Skocz do zawartości
spawnmaster

Problem z grzaniem silnika PROSZĘ O POMOC !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Stackburn

Teraz wypadałoby jeszcze sprawdzić jaka jest faktyczna temperatura interfejsem diagnostycznym. Wskazanie , wskazaniem a jaka jest realna to tak do końca nie wiadomo ;)

Może jeszcze trzeba będzie ustawić wskazówkę na wskaźniku (mógł się lekko przestawić silniczek krokowy) - niby nie powinien , ale stara zasada mówi "nigdy nie mów nigdy" a "na pewno" to Kopernik nie żyje ......

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow
Godzinę temu, Stackburn napisał:

Teraz wypadałoby jeszcze sprawdzić jaka jest faktyczna temperatura interfejsem diagnostycznym.

Taka faktycznie faktyczna to pirometr albo termometr kontaktowy.......czujnikom też nie można ufać za bardzo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn

Miałem na myśli porównanie odczytu w pp2000 a wskazaniem budzika - czy się pokrywa czy to dwa osobne seriale ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
spawnmaster

Dzisiaj testowalem , pojechałem do mechanika i temp była trochę powyżej 70 C na odcinku 2.5 km i rura do chłodnicy trochę ciepła . Pogazowal z 3 min na 3.5 tys. Obrotow do temp. 95 - 100 C tak żeby się zagrzal i pojechaliśmy w trasę na 1.5km i z powrotem i trzymał na 92 C . Wracając do domu trzymał 91 C . 

Potem 3 h później jechałem do miasta 1.5 km temp 70 C i troszkę spadła , na światłach dojeżdżając dalej wróciłem się do sklepu i temp 80 C . Gasze auto wracam odpalam temperatura opadła poniżej 80 C trasa do domu 1.5 km i pod domem temp to 85 C . Jak myślicie zostawić już to niech tak jest wachanie między 80 a 85 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn
Napisano (edytowane)

Zostaw , jest ok. Dłuższy odcinek i będzie trzymał 90 stopni. Teraz jest zimno więc takie wskazania to nic dziwnego.

Poczekaj do lata i będziesz szukał tematu "grzeje się - na piecu 100 stopni" ;)

Edytowane przez Stackburn

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
spawnmaster

No mam nadzieję że jak pojadę do Bielska w weekend 30 km w jedną stronę to skoczy na 90 lub chociaż 88-89 C bo tyle hajsu wydałem na to auto że aż beczec mi się chce że to kupiłem.

:( . Nie pytajcie ile bo w tysiącach zł same koszty i naprawy a do zamożnych nie należę.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
spawnmaster

Po przejechaniu 50 km znowu zaniza temperaturę . Po podkreceniu śrubki przy czujniku wyleciało powietrze . Po odpowierzeniu dopiero po 25 km temp osiągnela 90 C . Prędkość średnia 70km/h i -7 Na polu . A tak to było 80 C 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
spawnmaster

Lub mniej 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn

Jakbyś go przegonił na większych prędkościach to sam by już pogonił to powietrze ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
spawnmaster

Tylko czemu jak temp osiagnie troche ponad 70 to go schladza ze 3 razy troszkę w gore i zaraz w dol trasa nie wiecej niz 5km a przy większej potem trzyma trochę na 80 i waha się później pomiędzy 85 a 80 . 

Edytowane przez spawnmaster

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Chyba masz dalej powietrze w układzie..........

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn
23 godziny temu, spawnmaster napisał:

Tylko czemu jak temp osiagnie troche ponad 70 to go schladza ze 3 razy troszkę w gore i zaraz w dol trasa nie wiecej niz 5km a przy większej potem trzyma trochę na 80 i waha się później pomiędzy 85 a 80 . 

Trasa nie więcej niż 5km jest odpowiedzią. Na 80 może stać w trasie bo jest to wskazanie uśrednione z ECU - dodatkowo aura nie rozpieszcza i przymrozki nie pomagają w szybkim dogrzewaniu silnika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta