Skocz do zawartości
wlAristo

Nietypowe zachowanie elektryki (świateł)

Rekomendowane odpowiedzi

wlAristo

Witam !

Piszę ten post, ponieważ w moim pugu od dłuższego już czasu odnotowuje dziwne zachowania w działaniu elektroniki.

Przykład 1 - uruchamiam silnik jednego dnia, włączam światła mijania, nie świeci się żarówka low beam z przodu po lewej stronie.
Wszystkie pozostałe żarówki działają sprawnie.

Przykład 2 - uruchamiam silnik innego, włączam światła mijania, świeci się ta sama żarówka low beam z przodu po lewej stronie,
która wcześniej rzekomo nie świeciła (mimo, że nic nie zmieniałem i nie majstrowałem) natomiast nie świeci się lewa
tylnia żarówka pozycyjna oraz lewa żarówka oświetlająca tablicę rejestracyjną. Również przy przełączeniu na światła pozycyjne
występuje ten sam problem (nie świeci lewy tył pozycyjny + lewa rejestracja). Z przodu wszystko ok.

Często w parze z jednym z powyższych problemów jest niedziałający klakson (w szczególności podczas jazdy na światłach mijania,
po przełączeniu na światła pozycyjne potrafi normalnie trąbić).

W przeszłości wielokrotnie z tego powodu wymieniałem żarówki marnotrawiając kolejne środki, aby po jakimś czasie się przekonać,
że to nie wina przepalanych żarówek.

Dodam, że w moim pugu też nie najlepiej chodzą kierunkowskazy (tj. dość popularny problem wynikający z przełącznika zespolonego,
trzy razy mrugnie i przestaje - chyba, że lekko przytrzymam to wtedy jest ok). Dwa razy z problemem kierunkowskazów byłem
u auto elektryków jednakże nie udało im się nic na ten temat poradzić.

Czy jest coś co mogę sprawdzić / zrobić / uczynić samemu, aby zdiagnozować ten problem?
Mój poziom wtajemniczenia w pracę przy aucie jest niski :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

No to pewnie do wymiany przelacznik zespolony. Bo elektromechanicy moze cos pogrzebali ale przelacznika na nowy nie wymienili. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wlAristo
41 minut temu, Pawcio89 napisał:

No to pewnie do wymiany przelacznik zespolony. Bo elektromechanicy moze cos pogrzebali ale przelacznika na nowy nie wymienili. 

Problem z kierunkowskazami jakoś nie specjalnie mi przeszkadza, jestem przyzwyczajony do tego, aby trzymać manetkę :)

Nie mniej jednak czy przełącznik zespolony może mieć związek z światłami? No bo przecież problem ze światłami występuje okazyjnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

Bedzie mial zwiazek.. Poczytaj tu inne tematy jakie cuda sie dzieja przez przelacznik zespolony 😉

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta