Jump to content
Sign in to follow this  
mario323115

Światło cofania

Recommended Posts

mario323115

Witam

Mam pytanie. Chce podłączyć kamerkę cofania od wideorejestratora do świateł cofania. I teraz mam dylemat który kabelek jest od tych świateł żebym się w zle kable nie wpiął

IMG_20190501_182050.jpg

Damianos1

Multimetr prawdę ci powie :) 

mario323115
14 minut temu, Damianos1 napisał:

Multimetr prawdę ci powie :) 

Czyli co ? Odpiąć kostkę i sprawdzić multimetrem na którym pinie jest napięcie przy wrzuconym wstecznym ? 

Kondzio962
8 minut temu, mario323115 napisał:

Czyli co ? Odpiąć kostkę i sprawdzić multimetrem na którym pinie jest napięcie przy wrzuconym wstecznym ? 

no tak tylko musiałbys miec drugą osobe żeby ci sprzęgło trzymała 😂

Damianos1

@Kondzio962 A na samym zapłonie bez odpalania światło cofania się nie zaświeca? 

@mario323115 Tak dokładnie, jeden kabel do jakiejś śruby żeby była dobra masa a sondą lecisz po kablach i sprawdzasz na którym jest + ;) Dla pewności później dajesz luz i sprawdzasz czy jest 0, jak tak to znalazłeś kabel którego szukasz :) 

Kondzio962
Teraz, Damianos1 napisał:

@Kondzio962 A na samym zapłonie bez odpalania światło cofania się nie zaświeca? 

@mario323115 Tak dokładnie, jeden kabel do jakiejś śruby żeby była dobra masa a sondą lecisz po kablach i sprawdzasz na którym jest + ;) Dla pewności później dajesz luz i sprawdzasz czy jest 0, jak tak to znalazłeś kabel którego szukasz :) 

o Boże jaka wtopa przecież żeczywiscie zaswieca się

masakra zmęczony juz jestem 

mario323115

@Damianos1 a jak od samej kamerki idzie mi tylko jeden kabel bezpośrednio do odbiornika czyli lusterka z wyświetlaczem po jacku i drugi kabel cienki czerwony właśnie pod zasilanie do tego światła cofania to jest dobrze ? Bo jak patrzyłem jakieś tematy to ludzie mieli jeszcze jeden kabel od kamery cofania do masy, a u mnie tego nie ma.

Damianos1

Jak nie ma nic więcej to pewnie tak ma być o ile produkt jest nowy, przekonasz się jak podłączysz.

mario323115

Zmierzyłem miernikiem napięcie i jak jest kostka to po wrzuceniu wstecznego jest napięcie na pinie 2 i 3 a do każdego z tych pinów idą po 2 kable. W pinie drugim są 2 beżowe kable a w trzecim 2 czarne i teraz nie wiem do którego pinu powinienem się wpiąć i do którego kabla ? Czy to ma jakieś znaczenie ?

mario323115

IMG_20190502_093236.jpg

IMG_20190502_093230.jpg