Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Loki86

Witam wszystkich serdecznie. 

Jestem nowy na forum. Jestem posiadaczem Peugeota 206 2.0HDI z 2001 roku. Szukam odpowiedzi na pytanie: co to jest za element widoczny na załączonych zdjęciach? 

Rozebralem środkowy panel, żeby wymienić żarówki podświetlenia klimatyzacji i znalazłem takie coś "bezpańsko" zwisające trochę z prawej strony. Ma w sobie wbudowany wiatraczek. Nie wiem gdzie to wpiąć i do czego to w ogóle służy... 

Bardzo proszę o pomoc w temacie. 

Pozdrawiam. 

IMG_20190302_103858.jpg

IMG_20190302_103855.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cipot

Wersja z climatronic czy zwykłe pokrętła?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wrobeleczek
Napisano (edytowane)

To jest czujnik temperatury wewnętrznej do klimatronika.

Jest tam czujnik i silniczek z wiatraczkiem do zasysania powietrza z kabiny by klimatronik w pozycji "AUTO" wiedział jak klapkami w mieszalniku regulować.

Edytowane przez wrobeleczek
  • Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Loki86

Super! Dzięki za podpowiedź. Jesteście mega szybcy :)

Tak, dokładnie. Jest Klimatronic. Tylko teraz pytanie pozostaje gdzie to powinienem przymocować, żeby spełniało swoje zadanie. Czy może po prostu ma sobie tak "być" w tej odrobinie przestrzeni między środkową kolumną a schowkiem? 

Jeszcze raz dziękuję. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow
Napisano (edytowane)

Na desce rozdzielczej przy airbagu pasażera masz 3 szczeliny....dokładnie między radiem a airbagiem pasażera

Przy napisie AIRBAG

Edytowane przez Longbow
  • Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Loki86

Faktycznie, dziękuję za odpowiedź :)

Temat do zamknięcia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

Jeszcze sie podepnę do tematu. Zawsze sie zastanawialem co mi tak dziwnie pierdzi wlasnie w miejscu airbaga pasazera. To teraz juz wiem. 😛 tylko pytanie czy tak to m pierdziec czy silniczek juz jest na wykonczeniu.. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Loki86
11 minut temu, Pawcio89 napisał:

Jeszcze sie podepnę do tematu. Zawsze sie zastanawialem co mi tak dziwnie pierdzi wlasnie w miejscu airbaga pasazera. To teraz juz wiem. 😛 tylko pytanie czy tak to m pierdziec czy silniczek juz jest na wykonczeniu.. 

Cześć. 

Ten mój bardzo cicho pracuje. Pomimo, że dość dużo syfu zdążyło się w nim zebrać to ten wiatraczek praktycznie nie wydaje żadnego dźwięku (chyba, że spróbujesz go dotknąć paluchem w czasie pracy ;) ).

Przez trochę jechalem z nim gdy był całkowicie wciągnięty spod tych wszystkich plastików i w ogóle go nie słyszałem - chyba, że mam uszkodzony słuch 😛

Jak mi się uda to spróbuję go nagrać jak pracuje i gdzieś wrzucę do netu, to może uda Ci się porównać.

Więcej niestety nie pomogę :(

Pozdrawiam. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wrobeleczek

Potwierdzam, silniczek pracuje prawie bezgłośnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

Dzieki chlopaki za odpowiedz 😉 no ja tak przypuszczam ze musi pracowac bezglosnie 😉 u mnie to brzmi mniejwiecej tak jakby łopatka w wiatraczku byla uwalona albo cos. Albo silniczek zatarty. Ale ja nawet nie wiedzialem ze tam cos takiego jest i strasznie mnie nurtowalo to co tam moze tak brzeczec a nie chcialo mi sie tego wszystkiego rozbierac bo nie mialem nawet pomuslu co w tym miejscu moze wydawac takie dzwieki. Ale jak juz teraz wiem to sie z tym pobawie napewno 😉

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

Wroce jeszcze na chwilke do tematu bo dzis zebralem sie i poszedlem go wyciagnac. I wcale mnie nie dziwi ze brzeczal jak zobaczylem w jakim jest stanie. Biore sie do czyszczenia. 

IMG_20190312_105605.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Wszedł w tryb "odkurzacz":)

• Dobre! 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Loki86

Faktycznie się troszkę nałykał :D

Mam nadzieję, że czyszczenie pomoże na brzęczenie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

Po wyczyszczeniu jest spokój 😉 gdybym wiedzial wczesniej ze cos takiego istnieje to juz dawno bym to wyczyscil 😛

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta