Jump to content
jacekgrab

duszenie na niskich obrotach, uciekający płyn chłodniczy. uszczelka pod głowicą?

Recommended Posts

jacekgrab

witam, mam problem z peugeotem 206 1.1 1999 rok.

Mianowicie chodzi o to, że auto czasami dusi się na wolnych obrotach przez co trzeba "przegazować" do 2,5-3k obrotów (co objawia się chmurą dymu z tyłu...), co jakiś czas podczas normalnej jazdy traci moc i przestaje reagować na pedał gazu, a do tego płynu chłodniczego ciągle ubywa. Czy bardziej prawdopodobne jest to, że uszczelka pod głowicą do wymiany czy może jest to wina nieszczelnego układu chłodniczego i zużytych świec? Dodam, że płyn chłodniczy już dawno uciekał, a dopiero niedawno (jakieś 2 miesiące temu) pojawiły się problemy z duszeniem się silnika na wolnych obrotach i chwilową utratą mocy podczas jazdy 

jacekgrab

nie mogę już edytować, więc dodam, że żadnej mazi w zbiorniczku z płynem chłodniczym nie zauważyłem

Stackburn

Jak płyn ubywa to najpierw sprawdź , czy nie masz go pod dywanikiem kierowcy , w drugiej kolejności sprawdź szczelność węży pod maską.  Świece jaki mają przebieg? Zawory kiedy regulowane? Chmura białego dymu z tyłu wcale nie musi oznaczać UPG (zwłasza w takich temperaturach jak teraz - teraz to wręcz standard) , wydech drożny? (czyt. katalizator) ?

Pawcio89

Dokladnie tak jak pisze kolega Stackburn. Jesli chodzi o ubywajacy plyn to bardzo czesto ucieka przy nagrzewnicy i zbiera sie pod nogami kierowcy. Teraz to najlepiej dojrzec bo woda zamarza a plyn chlodzacy pod nogami bedzie stal i nie zamarznie. Bedzie mokro albo tak jak ja mialem byla mega kaluza rozowego plynu. A co do swiec to sam piszesz ze juz zuzyte. U mnie stare swiece objawialy sie bardzo duzym spadkiem mocy. Kupulem komplet bosha za 80 zl i sam nie moglem uwierzyc ze same nowe swiece moga dac taki przyrost mocy. Ewentualnie moze jeszcze cewka niedomaga. 

jacekgrab

Dzięki z odpowiedzi, mieliście rację co do tego wycieku płynu przy nagrzewnicy. Cieknie przy łączeniu i chyba z samej nagrzewnicy (albo spływa z tego łączenia na nagrzewnice) 

Tylko teraz pytanie - czy te łączenie powinno być tak zrobione, czyli "uszczelnione" jakimś sylikonem? hDElVF8.jpg

Pawcio89

Ale fuszera.. absolutnie nie tak to ma wygladac. Tam maja byc dwa oringi. A zrobione to jest tak pewnie dla tego ze ciezko sie to demontuje. Oringi kosztuja z tego co pamietam chyba po 4 zl za sztuke. Ale u ciebie jest to tak spartolone ze chyba bedzie trzeba nową nagrzewnice i jeszcze pytanie czy to rozkleisz..

Edited by Pawcio89

Stackburn

Rozłączyć to dziadostwo , oczyścić , dać nowe oringi. Przez partacza który to robił czas operacyjny wykonania poprawnej naprawy pewnie się minimum potroi. Co najlepsze ten silikon był droższy od samych oringów ?