Jump to content
Sign in to follow this  
izzee

Sterownik silnika

Recommended Posts

izzee
Posted (edited)

Witam, 2 lata temu kupiłem Peugeota 206 1.1 8v 60KM z palącą się kontrolką Check Engine. Błąd dotyczył wtrysków które były sprawdzane i nie było żadnego problemu. Ostatni raz jeździł bez problemów 3 tygodnie temu aż zaczął szarpać, kopcić na czarno, falowały obroty albo w ogóle się nie wkręcał na nie. Teraz samochód potrafi w ogóle nie odpalać albo odpala i po chwili gaśnie. Przez 3 tygodnie u mechanika zostało sprawdzone chyba wszystko (pompa paliwa, wtryski, sondy, przepustnica itd. wszystko ok) a komputer wywala błędy jakie chce, do wyboru do koloru. Mechanik twierdzi że padł sterownik silnika. I teraz rodzi się pytanie - czy sama wymiana sterownika może mi pomóc czy muszę wymieniać cały zestaw startowy? 

Edited by izzee

Pogromca Mitów

Możesz wymienić sam sterownik, ale albo ze wsadem virgin + parowanie za pomocą PP2000, lub - najprościej - przerzucić 29F400 z Twojego sterownika do "nowego". Przelutowanie układu zleć komuś, kto się na tym zna i posiada odpowiedni sprzęt.

• Like 1

Direndal
Posted (edited)

Hej

Ja obecnie mam takie same objawy jak Ty, że samochód się dusi i pracuje jak by nie na wszystkich garach a do tego wywala błędy wtrysków raz 3 potem 4 innym razem 1 lub 2. Mój mechanik na początku wymienił mi cewkę zapłonową + kpl. świec do tego przeprowadził regulację zaworów gdyż jak uznał zbyt małe luzy zaworowe powodują podparcie zaworu a tym samym brak kompresji i podobne objawy i błędy ( nie znam się wiec mówię co usłyszałem ). Mój mechanik nie wyklucza sterownika silnika ale na razie muszę pojeździć i zobaczyć jeśli w najbliższym tyg. nic się nie będzie działo to znaczy, że to była przyczyna. Odezwę się za tydzień.

P.s

Jeśli to nic nie pomoże następnym moim krokiem będzie wymiana wiązki wtryskiwaczy (używka) w ostateczności będzie to sterownik silnika.

pozdrawiam

Edited by Direndal