Jump to content
Sign in to follow this  
Marxik

Uruchomienie nowych funkcji

Recommended Posts

Marxik

Panowie,

szybkie pytanie (a nawet dwa). Mam 206 XR Presence "gołą" z 2003 roku i chciałem dołożyć do niej podnoszone szyby i elektrycznie sterowane lusterka. Czy te dodatkowe funkcje, aby zadziałały trzeba aktywować w BSI? 

I jeżeli tak, to czy któryś z kolegów (za drobną opłatą 😀) zechciałby mi je aktywować (Warszawa i okolice).

Marek

Quid_est_Veritas?

Dokladasz tylko silniczki, okablowanie i przełącznik i podpinasz pod plus jakiś i wsio. Nic nie trzeba aktywować

Marxik

To też jest oczywiście wyjście, ale moje pytanie jest, czy w Lexii można aktywować i dezaktywować podnoszenie szyb i lusterek? Tak jak można aktywować np. centralny zamek.

wrobeleczek

Nie. BSI nie steruje ani lusterkami ani szybami. Jeżeli na schemacie jest jakieś połączenie z BSI to wynika to tylko z tego, że po prostu pobiera stamtąd zasilanie.

madmax
4 godziny temu, Quid_est_Veritas? napisał:

Dokladasz tylko silniczki, okablowanie i przełącznik i podpinasz pod plus jakiś i wsio. Nic nie trzeba aktywować

wróbeleczek, gość chyba Cię źle zrozumiał. Podejrzewam, że czytając twoją odpowiedź zrozumiał że ma dać jakiś niefabryczny wyłącznik itp. Należy wyjaśnić , że chodziło Ci o dołożenie fabrycznego wyłącznika, fabrycznych silniczków i uzupełnienie fabrycznego okablowania.

Marxik

Dokładnie o tym mówię. Biorę fabryczną wiązkę, przekładam brakujące kable, podłączam fabryczny włącznik i fabryczne podnośniki. Czy dla takiej konfiguracji potrzebne jest jeszcze programowanie BSI? Jak rozumiem z odpowiedzi kolegi wrobeleczka, że nie. Wszystko powinno działać od razu.

wrobeleczek

Dobrze zrozumiałeś... Napisałem, że nie trzeba to znaczy, że nie trzeba. Dopiero w wyższych modelach Peugeota, występowały składane lustra wraz z zamknięciem auta na pilota...

W P206 szczytem osiągnięcia technicznego były składane lusterka (składanie uruchamiane ręcznie, przełącznikiem), spryskiwacze reflektorów czy też czujnik deszczu i zmroku. PSA nie mogła sobie pozwolić na produkcję P206 z hi-end'owym wyposażeniem bo to psułoby sprzedaż innych modeli "flagowych" ze stajni PSA... to byłoby strzelanie w kolana.

Marxik

OK. Dzięki bardzo za info.