Jump to content
Sign in to follow this  
Bartass1972

Silnik nagle gaśnie

Recommended Posts

Bartass1972

Cześć,

Pacjent to Peugeot 206 SW FL z 2005r,silnik 1,4,benzyna.Samochód żony,zaczął szwankować po przypadkowym "walnięciu" w próg na drodze.Silnik nagle gaśnie przy dojeździe do do skrzyżowania,albo przy parkowaniu,generalnie na niskich obrotach.Elektryka działa,silnik się nie dławi,po prostu nagle gaśnie.Raz tylko dlatego to zauważyłem,że przestało działać wspomaganie kierownicy.Nie mamy pojęcia co to jest,jeden z mechaników czyścił przepustnicę,ale problem pozostał.Może ktoś ma jakiś pomysł?

Bartek.

Damianos1
Posted (edited)

Nie wiem czy w muxie są czujniki uderzeniowe ale jeśli tak to może coś w nim nie łączy i odcina zapłon? Co do wspomagania to jest układ w 99% mechaniczny więc nie mam pojęcia co tam mogło się popsuć.

Edited by Damianos1

Bartass1972
Godzinę temu, Damianos1 napisał:

Nie wiem czy w muxie są czujniki uderzeniowe ale jeśli tak to może coś w nim nie łączy i odcina zapłon? Co do wspomagania to jest układ w 99% mechaniczny więc nie mam pojęcia co tam mogło się popsuć.

Właśnie mam takie wrażenie jakby coś odcinało zapłon przy niskich obrotach.

yeti

wspomagania przestanie działać jak silnik zgaśnie pompa napędzana jest paskiem z wału.

jak zgaśnie jest problem z odpaleniem go ? 

Bartass1972

Nie, nie ma problemu z ponownym odpaleniem. Silnik się nie dławi, cała elektryka działa, po prostu na niskich obrotach robi nagle "pyk", i gaśnie. Jak działa radio to tego nie słychać w ogóle, gdyby nie chciał jechać, to bym w ogóle tego nie zauważył. 

Gragi92

Cześć rozwiązales problem? Mam podobnie podczas jazdy potrafi nagle zgasnac i odpala bez problemu