Jump to content
Sign in to follow this  
Guest boxik

Awaria Skrzyni biegów

Recommended Posts

Guest kozapda
dokładnie tak... i tysiace ludzi na tym smiga.... a niektorzy nie wyobrazaja sobie jazdy (po naszych drogach) bez tego....

Pytanie tylko o ile to zmniejszy prześwit. Śmigałem Octavią (one mają taka osłonę fabrycznie) i kilka razy w głębszych koleinach przytarłem o glebę osłoną. Kuzyn mówił, że wyminiał ją już kilka razy, bo połamał na nierównościach. Szczególnie ponoć zimą jak dużo śniegu jest, to trzeba uważać.

marecek

kozapda, ona odstaje może na 2-3 cm... to gdzie tu mowa o zmniejszaniu prześwitu?? Osłona kosztuje ile? 100zł? Jest w każdym normalnym samochodzie. Od gościa, który robi alternatory dowiedziałem się, że najlepszym klientem jest posiadacz 206 - tam cały syf z drogi leci właśnie na alternator z tego powodu, że od spodu nie ma osłony :/

Montuj i się nie przejmuj prześwitem... A i jak przytrzesz raz czy dwa to nic się jej nie stanie... moja wytrzymała nawet roztrzaskanie miski olejowej w partnerze, a założyłem ją później jak gdyby nigdy nic :/

Madness

Nie chcę zapeszyć (stara zasada pochwalisz to się spierniczy) ale mój chodzi bez osłony 5 i pół roku i odpukać nic mu się nie dzieje :D

Guest kozapda
A i jak przytrzesz raz czy dwa to nic się jej nie stanie... moja wytrzymała nawet roztrzaskanie miski olejowej w partnerze, a założyłem ją później jak gdyby nigdy nic

Dużo zalezy od materiału. te oryginalne w Skodach są z jakiegoś kruchego badziewia i w zasadzie po jednym uderzeniu są do wymiany :?

AniracK

tak czy siak na pewno lepiej jak juz przyszorowac o cos osloną niz tym co osłania.... ;):P

Guest kozapda
tak czy siak na pewno lepiej jak juz przyszorowac o cos osloną niz tym co osłania....

Ja tak wyrwałem silnik w Punto jak się powiesiłem autkiem na studzience :lol:

AniracK

i zbieraleś go potem z ziemi? :P

Guest kozapda
zbieraleś go potem z ziemi?

lawetka i holowanie do ASO. Dwa tygodnie czekałem na kataliztor bo popękał z włoch musieli ciągnąć bo w Polsce nie było.

tony_s
Nie chcę zapeszyć (stara zasada pochwalisz to się spierniczy) ale mój chodzi bez osłony 5 i pół roku i odpukać nic mu się nie dzieje :D

Ano właśnie.... Mój alternator spierniczył się po niecałych 6-ciu latach jeżdżenia bez osłony..... :!: :oops:

Guest kozapda
Mój alternator spierniczył się po niecałych 6-ciu latach jeżdżenia bez osłony

To ja mam jeszcze czas :lol:

Witos

A alternator w moim Yarisie skonczyl swoj zywot po pierwszej zimie :D I czekalem na niego 3 tyg :mad:

Sparkling Cocktail
A alternator w moim Yarisie skonczyl swoj zywot po pierwszej zimie :D I czekalem na niego 3 tyg :mad:

hmm ... A co z bezawaryjnoścą yarisów .???

Podobno tylko Pugi się psują ..

AniracK
Podobno tylko Pugi się psują ..

a babcia ma wąsy :P

Fuksa

Mam 206 z roku 2000 i trzecią skrzynie biegów, ponoć nie jest to bardzo częsta usterka ale przy ostrej jeździe chyba niewytrzymuje. Odpowiadając na pytanie dotyczące kosztów naprawy to jedną skrzynie naprawiałem z oryginalnych części cena tutaj nic nie wniesie bo nawet ja nie wiem co tam wymieniali ale za drugim razem kupiłem całą skrzynie na szrocie za 900 zł i przełożyłem a prawie cała druga została na części. Naprawa skrzyni to koszt 400 wyciągnięcie skrzyni + naprawa. Jak jest np wyciek spod dupki to skrzyni nie trzeba wyciągać wystarczy ją tylko opuścić - zdecydowanie mniejszy koszt. Oprócz tego od dłuższego czasu słychać lożysko w skrzyni wiadomo to po odgłosie który jest wydawany na luzie a zanika przy wciskaniu sprzęgła. Zastanawiałem się od dłuższego czasu czy usuwać tą usterkę ale jeszcze tego nie zrobiłem a przejechałem z usterką 50000. Odgłosy są raz mocniejsze raz słabsze czasami ich wogóle nie słychać. Następnym problemem który wystąpił w mojej skrzyni to długi czas powrotu synchronizatora chyba między 1 a 2 biegiem objawia się to brakiem możliwości szybkiej zmiany biegu podczas gwałtownego ruszania np. ze świateł jak nie poczekamy na spadek obrotów to przy włożeniu 2 usłyszymy nieprzyjemny zgrzyt, oczywiście mówie o jeździe na wysokich obrotach.