Jump to content
Sign in to follow this  
Tabcioo

Jetem w kropce

Recommended Posts

Tabcioo

Witam wszystkich którzy postanowili mi pomóc.Od jakiegoś czasu postanowiłem że zmienie sobie opony wraz z felgami (Obecnie 206 stoi na oponach 175/65/14 felgi stalowe) na jakieś alusy. Siedze na forum od paru godzin i na przeróżnych stronach czytając i dochodze do wnoisku że jestem głupszy niż byłem te pare godzin temu. Chciałbym kupić jakies 15/16 na oponie 195/55 i teraz czy opona wejdzie na felge. Potrzebuje także informacij na temat szczrokosci, et. Proszę o pomoc albo skierowanie mnie na odpowieni temat na fotum z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc 

Damianos1
Posted (edited)

Potrzebujesz felg 4x108 z otworem 65,1. Reszta według uznania, na przykład Ouragany mają parametry 6.5J x 16 ET 28 i z oponą 205/45R16 wygląda to tak: Przy takiej feldze opona jest praktycznie na równo z błotnikiem (wąskim). A tutaj masz spis ori felg z danymi, może cię któreś zainteresują :) 

http://www.peugeotperformance.net/tuning/handling/peugeotwheels/peugeotwheels.html

IOdL2Jd.jpg

Edited by Damianos1

Tabcioo
Posted (edited)
4 minuty temu, Damianos1 napisał:

Okej wielkię dzieki za informacje czyli felga:
7,00x16 4x108.00 ET20,00

I Opona 

195/55/16 

Będą ze sobą współgrać. Czy polecasz zmienić coś ?

Edited by Tabcioo

Damianos1

Przy takim ET wydaje mi się że felga będzie wystawać poza błotnik, co do opony to możesz taką montować, choć ja bym zakładał 205/45 ale to już bez znaczenia.

Tabcioo

Czyli co nie brać ich ? Nie wiem czy potem bawić sie w poszerzenia nadkola :/ 

Damianos1

Kalkulator pokazuje takie coś, nie wiem czy on dobrze liczy, jeśli tak różnica między moimi felgami a twoimi to niecałe 1,5 cm więcej na zewnątrz, więc może być na równo z błotnikiem, albo lekko wystawać. Niech ktoś się jeszcze wypowie dla pewności.

870106384_Beztytuu.png.a1ad540a6acc499f5c209dc57e2faccb.png

Tabcioo

Dziękuje za wszelkie informacje temat uważam za zamkniety.

MattHarderzz

mam 7J ET25 i wszystko jest ok, nawet wypadałoby wypchnąć trochę. Ale z tego co napisałeś, to profil jest za wysoki. Przy 16" i szerokości opony 205 max profil to 50.

Tabcioo
Dnia 22.07.2019 o 16:32, Damianos1 napisał:

Przy takim ET wydaje mi się że felga będzie wystawać poza błotnik, co do opony to możesz taką montować, choć ja bym zakładał 205/45 ale to już bez znaczenia.

Nie będzie za duzo ? te 205/45 z tą felgą ? Znalazłem, coś takiego nie wiem czy to prawda i czy pakować tak jak mówisz te 205/45

Opony zamienne pasujące do samochodu PEUGEOT 206 2004 1.4i

• 185/60 R14
  • 185/55 R15
  • 195/50 R15
  • 195/45 R16

Damianos1

@Tabcioo Ja u siebie na 6.5J mam 205/45 więc na 7J tym bardziej będzie pasować.

Tabcioo

Okej czyli śmiało zamawiać ? 

Damianos1

Jeśli chodzi o opony to tak, na pewno na felgę wejdą i nic im nie będzie a jeśli chodzi o felgi to na własną odpowiedzialność bo nie wiem czy nie będzie ci nic obcierać albo wystawać, ale raczej nie powinno :) 

Tabcioo
1 minutę temu, Damianos1 napisał:

Jeśli chodzi o opony to tak, na pewno na felgę wejdą i nic im nie będzie a jeśli chodzi o felgi to na własną odpowiedzialność bo nie wiem czy nie będzie ci nic obcierać albo wystawać, ale raczej nie powinno :) 

Co do felgi zobaczymy jutro powinny być + informacje z tego samego zródła. Kto nie ryzukuje ten... coś tam coś tam :) 

Felgi tuningowe pasujące do samochodu PEUGEOT 206 2004 1.4i

• 6,5 x 15 ET20
  • 7 x 15 ET20
  • 7 x 16 ET20

Damianos1

To pochwal się jakie felgi i opony kupujesz ;)

Tabcioo

Od zawsze mi sie podobały szprychowe felgi postanowiłem sobie wreszcie coś zmamówić a co do opony to myślałem nad czymś najtańszym tak na ten sezon dozbierać i coś porządnego kupić i na zime i na lato 

sqn-15-att-30-19294-f-f-l600-sk2.png

• Like 1

Emcioo15

Na oponach nie warto oszczędzać kolego :)