Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• karolmaxxx
      Przez karolmaxxx
      Witam wszystkich. jestem nowym użytkownikiem forum a od dwóch dni szczęśliwym posiadaczem błękitnego puga 1,4 hdi 3d. dzisiaj pojawił sie problem z fotelem pasażera: za cholery nie moge przechylić oparcia do tyłu. do przodu idzie (łamie sie) ale kiedy chce rozłożyć je z powrotem wraca na jedną pozycje. kiedy dzwignie z prawej (lub lewej) strony fotela próbuje odchylić do tyłu- żeby odchylić oparcie- ona praktycznie nie rusza sie z miejsca. mam porównanie z fotelem kierowcy. Wygląda to tak że na chwile obecną mam tylko możliwość zgięcia oparcia na maks do przodu oraz powrotu tylko na jedno miejsce do tyłu które jest bardzo nie wygodne bo prawie prostopadle do siedziska- nie moge go bardziej odchylić. na suwnicach wszystko jest ok. co to może być? nie wiem czy ten temat był juz poruszany czy nie. z tego co sie orientuje to te fotele są sporym bugiem w pugach więc pewnie ktoś już miał podobną sytuacje. prosze o pomoc i pozdrawiam wszystkich.

_szukaj
    • Chodar
      Przez Chodar
      Witam.

Chciałem się Was zapytać czy jest możliwość przeniesienia samego obicia fotela (siedziska i oparcia) na stelaż? Dokładnie to wygląda tak, że chciałbym kupić wnętrze do mojej 206 z anglika. No i oczywista sprawa jest, że regulowany fotel jest po drugiej stronie, a ja chciałbym podmienić stelaż tak bym mógł regulować oba fotele. Jeżeli kiedyś ktoś robił coś takiego to proszę o info.
    • koma32
      Przez koma32
      Witam,

Mam problem na który nie mogłem niestety znaleźć rozwiązania w istniejących tematach a mianowicie kilka dni temu próbowałem złożyć fotel pasażera żeby móc dostać sie na tylnią kanape rączka ruszyla się o centymetr i nic więcej fotel nie składał się więc uznałem że zajmę się tym później i złożyłem oparcie. Robiłem tak do wczoraj kiedy to miałem długi postój i położyliśmy delikatnie oparcie na fotelu pasażera i tak już zostało nie można go wogóle ruszyć jest pochylone do tyłu i sytuacja identyczna jak ze składaniem wajcha rusza się o centymetr ale nic się nie dzieje miał ktoś może już taki problem i rozwiązał go jakoś bo nie widzi mi się kupować fotela pasażera ze względu na takie coś
ShepHerd90

Fotel nie reguluje się do tyłuPeugeot 206cc 2005

Rekomendowane odpowiedzi

ShepHerd90

Witam

Jestem nowy na  tym forum jak i dość świeżym posiadaczem Peugeotka także proszę nie gryźć

Problem jaki napotkałem związany jest z prawym fotelem pasażera, fotel kładzie się do przodu aby wpuścić ludzi do tyłu lecz nie reguluje się w drugą strone. Jego maksymalny wychył to 90 stopni i nic więcej. Nawet wajchy nie da się pochylić do tyłu, blokuje się, tak jak i całe oparcie napotyka blokade kiedy chce się je pochylić. 

Fotel został wyciągnięty, sprawdzone linki, mechanizm i jak po 3 godzinnej pracy się okazało, problem leży w okrągłym bębenku który można znaleźć po prawej stronie obok wajchy. Próbowałem delikatnie, młotkiem i już naprawde w każdy sposób poruszyć jakoś ten mechanizm, niestety nic.

Nie da się również do niego dostać ponieważ bębenek jest zmontowany w całości bez śrub.

Macie może jeszcze jakieś pomysły co z tym można zrobic? Czy jedyną opcją jest kupić nowy fotel :/?

Pozdrawiam Patryk.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta