Skocz do zawartości
pawel27s

Wymiana poduszki powietrznej fotela 206+

Rekomendowane odpowiedzi

pawel27s

Witam.

Miałem dziś małą przygodę wskutek której wpadłem do rowu i wystrzeliła mi poduszka fotela kierowcy. Chciałbym to naprawić i teraz pytanie, czy wystarczy wymienić samą poduszkę, czy muszę dodatkowo wymieniać coś jeszcze (sterownik poduszek, pas bezpieczeństwa)?

Auto to Peugeot 206+ 1.4 2009r

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89
Napisano (edytowane)

Czujnik uderzeniowy, wystrzelona poduszka, usunac crash date ale to juz komputerem. Pas do wymiany jesli wystrzelila blokada. Chyba to wszystko.. 

Edytowane przez Pawcio89

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel27s
17 godzin temu, Pawcio89 napisał:

Czujnik uderzeniowy, wystrzelona poduszka, usunac crash date ale to juz komputerem. Pas do wymiany jesli wystrzelila blokada. Chyba to wszystko.. 

W którym miejscu znajduje się ten czujnik uderzeniowy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

Musisz szukac w miejscu gdzie uderzyles samochodem. Montowane sa pod budą a jakie jest dokladne rozmieszczenie to ci nie powiem. Na pewno bedzie zniszczony gdzies w miejscu gdzie masz wgnieciona blache. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel27s
30 minut temu, Pawcio89 napisał:

Musisz szukac w miejscu gdzie uderzyles samochodem. Montowane sa pod budą a jakie jest dokladne rozmieszczenie to ci nie powiem. Na pewno bedzie zniszczony gdzies w miejscu gdzie masz wgnieciona blache. 

A co ze sterownikiem poduszek? Na innym forum znalazłem informację, że jego też należy wymienić

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89
Napisano (edytowane)

Kurcze, ciezko mi powiedziec. Wydaje mi sie ze skasowanie crasch daty powinno wystarczyc ale nie powiem ci tego na 100%. Ogolnie niektore sterowniki wymagaja wymiany a niektore chyba tylko skasowanie crasch daty. Nie wiem jak jest w naszych samochodach. 

Edytowane przez Pawcio89

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
yeti
13 godzin temu, pawel27s napisał:

W którym miejscu znajduje się ten czujnik uderzeniowy?

na progach od środka boczne, a przód tył są w sterowniku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzemekD

Mam pytanie kupiłem 206cc z wystrzelona poduszka w boczku drzwi czy próbował ktoś zastąpić poduszkę rezystorem żeby błąd się nie wyświetlał? Ogólnie poduszka będzie wymieniona ale to chce zrobić przy okazji poprawy tapicerki przez tapicera a teraz nie mam czasu żeby to zrobić.. Rok 2006

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

Kolego PrzemekD, na poczatek wypadalo by sie chociaz przywitac.. Samochod masz dalej uszkodzony po stluczce? Czemu poduszka jest wystrzelona? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
madmax
13 godzin temu, PrzemekD napisał:

Mam pytanie kupiłem 206cc z wystrzelona poduszka w boczku drzwi czy próbował ktoś zastąpić poduszkę rezystorem żeby błąd się nie wyświetlał? Ogólnie poduszka będzie wymieniona ale to chce zrobić przy okazji poprawy tapicerki przez tapicera a teraz nie mam czasu żeby to zrobić.. Rok 2006

Skoro wiesz, że poduszka jest wystrzelona to co przeszkadza ci jeździć z zapaloną kontrolką?

Nie wiem jak inni, ale podejrzewam, że nikt Ci tu tego nie podpowie.

Jesteś zupełnie świeży na forum a było tu już kilku, którzy po podobnych poradach okazali się albo handlarzami, albo prywatnymi sprzedawcami bitego wózka, w którym chcieli tylko zamieść problem pod dywan i sprzedać furę z kukułczym jajem nowemu właścicielowi.

Ja na pewno takiej porady nie udzielę.

Jeździsz swoim autem więc i tak wiesz że jest wywalona. Napraw tapicerkę jak piszesz i napraw poduchę. 

Tyle w temacie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta