Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• Dawid 533
      Przez Dawid 533
      Witam. 
      Mam zamiar wymieniać wahacze w swojej 206 2.0 16v s16.
      Jakiej firmy kupić wahacze?
      I czy kupić wzmacniane (dedykowane) czy zwykłe? 
      Warto przepłacić czy zwykłe też dają radę?
    • jasko1504761818
      Przez jasko1504761818
      WITAM WITAM,
      ZNÓW POTRZEBUJE PORADY OD PYZIO MANIAKÓW.

A WIĘC SYTUACJA WYGLĄDA TAK, 3 TYG TEMU ROBIŁEM WAHACZE W 206 GT
      mechanik powiedział mi że do GT są inne wahacze niż do zwykłego pługa... ok dałem 340 zł za lewy 340 zł za prawy + robocizna , po trzech tygodniach jazdy często do granic możliwości tej 2 litrówki odpadło mi koło z półośką. Wszystko za sprawą śrubki która odpadła w wahaczu patrz zdjecie -----> http://img651.imageshack.us/img651/4131/66762745.jpg

dodam ze auto oszczedzam na dziurach i zwalniam do optymalnych predkosci, a zamykam obrotomierz na nowych asfaltach , moje pytanie czy waahcz mogl pożyc 3 tyg ? czy to wina mechanika ktory niedokrecil sruby ??

nie chce wiedziec co by sie stalo gdyby kolo ucieklo przy 140 km/h
    • POWERMANIAK
      Przez POWERMANIAK
      Szukałem intensywnie ale nic konkretnego i jednoznacznego nie znalazłem.
      Interesuje mnie dokładnie temat samego wahacza i tulei wahacza przedniego w 206 S16/GTI.
      Na forum wyczytałem że są 2 rodzaje wahaczy tj. zwykły i wzmocniony.
      Goszcząc dzisiaj w sklepie z częściami specjalizującym się tylko w częściach do aut francuskich (działają z tego co ja pamiętam od około 10lat więc powinni mieć pojęcie) usłyszałem że nie ma czegoś takiego jak wahacze wzmocnione. Powiedzieli że za wzmocnione można rozumieć wahacze z górnej półki cenowej.

PYTANIA:
      1.Proszę podać konkretne różnice miedzy wahaczem "zwykłym" i wzmocnionym? (jest grubszy? ma inny kształt? itp.) mile widziane potwierdzenie tego faktu np.jakimś zdjęciem z katalogu części, artykułem w internecie itp.
      2.Jeśli rzeczywiście jest różnica w wahaczach, to czy tuleje w wahaczu wzmocniony są wymienne?
      3.jeśli tuleje są wymienne to czy są to takie same tuleje jak do zwykłych wahaczy?
      4.Jeśli jest różnica w wahaczach to czy zwykły wahacz pasuje do S16/GTI?

Jeśli coś przegapiłem albo nie doczytałem a jest na forum to proszę o wyrozumiałość i ewentualne podesłanie linka do danego tematu.

tagi:wahacz wachacz wahaczy wachaczy tuleja tulei wymiana
      (w okienku tagów nie zmieściło się więcej , a myślę że temat wymiany wahaczy jest dość powszechny i przyda się trochę więcej tagów nawet takich z błędami ortograficznymi )
    • macy_f1
      Przez macy_f1
      Mam problem. Przymierzam sie do wymiany wahaczy bo cos mi stuka i puka z przodu. Czy nalezy cos jeszcze wymieniac? Znalazlem na allegro całkiem niedrogi zestaw http://allegro.pl/wahacz-peugeot-206-le-pr-laczniki-koncowki-0zl-i1486127919.html.

Czytam na forum ze polecacie TRW czy ktos juz zakladal wahacze tej firmy? I jakie bylyby najodpowiedniejsze (jezdze glownie po miescie dosc dziurawe drogi)?
    • aneciorek3
      Przez aneciorek3
      Witajcie

Możliwe że powielam temat, ale czuję potrzebę opowiedzenia swojej historii...

