Jump to content
Sign in to follow this  
Plantasell24

Brak klaksonu oraz Airbag

Recommended Posts

Plantasell24

Witam mam pytanko otóż nie działa mi klakson w 206 oraz mam problem z Airbagiem ale nie z zapalającą się kontrolką tylko z nieistniejącą kontrolką

po włożeniu kluczyka najzwyczajniej te kontrolka się nie zapala jest puste miejsce auto kupiłem niedawno.

Wyczytałem że jak jest problem z klaksonem oraz z airbag to zapewne będzie to zwijacz taśmy airbag w kierownicy tylko czy to się tyczy też tego że kontrolki ogóle nie ma

Pawcio89

Jak nie swieci to trzeba wlozyc nową żarówke. I wydaje mi sie ze nie swieci bo zarowki w ogole tam nie ma. Widocznie trafiles na uczciwego sprzedajacego ktory wyjal zarowke przed sprzedaza bo byl problem z poduchami i swiecila caly czas. Zobacz jeszcze czy w kontrolce check engine sie swieci zaroweczka. 

Plantasell24

check engine z tym też były jaja bo ta kontrolka była zaklejona taśmą co zauważyłem dopiero po miesiącu podjechałem pod warsztat podpiłem pod komputer

i okazał się błąd sądy lambda ale mechanik stwierdził że pracują prawidłowo usunął kody błędów i od tego czasu około miesiąca jazdy się nie zapala

To aż nie wiem czy by jedną kontrolkę zaklejał taśmą a w drugiej wyjmował żarówkę raczej to było szybkie zakrywanie błędów przed sprzedażą

Pawcio89

Dokladnie tak bylo. Wyciag zegary i zobacz czy tam w ogole jest zarowka. Wystarczy ze na chwile przelozysz dobra zarowke w to miejsce i jezeli po odpaleniu ta kontrolka nie zgasnie to na komputer i zobaczyc jaki blad airbaga wykaze. 😉

piowil3
9 godzin temu, Plantasell24 napisał:

To aż nie wiem czy by jedną kontrolkę zaklejał taśmą a w drugiej wyjmował żarówkę raczej to było szybkie zakrywanie błędów przed sprzedażą

Ludzie są zdolni do wszystkiego, u mnie poprzedni właściciel wymontował żarówkę, a zamiast filtra powietrza miałem szmatę zawiniętą gazetami : D

Plantasell24

Dobra znalazła się kontrolka od airbag mieliście rację znowu taśma tylko teraz zaklejona od wewnątrz trzeba było rozkręcić ten zegar cały żeby tą taśmę zauważyć przynajmniej się pali wiem na czym stoję trzeba kupić ten zwijacz airbag tylko czy ktoś wie czy da się to sprawdzić po VIN jaki rodzaj jest w mojej 206 czy trza całą kierownice zdejmować żeby spisać nr części

Pawcio89

Wystarczy chyba tylko rocznik. Zalezy czy masz muxa czy bezmuxa

Plantasell24
Posted (edited)

Porozkręcałem wszystko i teraz nie wiem czy mogę wymienić sam zwijacz czy cały przełącznik zespolony

tak jak myślałem zerwana taśma może ktoś się zna co muszę kupić tak to wygląda po demontażu

Jak szukam po nr części to pokazuje mi cały przełącznik zespolony

IMG_20190311_135711.jpg

Edited by Plantasell24