Skocz do zawartości
Radam87

Dziwny dźwięk z przodu

Rekomendowane odpowiedzi

Radam87

Witam wszystkich, ostatnio podczas jazdy słyszę dziwny dźwięk z przodu samochodu. Dźwięk można porównać jakby co parę metrów jechało się po nierówności albo po takim chropowatym pasie/nawierzchni i dodatkowo słychać przy tym wibracje. Na moje ucho słychać ten dziwny dźwięk z lewej strony, ale proszę o opinię bo być może miał ktoś podobny problem. Posiadam Peugeota 206 silnik 1.1 z roku 2000.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

To tylko podczas jazdy czy na postoju tez? Rytmicznie czy nie ma reguły? I czy na wcisnietym sprzegle tez czy tylko jak jedziesz na jakims biegu? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Radam87
Napisano (edytowane)

Na postoju tego nie słychać, tylko podczas jazdy i tak rytmicznie dźwięk typu "wut, wut" i przy tym słychać taką wibrację, jakby się przejeżdżało po szczelinie pomiędzy dwoma płytami asfaltowymi/kamiennymi. Jak przejadę około 1km i jadę sobie na czwartym biegu i wtedy zaczyna ten dźwięk się wydobywać. Nie jest to związane ze zmianą biegów, naciśnięcia sprzęgła, tylko tak po prostu podczas jazdy. Mam wrażenie, że dźwięk dochodzi z lewego koła.

Edytowane przez Radam87

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Telepie drążkiem przy ~100km/h ?

Jeśli tak to zmieliło sprężynę w przegubie wewnętrznym

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Radam87

Ogólnie to rzadko kiedy mam okazję jeździć aż 100km/h bo robię dość krótkie dystanse, ale ogólnie drążkiem telepie przy większej prędkości

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Podnies przod do gory i obracaj kołem, jeśli poczujesz opór a potem strzał...to sprężyna z tej strony

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Radam87

Podniosłem koła, z prawej jest cisza, z lewego podczas kręcenia jakby coś przeskakiwało chyba z  półosi i mam wrażenie, że słychać już z koła jakby kulki skakały. Wczoraj podczas ruszania było słychać takie "kluk, kluk kluk" z lewego koła jakby zaraz chciało odpaść.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89
Napisano (edytowane)

A sprawdziles czy nie lata na boki, w gore i w dol? Bo albo lozysko albo ta sprezyna nieszczesna

Edytowane przez Pawcio89

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Radam87

kurcze w sumie nie sprawdzałem, ale jutro auto idzie do mechanika i zobaczymy co mi powie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Radam87
23 godziny temu, Radam87 napisał:

kurcze w sumie nie sprawdzałem, ale jutro auto idzie do mechanika i zobaczymy co mi powie

Jestem po wizycie u mechanika, okazało się, że łożysko było do wymiany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta