Jump to content
  • Similar Content

• Morfi
      By Morfi
      Hej,

Dostałem informacje od mechanika, że mam uszkodzone przewody klimatyzacji i ponieważ rurka jest zbyt cienka, nie da się tego 'załatać' i potrzebuję kupić całe przewody (dwie rurki idące razem obok siebie). Poprosiłem o numer części i dostałem: 6460KL.
      Moje pytanie brzmi, czy te przewody różniły się między wersjami, tj. czy przewody z 1.2 czy 1.4, podejdą pod 1.6 lub czy diesel vs benzyna ma znaczenie oraz czy rodzaj klimatyzacji (automatyczna vs manualna) też będzie miał znaczenie? Do tego nie wiem, czy ten numer to numer OE peugeota, bo jakoś mało wyników mam w wyszukiwarce, a może jest ktoś, kto ma dostęp do oryginalnych numerów.

Z góry dzięki za pomoc.
    • Lynux7
      By Lynux7
      Witam forumowiczów
      Szukam sobie pierwszego autka. Mam 8000 zł i upatrzyłem sobie takiego właśnie Peugeota. Musi mieć klimę, ABS, wspomaganie, być 5 drzwiowy i nie może być czarny.
      Bezwypadkowość mile widziana, ale na przycierki parkingowe przymknę oko, byleby były ładnie zrobione. Jeśli twoje auto ma ogniska rdzy - odpuść
      Do wyjątkowo ładnych egzemplarzy dopłacę! 
      Mieszkam w okolicach Krakowa
    • spionek206
      By spionek206
      Witam. Dzisiaj po południu wyjechałem z domu na rezerwie (włączyła mi się tego samego dnia w nocy 10km od domu) po kumpla 25km od domu. Kiedy dojechałem wyłączyłem silnik, pogadaliśmy itd.
      Po jakoś 15 minutach wyjechaliśmy, 500m dalej auto zaczęło już szarpać przez brak paliwa. Doczłapaliśmy się jak najbliżej stacji i poszliśmy na pieszo z bańką po paliwo. Zalaliśmy 5l benzyny. myśleliśmy, że to tyle z naszych problemów lecz zaczęły wyskakiwać 2 problemy (na zdjęciach). Wyciągaliśmy świece i wszystkie były w porządku (jedna była nie dokręcona i była troszkę mokra). Odłączyliśmy kleme na 15 minut i znów podłaczyliśmy i nic. Zalałem znów paliwa za 50 zł jakoś 2h od zalania 5l benzyny z bańki. Auto zaczęło się trochę odmulać lecz nadal nie to samo. Auto nie ma tej samej mocy co wcześniej, słychać z wydechu jak auto przerywa a nie idzie równo jak wcześniej. Świeci się kontrolka check engine na żółto i miga. Auto jakie posiadam to peugeot 206 cc 1,6

edit: Autem da się jeździć, lecz ruszać trzeba przy 3000 obrotach i przy tylu go trzymać jak najdłużej ale nie gaśnie (wcześniej gasł).

• furious
      By furious
      Witam 
      Proszę o pomoc. Niedawno kupiłem 206sw 1,4 8v 75km B+G . Miała odpięty czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym, czego nie zauważyłem przy kupnie, bo wtyczka była włożona ale nie wpięta.
      Problem polega na tym ,że kiedy czujnik jest podpięty silnik strasznie kuleje na wolnych obrotach i po wciśnięciu gazu obroty spadają, jeśli wciska się bardzo powoli to nawet się tam wkręca na obroty,
      przy odpiętym czujniku chodzi dość ładnie na wolnych i da się jeździć chodź czasem też się przydławi. Na obu paliwach to samo zachowanie.
      Na komputerze były błędy:
      -p0105
      -p0110
      -p0500
      Ale tak jak mówiłem błędy są tylko jak czujnik jest odpięty. Czujnik jest nowy boscha mam też nowy tańszy zamiennik na podmiankę ,ale na obu jest taka sama reakcja.
      Czyściłem już przepustnice i krokowy, ale bez efektów. 
      Szukałem też nieszczelności w dolocie psikając plakiem ale zero reakcji.
      Proszę o jakąś wskazówkę.
      Pozdrawiam. 

• klonM
      By klonM
      Witajcie, szukam jakiegoś dobrze zachowanego egzemplarza 206 RC  
      Posiadam już jedną 206 i uważam, że pora na upgrade. Jestem w okolic Warszawy, ale mogę pojechać po auto zdecydowanie daleko, jeżeli będzie tego warte.
      Czy ktoś na forum ma coś do zaoferowania?

Recommended Posts

kociolek

Hej,

Tak jak w tytule - kupię Peugeot 206. Wymagania w skrócie:

• rocznik od 2001 (czyli z muxem),

• silnik najlepiej 1.4 - 1.6 benzyna,

• klimatyzacja,

• trójmiasto - okolice!

Wszelkie propozycje wraz z cenami proszę kierować pod tym postem.

Damianos1

Tak informacyjnie dodam że w 2001 roku były jeszcze BezMUXy jak coś ;)