Jump to content
Sign in to follow this  
szoszo47

Montaz radia rozładowany akumulator

Recommended Posts

szoszo47

Witam Zakupiłem radio Sony DSX A410BT Po podłączeniu kabelków żółty z czerwonym a czerwony z żółtym wszystko jest ok ale rozdładowuje sie akumulator. Czy można jakoś to zrobić by temu zapobiec . Wiem że jest możliwosc jeszcze podłączenia zołtego i czerwonego pod jeden żółty.

IMG_20190425_155821_1.jpg

Damianos1

Co masz na myśli mówiąc rozładowuje aku, radio się nie wyłącza czy jak? Masz BezMUXa?

szoszo47

Radio jest wyłączone pobiera napięcie z akumulatora...

Damianos1

No to już wina samego radia według mnie. Jak jest wyłączone to pobiera bardzo mało prądu, tylko tyle żeby podtrzymać pamięć. Możesz poszukać w opcjach radia coś typu oszczędzanie energii, może coś to zmieni. A radio załącza ci się po stacyjce czy manualnie możesz sobie odpalać kiedy chcesz?

szoszo47

Radio manualnie się odpala kiedy chce

szoszo47

Czy tak podłączone radio żeby odpalić je kiedy sie chce a nie po stacyjce (czyli żółty  z czerwonym i czerwony z żółtym)może rozładowywać akumulator? Gdy jest podłączone czerwony z czerwonym żółty z żółtym tnie trzyma pamięci.

Damianos1
Posted (edited)

Jak masz bezmuxa to musisz bezpiecznik przełożyć i będzie się samo uruchamiało po zapłonie. Po za tym nawet jak radio wyłączysz manualnie to nie powinno pobierać dużo prądu, jakieś tam śladowe ilości do potrzymania pamięci właśnie.

Edited by Damianos1

bantel

Dzień dobry,

jestem nowy na forum, chciałem się przede wszystkim przywitać. Postanowiłem się dołączyć do tego wątku, ponieważ mam podobny kłopot z takim samym radiem Sony.

Mam 206 CC z 2002 roku, bez mux. Radio działało poprawnie, zamienione kabelki, żólty z czerwonym, trzymało pamięć, sygnalizowało dźwiękiem pozostawienie panela, krótko mówiąc - bajka. Niestety najpewniej mam uszkodzony przewód antenowy, gdyż stacji nie znajduje (sporadycznie te z najsilniejszym sygnałem). Postanowiłem zainstalować antenę wewnętrzną. Podczas wyciągania radia nastąpiło zwarcie któregoś kabelka z wiązki do masy. Poleciał bezpiecznik zasilający radio. Wymieniłem. Od tego czasu radio działa, ale nie pamięta ustawień. Schemat jaki znalazłem jest w sieci nie pokazuje jednoznacznie czy zasilanie jest bezpośrednio ze skrzynki pod maską (od akumulatora), czy przechodzi przez stacyjkę. Tym niemniej od czasu zwarcia nie ma na nim napięcia. Reszta auta działa :-).