Jump to content
furious

Zwarcie radia, brak życia licznika, zegara i radia

Recommended Posts

furious

Witam,

Tym razem mam problem z licznikiem, a dokładniej to w trakcie jazdy zrobiło się lekkie zwarcie w instalacji radia i zgasnął licznik radio i zegar(komputer). Wskazówki liczników zostały w położeniu w którym się znajdowały w czasie zwarcia, licznik się nie podświetla, komputer też ciemno, radio nie włącza się (podmienione na sprawne też nie włącza się). Wszystkie bezpieczniki są dobre sprawdzane 3 razy.

-lampki oświetlenia świecą w pozycji włączonej w pozycji na otwarcie drzwi już nie.

-podświetlenie panelu nawiewów działa,

-zapalniczka działa,

Gdzie szukać przyczyny, czy jest jeszcze jakiś bezpiecznik lub zabezpieczenie oprócz skrzynki bezpieczników?

Dodam, że wszystko nadal działa normalnie tylko licznik, zegar i radio są martwe.

Temat z dość dużym "napięciem" ponieważ w przyszłym tyg. wyjeżdżam i wolałbym wiedzieć z jaką prędkością chociaż jadę i ile benzyny mi zostało.

z góry dzięki za pomoc.

Damianos1

Sprawdź bezpieczniki pod maską dla pewności a tak po za tym to jak podczas jazdy może się zrobić zwarcie w instalacji radia? Masz porwaną izolację na kablach czy jak?

furious

Bezpieczniki wszystkie są ok.

Co do samego zdarzenia to odkąd go kupiłem nie zaglądałem tam i był tam jeden kabel, ktory szedl od pamieci radia i sie rozgalezial na dwa. Jeden w instalacji a drugi nieoizolowany wisiał ,no i w końcu dotknął gdzieś ramki i wszystko zniknęło.

Stackburn

Idź po kablu który zrobił zwarę to znajdziesz co go zabezpiecza/lub w co jest wpięty.

Stackburn

PS. Ja bym szukał w okolicy stacyjki.....

Quid_est_Veritas?

A bezpieczniki maxi też sprawdziłeś? Te pod BSM

furious

Maxi sa tylko w skrzynce pod kierownica?jesli tak to wszystkie sprawdzone

Pawcio89
Posted (edited)

Maxi sa tez w skrzynce bezpieczników pod maską. To sa te wielkie bezpieczniki. Ty chyba sprawiles tylko te pod kierownica. Sprawdz te pod maską też

Edited by Pawcio89

Quid_est_Veritas?

Na pewno spaliles któryś z maxi. Musisz odpiąć BSM i podnieść. Są pod od spodu BSM

furious

Bsm to skrzynka w aucie czy pod maską, sory za glupie pytanie ale pierwszy raz sie spotykam z takimi nazwami i druga sprawa, jak ją odpiąć ,nie widzialem nigdzie, żadnych dodatkowych bezpiecznikow a sprawdzałem i pod maska i pod kierownicą.

furious

Sprawdziłem pod skrzynka w komorze silnika są tam 4 bezpieczniki 50 2x70 i 40 jesli dobrze pamiętam i wszystkie sa sprawne. Pod skrzynka bsi nie ma żadnych bezpiecznikow dodatkowych bo tez sprawdziłem

Stackburn

J/w po kablu do źródła , bo będziesz 10 lat szukał ;)

furious

Problem w tym ze wiazka idzie gdzieś w dół za radiem i nie mogę jej zlokalizować dalej ma ktos jakiś schemat tej wiazki albo wie gdzie tego szukać?

Stackburn

No musi iść w kierunku bsi , chyba , że ktoś to podpiął do airbagu pasażera ;)