Pewnego słonecznego dnia - a było to w maju, mąż postanowił uszczęśliwić mnie jakże zacnym samochodem PEUGEOT 206... (dodam tylko że moje cinquecento było niczego sobie...) Peugeot jest piękny, srebrny, z klimą i szyberdachem ale co z tego...

Tak sobie jeździłam, czując tylko NAD-komfort jazdy... wiecie przesiadłam się z CC... klima i te sprawy...

Pewnego dnia poczułam coś jeszcze, nawet nie wiem jak to nazwać...

Miałam wrażenie jakby samochód chciał mnie prowadzić - a powinno być chyba odwrotnie...

1. Zaczęłam od wymiany opon - nic to nie dało - a teraz wydaje mi się że z czasem problem się pogłębia...

2. Teraz wymieniłam wahacz - samochód już tak nie pływa ale dalej chce jeździć po swojemu - szczególnie odczuwam na nie równych drogach, kierownica tak jakby nagle odbijała i skręcała - muszę korygować tor jazdy bo inaczej wszystkie drzewa moje...

3. Pozostaje ustawienie zbieżności...

Jak myślicie czy to aby pomoże?
      Czy przy złej bieżności, jeszcze przed wymianą wahacza, zbieżność mogła być już przestawiona?

I jeszcze jedna rzecz, a mianowicie w każdym normalnym samochodzie, po wyjściu z zakrętu kierownica sama odbija i prostuje koła... u mnie tak to nie działa...

Proszę pomóżcie, doradźcie coś...

Bo jeszcze trochę i wezwę egzorcystę, może on pomoże,,,

Dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie mojego wpisu i ew.doradzenie w tej jakże smutniej sprawie

Pozdrawiam wszystkich...
Pawcio89

Wahacze s16

Rekomendowane odpowiedzi

Pawcio89

Panowie, wiem ze jest duzo postow na ten temat ale troche juz mają a do tej pory moze sie cos zmieniło. Szukam wahaczy do mojego s16 i czytalem tu gdzies zeby brac TRW z oznaczeniem JTC 949 i 950. Znalazlem takowe na alledrogo za 228 zl/szt , tylko pytanie ile one potrafią wytrzymac i czy moze jest cos lepszego i trwalszego co weszlo na rynek i czego nie bede musial po 15 tys km znowu wymieniac? Czy jak narazie te TRW sa najlepsze? Wiem tez ze musza byc te tuleje plywajace. Ja ogolnie w trasach bardzo malo jezdze, glownie po mieszcie gdzie ulice sa jak dobry ser.. Same dziury 😛

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Pytanie co zużyłeś w starym wahaczu ?

Jeśli sworzeń to "sorry taki mamy klimat", jeśli tuleja lub poducha...to można podyskutować :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89
7 minut temu, Longbow napisał:

Pytanie co zużyłeś w starym wahaczu ?

Jeśli sworzeń to "sorry taki mamy klimat", jeśli tuleja lub poducha...to można podyskutować :)

W lewym tuleja i sworzen a w drugim tylko sworzen. Tyle ze maja przejechane jakies 10 tys. Ale moj blad bo wymienialem je jak zaczynalem przygode z 206 i zalozylem wahacze bez tych plywajacych tulei. Tak wiec przyznaje sie do swojego bledu ale chcialbym teraz zalozyc cos dobrego i dedykowanego pod ten silnik ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Tuleja pływająca w przedniej części wahacza po mojemu wpływa na prowadzenie auta, pod inne silniki jest tam odlew gumowy pełny...ciężko to zniszczyć.

