Skocz do zawartości
=AM=

Pytanie o poziom oleju w 206

Rekomendowane odpowiedzi

=AM=

Witajcie,

Mam takie szybkie pytanie,

Ostatnio sprawdzałem sobie poziom oleju na bagnecie i w sumie było poniżej połowy.
Kupiłem sobie 1 litr, odkręciłem korek i w sumie patrze na moje niedoświadczone oko jest go całkiem sporo, tzn. widać powichrzenie i nie wiele przestrzeni do górnej krawędzi zbiornika, jakoś zwątpiłem czy dolewać. Elektroniczny bagnet, no cóż on to jest optymistą i zawsze wskazuje że oleju jest pełno, ino raz mu o kreseczkę spadło.

Jak to jest w 206? Dolewać? Nie dolewać? Cały olej wymieniałem rok temu.

20190302_181724.jpg

20190302_181826.jpg

20190302_182005.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89
Napisano (edytowane)

A przez ktory korek ty widzisz ze oleju jest pełno? 😄 olej sprawdzasz na bagnecie. Jak jest do polowy to znaczy ze jest w normie. Jesli chcesz to mozesz dolac do pelna. Ale jesli go nie ubywa to zostaw go tak. 😉 ale widze ze olej wymoeniales rok temu wiec z automatu kwalifikuje sie juz do calkowitej wymiany jak chcesz zeby samochod ci dlugo sluzyl. 

Edytowane przez Pawcio89

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Przez korek wlewu możesz widzieć lustro w głowicy, a bagnet wchodzi w miskę i on jest wyznacznikiem.

U góry widzisz olej bo został w zagłębieniach głowicy...nie może odciekać wszystko do miski bo pierwsze kilka sekund wszystko by tarło jak kot po dywanie

• Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta