Jump to content
Sign in to follow this  
Sebartnik

Szarpanie, brak mocy do 2 tyś obrotów, gaśnięcie

Recommended Posts

Sebartnik

Cześć wam. 
Problem występuje w 1,4 16v benzyna lpg 2005r mux
Problem jest taki ze jak się trochę rozgrzeje to skacze po obrotach (jakby ktoś uderzał w silnik) gaśnie na ułamki sekund (zazwyczaj od razu odpala)  i praktycznie nie ma mocy do 2000 obrotów, później idzie normalnie.
Na gazie występuje tylko problem z brakiem mocy do 2 tyś obrotów.
Gdy się rozgrzeje i przełączę na benzynę to albo nic się nie dzieje (nie szarpie itp) albo od razu gaśnie.
Rozpędza się wolniej ale te 170 idzie, tylko go jakoś tak trzęsie. 
Gdy zostawię samochód i odpalam go (gdy jest jeszcze ciepły) odpala, ale nie da się ruszyć, przy próbie dodania gazu, gaśnie i tak dopiero po dłuższej chwili udaje się ruszyć.
jeśli chodzi o błędy to jest błąd mieszanki (był wcześniej, czeka na regulację gazu)
Odkąd zmieniłem wyświetlacz to się wyswietla antypollution fault na wyświetlaczu. (nie wiem czy wcześniej też by się wyświetlało) 
Ktoś ma jakiś pomysł? 
Sprawdziłem, podciśnienia, kostki i połączenia mas i wszystko jest ok.

Sebartnik

To może podpowiem, po kilkukrotnym szukaniu błędów dzisiaj wyskoczyły następujące. Przy czym P0170  był wcześniej.
P0135 Ogrzewanie przedniej i tylnej sondy lambda

P0132 Przednia sonda lambda

P0170 Autoadaptacja regulacji składu mieszanki

P0113 Sygnał od czujnika temperatury powietrza dolotowego

p0107 Czujnik ciśnienia w przewodzie dolotowym

Sebartnik

Problem pojawił się również na gazie, gaśnie i faluje, nie trzyma obrotów. Gdy wykręcam i przedmuchuje mapsensor to jest jakaś poprawa, po wymianie mapsensora nic się nie zmienia (nadal jest poprawa gdy dmuchnę w niego jak jest bardzo źle) 
Nigdy nie ma problemów z  samym gazem. zawsze jak na gazie jest źle to na benzynie również, czasem tylko benzyna odwala a gaz nie. 

Sebartnik

Tyle osób przeczytało temat i nikt nawet nie podjął rozmowy? może ja coś źle zaobserwowałem, albo nie podałem szczegółowych danych. pomóżcie coś :T 
Za dobrą poradę mogę nawet zapłacić.

Pawcio89
Posted (edited)

A sondy wymieniles? Glownie tą pierwszą? Jesli jest uwalona to sama sie nie naprawi i trzeba niestety wymienic. Po drugie (nie wiem jak u ciebie ale blad jest wiec musi byc) czujnik cisnienia w dolocie a konkretnie w kolektorze ssacym, taki czarny. U mnie jest na jednej srubce w kolektor wkrecony. Ostatnio go czyscilem bo byl caly zawalony syfem w srodku, wiec tez go przeczysc przy okazji. 

Edited by Pawcio89

Sebartnik

Sprawdzona, sonda jest w porządku, czujnik o którym mówisz, (map sensor) również.  mam już ich 5 więc chętnie sprzedam. wszystkie działają :D
Przepustnica wyczyszczona bardzo dokładnie (łącznie z przelutowaniem) czujnik wału czujnik temperatury, wszystko wymienione. 

Pawcio89

To czujnik temp. w dolocie jeszcze zostal skoro wykazuje blad. Chyba ze tez go wymieniales. Ale tak mysle jeszcze czy moze poprostu mapy wtrysku sie nie rozjechaly przez zle wyregulowana instalacje gazową? 

Sebartnik

wymieniłem wszystkie czujniki jakie posiada ten samochód oprócz stukowego (uznałem że to bez znaczenia) oraz czujnika położenia wałka rozrządu ponieważ takowego nie posiadam na podmiankę. Map sensorów mam już 5. (chciałem mieć pewność że działa).
Generalnie update jest taki że jak go podleje plakiem to nie gaśnie na jałowym tylko równiutko trzyma obroty, oraz jak wyjmę czujnik temperatury cieczy i ochłodzę go w dłoniach to wyrównuje prace, (mam 2 nowe więc przepinałem wtyczkę tylko) 
Ciśnienie paliwa to 4 bary. (wiem że troche za dużo ale zmniejszając ciśnienie nie ma różnicy w pracy silnika) 
Jakieś podpowiedzi? na wyższych obrotach pięknie się wkręca ale ma dziury w mocy (tylko na benzynie) 
Dodatkowo pali się anty pollution fault i czasami wtóruje mu wyłączona kontrola trakcji