po świętach wymienie i napisze efekty. Wesołych 😉🎄

wojtas6412

Pracę termostatu możesz łatwo sprawdzić dotykając obu przewodów gumowych doprowadzających płyn chłodzący do chłodnicy. Po odpaleniu zimnego silnika tylko jeden przewód (nie pamiętam góra, czy dół) powinien się wolno nagrzewać. Dopiero po otwarciu termostatu na drugim poczujesz ciepło. Jeżeli oba jednocześnie się nagrzewają, to znaczy, że termostat nie trzyma i jest do wymiany. Inaczej mówiąc wówczas masz otwarty cały czas "duży" obieg płynu tj. przez chłodnicę.