Jump to content
Aneta123

Wysoka temperatura 206+

Recommended Posts

Aneta123
Posted (edited)

Witam, mam problem z rosnącą temperaturą silnika na postoju. Zaczęło się od chwilowego braku ogrzewania, zaczęłam kontrolować temperaturę i wskazywała ok 100st. W zbiorniku zaczął znikać płyn chłodzący i pojawił się olej. Zmieniliśmy uszczelkę pod głowicą i termostat z czujnikiem, jednak temperatura pozostała taka sama. Wentylator włącza się na ok 97st i schładza o 3-4 st. Podczas spokojnej jazdy max 92 st. W warsztacie powiedzieli, że to nic niepokojącego, jednak przed awarią temperatura nie przekraczała 90 st. Co może być powodem? Jakieś przekaźniki? Coś innego? Obawiam się co będzie latem. Peugeot 206+, 1.1 benzyna z klimą, 2011 rok.

Edited by Aneta123

Aneta123

Doszedł kolejny objaw, dziwne stukanie przy dodawaniu gazu. Czy ktoś ma pomysł, co to może być?

Damianos1

Przychodzi mi na myśl spalanie stukowe.

Aneta123

Od tego może rosnąć temperatura, czy jest to skutkiem wysokiej temperatury? Jakie są koszty naprawy? Czy można spokojnie dojechać z tym do warsztatu? 

Auto ma 8 lat, ale 49 tyś. przebiegu.

Pawcio89

Zalezy co to za stukanie. Spalanie stukowe raczej nie ma nic wspolnego z temperaturą silnika a bynajmniej nie z takimi. A jak cie to męczy to mozna zalac najpierw paliwo 98 i ewentualnie zmienic swiece. A jesli silnik nadal sie przegrzewa to moze chlodnica przytkana, albo zapowietrzony uklad chlodzenia. Sprobuj odpowietrzyc. Ja bym jeszcze sie zastanowil nad pompą wody jesli chidzi o temperature i dziwne stuki.. 

Aneta123

Pompa działa, chłodnica gorąca, układ odpowietrzony.Wczoraj auto było w serwisie i porównali z takim samym peugeotem i twierdzą, ze tak samo rośnie temperatura. Teraz bardziej martwią nas te stukania. Jakiś czas temu zaczęło stukać przy ruszaniu na zimnym silniku, po rozgrzaniu ustawało. Mechanik stwierdził, że to coś w zawieszeniu i musimy jechać do serwisu, zeby powiedzieli co, a on to wymieni. Później zauważyłam, że stuka na postoju przy ok 2000 obr. (głuchy odgłos co 2-3 sek) W serwisie powiedzieli, że to coś ze skrzynią biegów, bo ustaje przy wciśnięciu sprzęgła. Ale czy to ta sama rzecz, którą słyszeliśmy wcześniej na zimnym aucie, to nie wiem. Rodzaj odgłosu podobny.

AdiQ94

Co do temperatury silnika, niech ci podłączą pod autko pod komputer i sprawdza temperaturę co pokazuje komputer a co pokazują zegary, jeżeli będzie taka sama temperatura to nie masz czym się martwić jeżeli będzie inna wymień czujnik, ewentualnie może rosnąć temperatura przy większej prędkości to może być przebicie na przewód podczas drgania silnika, ja tak miałem :)

Co do stuków nie mam pojęcia