Jump to content
bamboleo

POMOCY - samochód nie odpala - błąd niskiego ciśnienia paliwa POMPA?

Recommended Posts

bamboleo

Witam

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że jest to ciężki przypadek i już sama nie wiem co robić. Poniżej opiszę sytuację i historię swojego Peugeota  1.4 HDI z 2001r, aż do dnia dzisiejszego:

- ponad półtora miesiąca temu samochód stanął mi w mieście i pojawiła się ikonka check engine /wcześniej nie chciał odpalić, dopiero za którymś razem załapał/ jakoś odpalił  i udało mi się dojechać do mechanika numer 1.  U mechanika nr 1 podłączono go pod komputer i pokazała się informacja /błąd niskiego ciśnienia paliwa/. Mechanik stwierdził, że to pompa wysokiego ciśnienia. Zamówił używaną i przystąpił do wymiany. Niestety okazało się, że po wymianie samochód nadal nie pali. Mechanik posprawdzał wszystkie inne mechaniczne rzeczy /tak jak powiedział/ i zasugerował, że to jest błąd po stronie elektryki.

- samochód na lawecie rusza dalej w drogę do elektryka. Tam po kilku dniach stwierdzają, że wszystko po stronie elektryki jest ok i że to musi być uszkodzona pompa...

- samochód na lawecie jedzie do mechanika nr 2. Ten stwierdza po przepadaniu samochodu, że jest to uszkodzona pompa i zleca zawiezienie pompy do serwisu diesla w celu jej sprawdzenia. Tam okazuje się, że pompa nie ciągnęła/zasysała paliwa i ogólnie była uszkodzona - 0 % wydajności. Tam też udało mi się zakupić pompę po renowacji ponieważ moja do renowacji już się nie nadawała ze względu na duży koszt - moją starą pompę mi zwrócili. Gdy odebrałam nową pompę po regeneracji, oddałam ją do mechanika nr 2. Na drugi dzien zadzwonił do mnie, że po podłączeniu nadal samochód nie odpala i że pompa którą kupiłam widocznie jest niesprawna. Wymontowaną pompę zawiozłam do serwisu diesla i powiedziałam to co przekazał mi mechanik. Na drugi dzień odebrałam z serwisu pompę - serwis twierdził, że pompa jak najbardziej działa i dodatkowo przekazał wydruk. Pompę zawiozłam do mechanika. Po jej podłączeniu - samochód dalej nie odpala. 

Jestem już na skraju wyczerpania emocjonalnego i mojej miłości do tego samochodu...próbuję go reanimować na wszystkie możliwe sposoby...wydałam już trochę pieniędzy, ubezpieczenie trzeba płacić a auto dalej nie jeździ i jestem bez samochodu ponad miesiąc... Tu moje pytanie do was kochani. Czy ktoś może miał podobny problem...czy może ktoś wie co może być przyczyną....Jak widać mechanicy i elektryk załamują ręce...a ja razem z nimi :( Pomocy 

Stackburn

Wszyscy go diagnozują a nikt nie sprawdził dlaczego paliwo nie dociera do pompy ? Widać problem leży pomiędzy zbiornikiem a samą pompą...... Co to za mechanicy........ 1.4hdi lubi się zapowietrzać przez sławne już przewody które lubią się przecierać.

bamboleo

Dziękuję za odpowiedź! Poprawiam *tych wiadomości odnośnie mojego peugeota jest trochę i staram się je napisać wszystkie) Sprawa z paliwem i pompą wygląda tak, że: paliwo dociera do pompy ale nie jest przepychane dalej. Nie ma w niej ciśnienia? Mechanik pompuje paliwo gruszką ręcznie i normalnie leci- dlatego też chyba żaden przewód nie jest uszkodzony. Już naprawdę nie wiem co robić.

Stackburn

Jeżeli regulatory na pompie są sprawne i dostają napięcie (słychać "puknięcie") to trzeba się pochylić na porządnym odpowietrzeniu układu - po kolei aż do samych wtrysków. - to nie wygeneruje kosztów wymiany wszystkiego "na pałę" a może rozwiązać problem - i uprzedzę pytanie - tak powinien sam się odpowietrzyć - "powinien" nie oznacza , że tak się stanie automatycznie.

Pawcio89

A filtr paliwa sie nie zatkal? Sprawdzal to ktos? 

bamboleo

Jeżeli chodzi o filtr: filtr paliwa został wymieniony na nowy 

Pawcio89

Moze to troche malo fachowe rozwiazanie ale ja bym go na plaku sprobowal odpalic i niech se pochodzi chwile. Moze wtedy porzadnie zaciagnie paliwo i sie odpowietrzy. I procz pompy zajrzalbym jeszcze na czujnik polozenia walu gdyby nadal noe chcial odpalic nawet na plaku.. 

Edited by Pawcio89

bamboleo

dziękuję! będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi, które sobie zapiszę i przedyskutuje z mechanikiem