Zerknij proszę dla mojej ciekawości czy nie masz zniszczonych osłon gumowych sworzni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

Owszem z lewej strony jest peknieta ta guma. I na nierownosciach piekielnie strzela z lewej strony. Bylem na stacjo diagnostycznej i niby luz byl naprawde minimalny ale gosciu psiknal tam wd40 i przestalo. A z prawej strony sworzen jest walniety juz na cacy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Kiedyś już przytaczałem moją historię, ale z wahaczami Teknorot.

Widzę, że mają też wersję z łożyskiem zamiast poduchy, a ich atutem okazała się osłona sworznia nie z gumy a jakby z silikonu (miękka i śliska), komplet kosztuje tyle co jeden z TRW...więc jak byś chciał to możesz spróbować (jakbyś potrzebował dobrą cenę to mam rabat w ich "punkcie")

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

No bylbym zaintereaowany oczywiscie tylko powiedz mi jak z jakoscią? Bo skoro mowisz ze cena za komplet tyle co za jeden z trw to ja kupilem wczesniej z master craft germany (czy tak jakos) bo byly tansze a widzialem ze opinie są pol na pol wiec zaryzykowalem i niestety mi sie nie udalo 😛 co prawda Bielsko jest praktycznie cale w przebudowie, w sensie ze ulice i teraz to taniej wyszedlby śmiglowiec niz samochod ale lądowisk brak.. No i tez sie zastanawiam czy ladowac w trw ktore wytrzymaja na tych dziurach moze 5 tys km wiecej a kosztowac mnie beda 450 zl czy lepiej kupic teknorota za 200 i w razie czego lepiej utopic 200 niz 450. Bo z wymiana nie ma problemu bo zrobie to sobie sam wiec te koszta odpadają. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Master sport u znajomych wymieniliśmy dobre na nowe (3 lata), ale jak mówisz opinie są podzielone.

Jutro jak nie zapomnę to podpytam jakby to wyglądało cenowo.

Chyba mają 2 lata gwarancji, jeden komplet reklamowałem po roku z haczykiem jak dobrze pamiętam, drugi po 3 miesiącach....trzeci komplet przyszedł z tymi fajnymi osłonami i mam je do dziś. Fakt, że przez ostatnie 2 lata auto jezdzi jak na lekarstwo....ale wahacze chyba mają 4 albo 5 lat i z 30 kafli zrobiły lekko.

Osobną kwestią jest, że jak nie uszkodzisz przy montażu to nie wymagają odemnie faktury za montaż z warsztatu, bo jestem warsztatem.......jak mi sie zachce :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

No to byloby super jakbys się dowiedział o cene kompletu ale z tymi swiecącymi gumami, w koncu bedzie cos blyszczec pod samochodem 😛 a uszkodzic to nie ;) poprzedni komplet wymienilem szybko i bez problemu. Filozofi tu zadnej nie ma 😉 taka mechanika to u mnie hobby ale za rozrzad chyba sie nigdy nie wezme sam 😛 to daj mi jutro znac tu albo na priv jak cos bedziesz wiedzial 😉 bede bardzo wdzieczy 😉 a papierkow i świstkow nie potrzebuje do tego zadnych 😉 A! Jeszcze jedno. Jak bedziesz pytal to o jakies najtrwalsze w sensie takim ze widzialem ze tez sa z tulejami plywajacymi i pisales ze tez z jakims lozyskiem zamiast poduchy. To pytaj o takoe jakie uwazasz ze beda najlepsze wg ciebie. 😉

Edytowane przez Pawcio89

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Tuleja pływająca to łożysko sferyczne...coś jak sworzeń...zero luzu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

To jesli nie bedzie duzej roznicy w cenie a moga byc lepsze niz ze zwykla tuleją to mogą byc. Byle te lepsze gumy w nich byly. A jak nie bedzie tych gum lepszych to niech beda te ze zwykla tuleja. Chyba kumasz o co mi chodzi? 😛

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

Cóż.. Wybór padł jednak na TRW. Dzieki wielkie @Longbow za pomoc i zainteresowanie tematem 😉

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta