Jump to content
keram212

Check Engine - Błąd P0300

Recommended Posts

keram212

Witam, mam problem z peugeotem 206 2003 r. 1.1 benzyna, otóż praktycznie po zakupie w drodze powrotnej ( sprzedawca nic o tym nie wspominał ) pojawił się check ale jeszcze wtedy nie miałem mozliwosci sprawdzenia co to więc po prostu odłączylem aku i blad sam znikł, jednak nie trwało długo i znów się zapalił, no ale juz wtedy zakupilem elm 327 zdiagnozowałem ze to P0300 - wielokrotne wypadanie zapłonów, oczywiście czytałem różne fora i przyczyn tego moze być mnóstwo, zaczynając na słabym paliwie, a kończąc na wymianie pełno rzeczy, w tym kable swiece, cewka, wtryski itd. 

Dodam że ten błąd wybiera sobie losowo kiedy ma sie włączyć, ale z reguly jest to raz na jakieś 2 tygodnie może czy coś. Jednak jest to udręka bo auto momentalnie traci moc i trzeba je na chwilę zgasić i ponownie uruchomic, po czym działa oczywiscie normalnie :))), no ale zawsze staram sie usunąć błąd.

Nasuwają mi sie dwa pytania.. Co jako pierwsze powinienem wymienić? Świece i kable? Czy zacząć od listwy wtryskowej?

Drugie pytanie.. Mozna na tym checku jezdzić? Skoro po odpaleniu auto normalnie chodzi oprócz świecenia się kontrolki? I czy jeśli już się swieci to raczej nie powinno znow tracić tak sobie moc samo z siebie? 

Aktualnie auto ma wykasowany bląd i znow od paru dni chodzi normalnie ale pewnie kwestia dni i znowu się zapali... i trzeba będzie zjezdzać, gasić i znow ruszac.. 

Pozdrawiam 

pampidampi

Jeżeli nie masz maty wygłuszającej pod maską to możliwe, że 4 wtryskiwacz (siedząc w aucie to jest skrajny prawy) jest zalewany przez prawą dyszę spryskiwacza przedniej szyby. Zobacz czy okolica 4 wtryskiwacza nie jest zasyfiona a pozostałych 3 w miarę czysta.
Powyższa przyczyna powodowała u mnie checka i pracę silnika na 3 garach po spryskaniu przedniej szyby. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu mogłem normalnie kontynuować podróż.

keram212
2 godziny temu, pampidampi napisał:

Jeżeli nie masz maty wygłuszającej pod maską to możliwe, że 4 wtryskiwacz (siedząc w aucie to jest skrajny prawy) jest zalewany przez prawą dyszę spryskiwacza przedniej szyby. Zobacz czy okolica 4 wtryskiwacza nie jest zasyfiona a pozostałych 3 w miarę czysta.
Powyższa przyczyna powodowała u mnie checka i pracę silnika na 3 garach po spryskaniu przedniej szyby. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu mogłem normalnie kontynuować podróż.

No maty własnie nie mam, dzieki bardzo za poradę! Zerkne jak to tam wygląda i może akuracik to jest przyczyną.. pozdrawiam :D 

Quid_est_Veritas?

Obstawiał bym raczej świece albo cewkę zapłonową

pampidampi

Pewnie masz rację, podałem najmniej oczywisty powód pasujący do objawów.

keram212
18 godzin temu, Quid_est_Veritas? napisał:

Obstawiał bym raczej świece albo cewkę zapłonową

Patrzyłem tak jak kolega wyżej radził, jest sucho nawet przy wcisnietym spryskiwaczu więc odpada, za pare dni wymienie swiece i kable, jak to nie da efektu to cewka/listwa wtryskowa 

keram212
Dnia 2.07.2019 o 22:45, pampidampi napisał:

Pewnie masz rację, podałem najmniej oczywisty powód pasujący do objawów.

Dnia 3.07.2019 o 17:26, keram212 napisał:

Patrzyłem tak jak kolega wyżej radził, jest sucho nawet przy wcisnietym spryskiwaczu więc odpada, za pare dni wymienie swiece i kable, jak to nie da efektu to cewka/listwa wtryskowa 

Witam ponownie, postanowiłem troche pojezdzić i poobserwować autko przed rozpoczęciem wymiany rzeczy w nim... Zauwazylem ze check i ten błąd, oraz chwilowa utrata mocy występuje dopiero wtedy jak przeciągne autko na biegach i po tym jadę juz normalnie tj. Wjezdzam ze skrzyzowania i nieraz trzeba po prostu się "wbić" więc trzeba mu depnąć ( jest to 1.1 więc nie osiągam nieprzepisowych prędkości) i powiedzmy do ponad 3 tyś obrotow dojdzie na jedynce dwojce itd.. i zaczynam się toczyć z predkoscią 50km/h  i wtedy wywala błąd, oraz traci moc, co wiąże się z tym ze trzeba zjechac, zgasić odpalić i już jest oki..

I zastanawiam się czy świece mogą mieć coś z tym wspólnego, czy od razu lepiej wymienić cewkę.. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 

Pozdrawiam

Pawcio89

Oczywiscie ze swiece moga miec z tym cos wspolnego. To jest pierwsza rzecz do wymiany. Druga rzecza jest cewka. Potem popatrzylbym tez na czujnik spalnia stukowego. 

keram212
7 godzin temu, Pawcio89 napisał:

Oczywiscie ze swiece moga miec z tym cos wspolnego. To jest pierwsza rzecz do wymiany. Druga rzecza jest cewka. Potem popatrzylbym tez na czujnik spalnia stukowego. 

Dzieki za rade, swiece kupione jutro zmienie i bede obserwowal zachowanie autka

Quid_est_Veritas?
Dnia 3.07.2019 o 17:26, keram212 napisał:

za pare dni wymienie swiece i kable, jak to nie da efektu to cewka/listwa wtryskowa 

O jakich ty kablach myślisz? Chodzi ci o kable WN? Przecież w 1.1 , 1.4 nie ma ich chyba że o czymś nie wiem?

keram212
Dnia 11.07.2019 o 21:04, Quid_est_Veritas? napisał:

O jakich ty kablach myślisz? Chodzi ci o kable WN? Przecież w 1.1 , 1.4 nie ma ich chyba że o czymś nie wiem?

tak mój błąd, po prostu poprzednie auta byly starsze typu vectra B i tam są kable, wymienialem świecie i zauwazylem ze jest tylko cewka. 

keram212

Minęło już pare dni od wymiany samych świec, autem można normalnie przyspieszać i check się nie zapala. Dziekuje bardzo za porady, pozdrawiam