Jump to content
Sign in to follow this  
zolomon

Zapalniczka 206 1.1 02r

Recommended Posts

zolomon

Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy ze znalezieniem zamiennika do mojej 206'tki. Na polskich serwisach aukcyjnych nie ma za bardzo aktualnych ofert, a nie widzi mi się zbytnio ściąganie takiej pierdoły z Chin i czekanie na nią kurde miesiąc. Orientuje się ktoś, czy nie pasowałaby zapalniczka z jakiegoś innego auta? Informacje o moim egzemplarzu w tytule, natomiast na zapalniczce jest podane, że to Valeo 7394/12v.

Pawcio89

Ja znalazlem na allegro uzywke za 20 zl. Co prawda z 407 ale wyglada tak samo. A swoja drogą gniazda sa raczej uniwersalne i mozna wymontowac i podjechac gdzies do sklepu motoryzacyjnego czy norauto i cos dobrac. Tu masz linka z allegro.. 

https://allegro.pl/oferta/zapalniczka-gniazdo-zasilania-12v-peugeot-407-7470447025?reco_id=e4aca428-0b96-11e9-b0e9-000af7f5ffd0

kanngax

No ta z linku od 407 wygląda całkiem inaczej niż 206, może i działa podłączanie ale wyglądowi to dużo brakuje :)

Pawcio89

Powaznie? Mi sie wydawalo ze tak samo :P to sorka za wprowadzenie w blad :P

zolomon

Tę widziałem ale właśnie wygląda inaczej niż moja. Tzn. nie muszę mieć wyglądającej tak samo o ile będzie działać, a wokół niej nie będzie żadnych luzów. 😅

Pawcio89

No ja kiedys w swoim 306 wymienialem i kupilem gdzies w jakims sklepie byle jaka, nie patrzac do jakiego to samochodu i pasowalo. Otwor na gniazdo chyba jest standardowy tak jak same gniazda i wtyczki do ladowarek. Wszystko to jest robione na ten sam wymiar wiec mysle ze bedzie pasowac. Gniazdo jest poprostu wsuwane w dziure np w desce i zaskakuje na zatrzaski. Mowie ci. Wez gniazdo w reke i skocz do pobliskiego sklepu albo norauto i cos dobierzesz. Ew na jakis szrot.. ;)