Jump to content
ozzi91

Otwieranie/Zamykanie pilotem z kluczyka handlarz oszust?

Recommended Posts

ozzi91

Cześć!

Kupiłem niedawno 206tkę, 2,0 HDI bardzo fajne autko ale coś sprzedający poleciał w bambuko i coś kręci dlatego chciałbym z Wami specjalistami ustalić prawdę :)

Ogólnie dostałem tylko jeden kluczyk, niestety nie przyszło mi na myśl sprawdzenie go na miejscu i po kupnie okazało się, że przyciski z pilota od zamykania/otwierania auta nie działają. Rozkręciłem kluczyk, będąc pewnym że to wina baterii a tam w miejscu gdzie powinny być mikrostycznik jest puste miejsce a w drugim niekompletny przycisk. Wkurzony na maxa zadzwoniłem do sprzedającego, ten oczywiście nic nie wiedział bo dostał auto w rozliczeniu i dzwonił do gościa co dostał od niego auto a ten mu powiedział że założył "atrapę" do klucza i że tam nigdy otwieranie/zamykanie auta z pilota nie działało bo nie ma takiego modułu. (Kupiłem wersję XS z klimą, tempomatem nawet i nie chce mi się wierzyć że otwieranie tylko z kluczyka)

Chciałbym was zapytać, czy jest możliwe że w peugeot 206 z 2003 roku nie miał pilota czy tam modułu do obsługi pilota i czy ta szuja mi puszcza bajeczkę (na 99% tak jest bo jakbym nawet zakładał atrapę to bym chyba nie dawał jej z wnętrznościami:/) i czy jest to "wadą ukrytą" za którą po kupnie należy mi się zwrot części pieniędzy? Chciałbym też po prostu wiedzieć czy jest sens zrobienia kluczyka z pilotem na własną rękę :)

Pozdrawiam, będę wdzięczny bardzo za odpowiedzi

marcin90

Masz zamek na kluczyk w listwie nad rejestracją? Jeśli tak, to auto wyszło z fabryki bez centralnego zamka, ale dla 100% pewności najlepiej sprawdzić po numerze VIN.

ozzi91

Nie ma zamka nad rejestracją. Czy jest możliwe że centralny zamek jest tylko z klucza a pilot to dodatkowe wyposażenie którego nie mam?

Można gdzieś za darmo sprawdzić wyposażenie po VIN?

marcin90
44 minuty temu, ozzi91 napisał:

Nie ma zamka nad rejestracją. Czy jest możliwe że centralny zamek jest tylko z klucza a pilot to dodatkowe wyposażenie którego nie mam?

Chyba nie było czegoś takiego w 206.

44 minuty temu, ozzi91 napisał:

Można gdzieś za darmo sprawdzić wyposażenie po VIN?

Napisz tutaj:

Damianos1

Jak nie ma miejsca na kluczyk na tylniej klapie to mogą być tylko 2 wyjscia. Albo masz auto bez centralki ze zmienioną klapą albo masz centralkę. Jeśli zamkniesz drzwi kierowcy z kluczyka to reszta powinna się zamknąć tak jak z pilota o ile centralka działa prawidłowo.

ozzi91

@Damianos1Nie ma miejsca na kluczyk na tylnej klapie. Wszystkie drzwi się zamykają przy przekręceniu kluczyka zarówno w drzwiach pasażera jak i kierowcy. Kwestia tylko otwierania/zamykania z pilota, po prostu mam powyrywane żywcem przyciski z płytki stykowej i zastanawiam się czy danie komuś tego to naprawy ma sens bo co z tego że np przylutuje przyciski jak dalej otwieranie i zamykanei z guzika działać nie będzie bo czegoś tam nie ma w aucie a jeszcze przy naprawie rozwali mój jedyny kluczyk :D

kanngax

W tym roczniku i wersji raczej już centralny powinien być :) gościu pierdooooli głupoty.

DAWID MILER

Sprawdź w sb będzie wszystko wiadomo 

ozzi91

@kanngax
tez mi się wydaje że gada głupoty. To jest aż nierealne.

@DAWID MILER

nie wiem co to sb, próbowałem wyszukać w Google i na forum, ale zbyt popularna fraza. Jak narazie to czekam na pomoc kogoś miłego w rozkodowaniu vinu, (pewnie @Damianos1  ) może stamtąd będzie wiadomo

kanngax

Podaj vin to ci sprawdzą

kanngax

Proszę, możesz iść z tym zrzutem do tego pajaca który twierdzi że nie ma centralnego :)

Screenshot_20190615-111749.png

kanngax

To oczywiście z twojego vin wynika ;)

ozzi91

@kanngax Heh, tak czułem że ściemnia i okazało się że tak jak myślałem pilot jest popsuty mechanicznie czyli urwane przyciski. Oddałem do gościa co się zajmuje dorabianiem kluczy i naprawił za 60zł i śmiga :)

ozzi91

Ah pochwaliłem dzień przed zachodem słońca, dzisiaj już pilot przestał działać tzn nie otwiera ani nie zamyka zamka. Co się odwala? Najciekawsze jest to że ten koleś co mi naprawiał kluczyk mówił, że coś w tym aucie jest nie tak z centralnym i że przydałoby się do elektryka podjechać. Wiecie co się mogło stać? Z kluczyka zamyka/otwiera centralny zamek

ozzi91

Jako że rozwiązałem problem, czuję się zobowiązany do poinformowania was co było zepsute.

Rozwiązanie najprostsze z możliwych czyli bateria :D Kupiłem nówke sztukę, dlatego nie sprawdzałem jej nawet, pochodziła dzień i padła. Sprawdziłem miernikiem napięcie i było coś około 1V. Włożyłem taką co ma 3V i śmiga pilot znowu :)

• Like 1

ozzi91

AA jedank oszukuje mnie, gdzieś jest zwarcie w pilocie bo po 1 dniu bateria do wymiany a elektronikiem nie jestem :(

kanngax

Jedź do gościa który naprawia klucze samochodowe. Zapewne będzie to pierdoła :)

ozzi91

@kanngaxwłaśnie byłem, skasował mnie 60zł za "naprawę" i nie naprawił. Już jestem lekko wkurzony, opierdzieliłem go i powiedziałem, że będę wszystkim odradzał bo hajsu nie oddał. Mówił ze to coś w układzie scalonym i że się nie da naprawić...

kanngax

To skasował i twierdzi że nie da się naprawić? :/ Co za młot. 

Damianos1

Paragon dał? Jak nie to wiesz co z nim zrobić :)

ozzi91
12 godzin temu, kanngax napisał:

To skasował i twierdzi że nie da się naprawić? :/ Co za młot. 

Właściwie to naprawił co innego co było zepsute czyli pourywane mikroprzełączniki

5 godzin temu, Damianos1 napisał:

Paragon dał? Jak nie to wiesz co z nim zrobić :)

Właściwie to nie dał, dlatego też nie miałem możliwości za bardzo reklamacji, ale w sumie nie pomyślałem o tym, przyda się mu kontrola :D