Jump to content
Sign in to follow this  
cana

POMOCY Gaśnie podświetlenie zegarów - przełącznik zespolony

Recommended Posts

cana

Witam wszystkich 

Mam problem i liczę na pomoc. Jakiś czas temu w trasie zaczęły dziać się dziwne rzeczy z związane z przełącznikiem zespolonym: po wrzuceniu kierunku - kierunek przestał 'cykać' i dopiero po ruszeniu manetką zaczął ponownie, co więcej przy wrzucaniu kierunków widać było że na chwilę włączają się światła długie (na sekundę, dwie) Na światłach auto nie jeździłam od zakupu auta ponieważ tam od początku nie działał klakson czy kierunki działały jak chciały. Dlatego zawsze włączałam światła mijania z podświetleniem zegarów. Oprócz problemu z kierunkiem, po czasie zauważyłam, że gaśnie mi podświetlenie zegarów czy wyłączają się światła długie - po ruszeniu manetką znowu działały. Jednak to co zaczęło się dziać było dość uciążliwe i niebezpieczne zwłaszcza podczas jazdy nocą. Oddałam auto do mechanika. Tam stwierdzono, że trzeba wymienić przekaźnik zespolony. Zakupiłam używany przekaźnik. Mechanik zamontował.

Odebrałam auto i oto co zauważyłam: klakson działa już nie tylko przy włączonych światłach mijania z podświetleniem tarczy ale tak jak powinien - super, wycieraczka tylna działa (wcześniej miała jakieś zwiechy i czasem nie zaskakiwała) - super. Kierunki na światłach auto włączają się - super, jednak: wciąż gdy dłużej 'wciśnięty jest kierunek', kierunkowskaz przestaje tykać i muszę ruszyć manetką żeby znowu zaczął. Gdy mam włączone światła mijania z podświetleniem zegarów - zegary znów potrafią zgasnąć - pomaga delikatne ruszenie manetką w górnej części. Tak samo ze światłami długimi - potrafią się wyłączyć - pomaga poruszenie manetką. Czyli tak na dobrą sprawę, wymienienie przełącznika zespolonego nic nie dało...nie wiem czy to jakiś mega pech i przełącznik który kupiłam też jest wadliwy? Mam miesiąc gwarancji rozruchowej. Tak też myślę, że niestety dosięgnął mnie ten pech bo jeśli nie 'znowu' wadliwy przełącznik, to co może być tego przyczyną? 

Liczę na waszą pomoc i jakieś podpowiedzi. W środę jadę do mechanika - może będę w stanie mu coś podpowiedzieć z waszą pomocą. :( Auto Peugeot 206 hdi, 1.4 z 2003r.

Zamieszczam też filmik, na którym widać jak po włączeniu świateł z podświetleniem tarczy - podświetlenie po chwili gaśnie i pomaga delikatne ruszenie górną częścią manetki.

wlAristo

Cześć, i jak - byłaś u mechanika w środę? Coś więcej wiadomo w Twoim przypadku? :)

cana

Cześć! Oddałam swój pierwotny przełącznik zespolony do naprawy dla Karola z forum i...po wmontowani przełącznika przez mechanika wszystko pięknie śmiga :D ?

Pozdrawiam