Jump to content
Sign in to follow this  
MarcinK

Wypadek - 206 - Kupno części

Recommended Posts

MarcinK

Witam,

Piszę z prośbą o pomoc. Przesyłam w załączniku zdjęcia. Miałem niedawno stłuczkę i szukam częśći. Znalazłem na internecie, ale wciąż mam wątpliwości czy będą pasować. Kod lakieru zgadza się EXYB. Zastanawiam się czy oba samochody ze zdjęć mają te same częśći, ze względu na oczywiste różnice MÓJ 3d bez silnika HDI, ICH 5d silnik hdi  . Czy ktoś się pokusi o potwierdzenie albo zaprzeczenie?

MÓJ_PEUGEOT.jpg

ICH_PEUGEOT.jpg

marcin90

Maska, grill i błotnik są takie same. Reflektory są inne, musisz poszukać z gładkim szkłem na żarówkę H7. Zderzak jeśli masz uszkodzony też podejdzie, ale u Ciebie jest tzw szeroki z dużym wlotem, a w tym na dole jest wąski. Musiałbyś go przełożyć w komplecie z kratką, listwą, halogenami i plastikowymi nadkolami.

• Thanks 1

MarcinK

Dzięki bardzo. 

Blacharz mówił, że potrzebne są właśnie: maska, grill i błotnik lewy no i reflektory, to jedyne co musiałbym wymienić, bo już znalazłem pozostałe trzy rzeczy.

Czyli części się zgadzają mimo, że mój 3d ma silnik 1.4, a 5d ma 2.0?

marcin90

Silnik nie ma znaczenia w tym przypadku. Będzie wszystko pasować jak napisałem.

• Thanks 1

Pogromca Mitów

Zastanów się jeszcze, czy warto wymieniać zderzak w zestawie na wersję przedliftową. W przypadku chęci sprzedaży pojazdu pojawią się dodatkowe pytania.

Damianos1

@Pogromca Mitów Że co? Przecież on ma przedlifta z tego co widzę na załączonych obrazkach.

kanngax

Jakie pytania przy chęci sprzedaży..... Co ty pogramiasz :)

Pogromca Mitów
17 godzin temu, Damianos1 napisał:

@Pogromca Mitów Że co? Przecież on ma przedlifta z tego co widzę na załączonych obrazkach.

Faktycznie, niedokładnie się przyjrzałem.

16 godzin temu, kanngax napisał:

Jakie pytania przy chęci sprzedaży..... Co ty pogramiasz :)

Pytania potencjalnego klienta. Tyczyło się to opcji wymiany elementów poliftowych na przedliftowe. Tak niekiedy ludzie robią, w bieżącym przypadku sprawa nie ma zastosowania.

• Like 1

MarcinK

Częśći już dotarły, zapłaciłem bardzo mało: za maskę, grill i lewy błotnik z kodem lakieru - 580PLN (w tym 150 zł za przesyłkę) sam blacharz się dziwił, że tak tanio. To o wiele mniej w porównaniu do handlarzyny, który za samą maskę chciał policzyć 250, a GDYBY miał kod to wziąłby 600. 

Zderzak jest cały :)

Wersja mojego samochodu to faktycznie przed lift i z wąskimi błotnikami.

Czekam jeszcze tylko na reflektory. Możliwe, że jeszcze pas przedni od chłodnicy będzie potrzebny, ale to już w swojej okolicy bez problemu dostanę.

Tak więc ten samochód jeszcze swoje przejedzie ;) 

MarcinK

Częśći już dotarły, zapłaciłem bardzo mało: za maskę, grill i lewy błotnik z kodem lakieru - 580PLN (w tym 150 zł za przesyłkę) sam blacharz się dziwił, że tak tanio. To o wiele mniej w porównaniu do handlarzyny, który za samą maskę chciał policzyć 250, a GDYBY miał kod to wziąłby 600. 

Dnia 29.05.2019 o 15:16, Damianos1 napisał:

Wersja mojego samochodu to faktycznie przed lift i z wąskimi błotnikami.

Dnia 29.05.2019 o 13:09, Pogromca Mitów napisał:

Zastanów się jeszcze, czy warto wymieniać zderzak w zestawie na wersję przedliftową. W przypadku chęci sprzedaży pojazdu pojawią się dodatkowe pytania.

Zderzak jest cały :)

Czekam jeszcze tylko na reflektory. Możliwe, że jeszcze pas przedni od chłodnicy będzie potrzebny, ale to już w swojej okolicy bez problemu dostanę.

Tak więc ten samochód jeszcze swoje przejedzie ;) 

MarcinK

Już gotowe :)

62012006_482821095787825_5506956008359985152_n.jpg

Damianos1

No i super ;)