Jump to content
sykula

Wymiana lamp przednich

Recommended Posts

sykula

Witam

Nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie które mnie już trochę zastanawia. Czy po wymianie lamp przednich oryginalnych na zamiennik np. typu angel eyes pogorszyła się lub poprawiła widoczność podczas jazdy nocą i jak wizualnie wpływa to na wygląd auta. Planuje wymienić lampy w swoim 206cc na inne ponieważ podczas wymiany żarówek zauważyłam, że są popękane zatrzaski i wszystko trzyma się na słowo honoru.

Z góry przepraszam jeśli już był założony taki temat i proszę o odesłanie. ;)

MattHarderzz

Sytuacja wygląda tak, że większość tych angel eyes'ów to chinole i ciężko o dobrą jakość świecenia. Na tę chwilę moim zdaniem najlepiej świecą fabrycznie montowane Valeo. Wszystko i tak zależy od użytkowania, bo jeśli wrzucisz dobrą żarówkę to poświeci ładnie, natomiast jeśli wsadzisz np. hid'a (co zrobił poprzedni właściciel u mnie i co notabene jest nielegalne), bardzo szybko wypali Ci się odbłyśnik i będzie świecić kiepsko. U siebie mam wypalone Valeo i przyznam szczerze, że jakoś nie cieszy mnie fakt wymiany na zamiennik, który będzie świecił tak samo jak wypalony oryginał. Jest jeszcze opcja regeneracji, albo retro fittingu, czyli upgrade reflektora o montaż soczewki i to właśnie planuję zrobić u siebie. Koszt taki sam jak nowe chińskie angel eyes, a jeśli zrobi się samemu, to nawet taniej. Niemniej jakość świecenia będzie nieporównywalnie lepsza.

Ja polecam ori Valeo, zaczepy zawsze można pospawać, są firmy specjalizujące się w tego typu usługach. 

Damianos1

Jak się ma soczewkę to trzeba zainwestować w spryski czy nie?

damson93

Jak w soczewce jest żarówka H7 lub H1 to nie. Spryskiwacze wymagane są przy xenonach i to chyba też nie zawsze, bodajże w zależności od mocy, ale przy xenonach dochodzi jeszcze kwestia samopoziomowania. 

sykula

Jak oglądałam lampy to właśnie firmy valeo albo depo i gdzieś zauważyłam że są zestawy do zamiany chyba na xenony ale teraz nie jestem pewna czy to akurat o ten rodzaj oświetlenia chodziło. Jeśli chodzi o spryskiwacze lamp to akurat mam w swoim aucie zamontowane fabrycznie.