Jump to content
sykula

Wymiana lamp przednich

Recommended Posts

sykula

Witam

Nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie które mnie już trochę zastanawia. Czy po wymianie lamp przednich oryginalnych na zamiennik np. typu angel eyes pogorszyła się lub poprawiła widoczność podczas jazdy nocą i jak wizualnie wpływa to na wygląd auta. Planuje wymienić lampy w swoim 206cc na inne ponieważ podczas wymiany żarówek zauważyłam, że są popękane zatrzaski i wszystko trzyma się na słowo honoru.

Z góry przepraszam jeśli już był założony taki temat i proszę o odesłanie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
MattHarderzz

Sytuacja wygląda tak, że większość tych angel eyes'ów to chinole i ciężko o dobrą jakość świecenia. Na tę chwilę moim zdaniem najlepiej świecą fabrycznie montowane Valeo. Wszystko i tak zależy od użytkowania, bo jeśli wrzucisz dobrą żarówkę to poświeci ładnie, natomiast jeśli wsadzisz np. hid'a (co zrobił poprzedni właściciel u mnie i co notabene jest nielegalne), bardzo szybko wypali Ci się odbłyśnik i będzie świecić kiepsko. U siebie mam wypalone Valeo i przyznam szczerze, że jakoś nie cieszy mnie fakt wymiany na zamiennik, który będzie świecił tak samo jak wypalony oryginał. Jest jeszcze opcja regeneracji, albo retro fittingu, czyli upgrade reflektora o montaż soczewki i to właśnie planuję zrobić u siebie. Koszt taki sam jak nowe chińskie angel eyes, a jeśli zrobi się samemu, to nawet taniej. Niemniej jakość świecenia będzie nieporównywalnie lepsza.

Ja polecam ori Valeo, zaczepy zawsze można pospawać, są firmy specjalizujące się w tego typu usługach. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Damianos1

Jak się ma soczewkę to trzeba zainwestować w spryski czy nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
damson93

Jak w soczewce jest żarówka H7 lub H1 to nie. Spryskiwacze wymagane są przy xenonach i to chyba też nie zawsze, bodajże w zależności od mocy, ale przy xenonach dochodzi jeszcze kwestia samopoziomowania. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
sykula

Jak oglądałam lampy to właśnie firmy valeo albo depo i gdzieś zauważyłam że są zestawy do zamiany chyba na xenony ale teraz nie jestem pewna czy to akurat o ten rodzaj oświetlenia chodziło. Jeśli chodzi o spryskiwacze lamp to akurat mam w swoim aucie zamontowane fabrycznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...