Jump to content
Patryk206CC

206 CC 1.6 pali sie choinka ze wskaznikow

Recommended Posts

Patryk206CC

Witam.

Pacjent Peugeot 206 CC 1.6 benzyna 2005r. Problemem jest choinka z kontrolek ktora zrobila sie po przypadkowym spieciu na gniezdzie zapalniczki.

Swieci sie ABS,AIR BAG,CHEK ENGINE ,kontrolka hamulca oraz przestal skladac sie dach. 

Czymozecie polecic jakiegos uczciwego elekto mechanika pasjonata z TROJMIASTA lub okolic.

Sprawa dosc pilna.

Pozdrawiam

Pawcio89
Posted (edited)

A probowales odlaczyc aku na chwile? Tzn jakies 30 min. I auto odpala i normalnie chodzi? No o zobacz czy aku sie nie usmiercił. Bo niby przy duzym spadku napiecia tak moze sie stac.. 

Edited by Pawcio89

Patryk206CC

Akumulator odłączałem na dość długo .ponad godzinę. Nie pomogło. Wydaje mi się ze aku. jest dobry.Nie dawno był ładowany i kreci jak szalony. Samochód odpala normalnie i jeździ jak wściekły. Tylko te kontrolki no i zapomniałem ze prędkościomierz też przestał działać. 

orkow

Brak synchronizacji zegarów z BSI. Banalne pytanie, ale sprawdziłeś wszystkie bezpieczniki dokładnie? Bo nic o tym nie wspominales. Nie mówię tylko o zapalniczce, sprawdź też resztę. Pomimo że zapalniczka ma oddzielne zasilanie ale jeszcze wcześniej na tym samym obwodzie są większe które odpowiadają za resztę systemów. Czasami zdarza się tak, że ktoś wrzucił większy do zapalniczki niż powinien i najpierw strzela reszta :)

Patryk206CC

Tak sprawdzałem wszystkie. Rowniez te Maxi w komorze silnika.Sprawdzalem tez wtyczki czy nie ma wypalonych ,przegnitych pinow. Jestem w 90 % przekonany ze to jakas pierdola zwiazana z elektryka. Tylko nie potrafie jej zlokalizowac. Samochod nie dawno kupiony ale z tego co zdarzylem zauwazyc to w elektryke ktos pchal wczesniej lapy. Bez kompa sie chyba nie obedzie.

Patryk206CC

Czytajac temat na Elektrodzie to wychodzi ze ORKOW ma racje i jest to brak polaczenia z BSI. A o BSI nawet nie wiedzialem. Musze to sprawdzic.A myslicie ze dach sie nie sklada bo tez winne jest BSI?

orkow

Oczywiście że tak :) podjedz do kogoś kto ma pp2000. Nadal utrzymuje, że któryś z bezpieczników Ci strzelił. Które maxi wymieniales? Wyciagales puszkę z obudowy i sprawdzałeś te od spodu? Czy tylko te na górze? 

Patryk206CC

Wyjalem cala skrzynke bezpiecznikow. Sprawdzalem po kolei multimetrem wszystkie bezpieczniki te z gory i od spodu te MAXI. 

Patryk206CC

Samochod naprawiony. BSM padlo.Wszystkie objawy zniknely.