Jump to content
Sign in to follow this  
MaciekkM

Check engine przez 15 sekund

Recommended Posts

MaciekkM

Ostatnio zapalil mi sie check engine na jakies 15 sekund po czym zgasl. Nic wiecej sie nie pojawial a ja nie wiem czy sie czyms takim wogole przejmowac czy prewencyjnie jechac do mechanika? Czy bedzie wogole w stanie przeczytac kod bledu ktory wtedy wyskoczyl? Czy auto ma cos w rodzaju historii bledow do diagnostyki?

Pawcio89

Tak, ecu zapisuje bledy w pamieci choć są juz nieaktywne. Mozesz pojechac sprawdzic bledy, nie zaszkodzi ;) a kiedy ci ten check sie zaswiecil? 

MaciekkM

no dzisiaj, wyjechalem po tankowaniu, przeskoczyl na gaz chwilke pozniej check engine na 15 sekund po czym spokoj. Jazda kolejne 30km nie pokazala zadnych bledow.

Pawcio89

Zobaczysz czy znowu tak sie nie stanie. Obserwuj jak wczesniej, po porzelaczeniu na gaz. Jak sie powtorzy to zjedz na komputer i zobaczysz co pokaze. 

orkow

Pracuje równo? Pojawiają się problemy z szarpaniem w momencie zapalenia się check engine? Zachowuje się tak samo na obu paliwach czy tylko na gazie? 

Robiłeś diagnostykę planetem? 

MaciekkM

Ku mojej wiedzy powiem ze tylko na gazie a praca jest wzorowa z check i bez. Temperatura tez jest dobra ale to wody wiec pewnie nie ma sie tym co kierowac. Glosniej tez nie jest. Po prostu swieci sie lampka 10 sekund i znika.

MaciekkM

Okazalo sie ze to byl blad mieszanki paliwowej. Mam jezdzic na benzynie zeby zobaczyc  zy na niej tez sie pojawi. Pytanie do was: czy blad mogl wynikac z czegos takiego jak slabe paliwo lpg czy raczej wymagana jest regulacja?