Jump to content
Sign in to follow this  
Lukasz_Rgb

Czujnik deszczu oraz świateł

Recommended Posts

Lukasz_Rgb

Witam,

po naciśnięciu przycisku na na dzwigni kierunków nic się nie dzieje. Pytanie czy da się to jakoś odblokować w PP 2000. Czy raczej jest to wina przełącznika zespolonego, wszystkie inne funkcje działają poprawnie.

Pozdrawiam

wrobeleczek
Posted (edited)

Tu mogą być dwie kwestie... jedna to przełącznik zespolony, który chyba powinien mieć na manetkach napis "AUTO" - nie wiadomo czy bez tego da się radę uruchomić tę funkcję bo po prostu przełącznik jej nie obsługuje no i druga sprawa związana z PP2000.

W swoim SW dołożyłem i uruchomiłem czujnik deszczu/zmierzchu, ale miałem spełnione dwie ww. sprawy.

Edited by wrobeleczek

Lukasz_Rgb

Witam,

dzięki za odpowiedz. Niczego nie dokładałem. Manetka z auto oryginał szyba oryginał, czujniki są. Po wciśnięciu auto nic się nie dzieje. Obsługa PP 2000 jest trochę zagmatwana, w którym menu się to aktywuje. Jedyne co mi pokazuje to brak błędów.

Pozdrawiam

wrobeleczek

W BSI i to chyba w dwóch miejscach... i system po poprawnej identyfikacji powinien wyświetlić moduł czujnika deszczu w głównym drzewie modułów (tj. tak samo jak BSI, ABS, itd.).

Lukasz_Rgb

Witam ponownie z tego wynika, że winny jest przełącznik zespolony. Wszystko aktywne, brak błędów. Wywala mi jeszcze błąd niepoprawne wskazania temperatury płynu chłodniczego. nie moge zlokalizować czujnika temperatury. Czy schowany jest pod jakimś plastikiem ?

Pozdrawiam.

wrobeleczek
Posted (edited)

Czujnik temperatury w MUX'ach jest tylko jeden... ma swoje miejsce w obudowie termostatu.

A masz w opcjach dostępność modułu czujnika deszczu? Jest on widoczny wraz z innymi modułami tj. ABS, radio, BSI, alarm, itd. itp.

Edited by wrobeleczek

Lukasz_Rgb

A masz w opcjach dostępność modułu czujnika deszczu? Jest on widoczny wraz z innymi modułami tj. ABS, radio, BSI, alarm, itd. itp.

Tak jest w menu jako osobny moduł - czujnik światła i deszczu

wrobeleczek
Posted (edited)

No to tu jest OK... i rozumiem, że na manetkach masz "AUTO"?  I jak przełączysz wycieraczki w tę pozycję (to jest pierwsza pozycja manetki, tzw. czasówka dla opcji bez automatu) to na wyświetlaczu masz jakąkolwiek informację o jej uruchomieniu?

A światła same zapalają Ci się wieczorem czy to też nie działa?

Edited by wrobeleczek

Lukasz_Rgb

Manetka z opcją auto wciskam guzik i nic kompletnie się nie dzieje, nic nie pipa, na wyświetlaczu nic się nie pojawia. Szyba oryginał, czujniki widać.

wrobeleczek

Ale to nie tak... aby uruchomić tryb wycieraczki "auto" to trzeba manetkę przełączyć o jeden poziom wyżej a nie wciskać przycisk... on jest do trybu komputera z wyświetlaczem typu B.

Za to tryb auto oświetlenia działa bez żadnej manetki...po aktywacji działa cały czas. Dezaktywację auto oświetlenia uruchamia się przyciskiem na manetce od przełączania świateł.

Lukasz_Rgb

Dzięki za odpowiedz, teraz dopiero  przeczytałem instrukcje. Wycieraczki już wiem jak uruchomić. Natomiast po przyciśnięciu przycisku na manetce od kierunków nic się nie dzieje, nie wyświetla żadnego komunikatu.

Pozdrawiam

wrobeleczek

Z tym przyciskiem to też nie tak do końca... :)

Przycisk działa po włożeniu kluczyka (ale chyba bez odpalonego silnika)...