Jump to content
  • Similar Content

• Junk65
      By Junk65
      Witam....
      Całe lata tu mnie nie było...
      Mam pytanko do expertów bo trochę wypadłem z obiegu.
      Kierownice w  P207 polift i przedlift jakoś się różnią?
      Mam taką i nie potrafię odpowiedzieć...

• jakubszynkiewicz216
      By jakubszynkiewicz216
      Tak jak w temacie mam problem z luźną "wajchą" kierunkowskazu która odbija mi z prawego na lewy przy gwałtownym zakręcie lub wjechaniu na większą dziurę. Wiem, że całe forum jest zasypane tego typu problemem, ale moje pytanie jest następujące: Czy można jakoś sposobem wzmocnić mechanizm tak aby chociaż trochę zredukować problem bez rozbierania całej kierownicy i wymiany ślizgu?

• GrandJust
      By GrandJust
      Witam,  zabieram sie za wymianę kierownicy w mojej 206, (wole kupic kierownice niz ja obszywac). Mam hb 5d z 2004, poczytałem troche na forum o różnych wersjach po lub przed liftowych z muxami czy bez, problem, że jestem mocno zielony w te sprawy dlatego teraz nie wiem czy ta kierownica: https://www.otomoto.pl/oferta/kierownica-peugeot-206-skora-ID6A8teA.html?fbclid=IwAR13G8-ZWZFClgslpi96vDRUfPlgMYIgXLQrGaPq2lAWzh9uI66nA_VHCoM#98aa2ae571  będzie okej i czy widać to odrazu czy trzeba pisać i pytać z jakiego rocznika jest ta kierownica, z góry dzięki za pomoc
    • bisi
      By bisi
      Witam, 
      mam problem z masą na tylnej lampie. 
      Przy wciśniętym hamulcu prawy kierunkowskaz nie dostaje pełnego napięcia, bo robi ze stopem "choinkę".
      Lewy działa poprawnie.
      Próbowałem wymienić lampę, a dokładnie samo mocowanie żarówek, pół godziny pomogło, kierunek działał prawidłowo przy wciśniętym hamulcu, ale później objawy dokładnie te same, jak przy poprzednim kloszu.
      Czyli zwarcie musi być gdzieś przed wtykiem do lampy. 
      Jak można to sprawdzić, gdzie i co mi zwiera?

• adi82
      By adi82
      Mój przełącznik zespolony chyba zaczyna szwankować.. tzn jeszcze ustalam czy to manetka bo objawy są bardzo dziwne tzn:
      nie mogę włączyć przeciwmgłowych - ruch pierścienia nie powoduje zapalenia się ani kontrolek ani świateł tył/przód przeciwmgłowych.

ALE odkryłem, że jak wrzucę lewy kierunek  - to pierścień działa nagle - zapalają się kontrolki w prawidłowej kolejności, światła działają.
      Jak na odpalonych przeciwmgłowych wyłączę ten lewy kierunkowskaz - to mogę pierścieniem gasić po kolei przeciwmgłowe, ale już włączyć nie  Magia..

Peugeot 206cc 1.6 16v 2003 mux, manetka ze swiatłami automatycznymi i sterowanie radiem...No właśnie - z rzeczy, które ostatnio zmieniłem - to radio, przez chwilę pomarańczowy kabel był podpięty, i nie zamienione czerwony/żółty - teraz już pomarańczowego nie ma i dochodzi tylko 12aku/12acc/masa/głośniki - piszę bo niektórym wyświetlacze albo światła wariowały jak coś kombinowali z niefabrycznymi radiami. 

Dzięki z góry za każdą sugestię
jakubszynkiewicz216

WYMIANA KIEROWNICY PROBLEM- TAŚMA AIRBAG ORAZ NAŁOŻENIE ELEMENTU.

Recommended Posts

jakubszynkiewicz216

Witam wszystkich właścicieli pugow.

Sytuacja wygląda następująco:

Podczas demontażu kierownicy i wymiany elementów kierunkowskazu znajdującymi się za panelem napotkałem problem z bodajże taśmą airbagu załączoną na zdjęciach.

Po pierwsze nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób to zwinąć tak żeby nie uszkodzić a po drugie otoczka łącząca ze sprężyną wypycha wszystko na zewnątrz przez co nie mogę zamknąć klapki tej taśmy.

Miał ktoś z tym styczność i może mi wytłumaczyć jak to zrobić?

TAŚMA.jpg

jakubszynkiewicz216

Zamykam temat chwilę pomyślałem i kiera siedzi na swoim miejscu a kierunkowskaz już nie ma luzu. :) Bajka.

• Like 1