Jump to content
Sign in to follow this  
UltiMet

Czujnik nie wyłączonych świateł oraz oświetlenia podsufitki

Recommended Posts

UltiMet

Cześć, nie wiem czy mój samochód od początku miał tą opcje (raczej tak) ale nie działa mi czujnik zostawienia samochodu na światłach, oraz jak otworze drzwi kierowcy to światło podsufitki nie zapala się, natomiast jak otworzę drzwi pasażera to się zapala. W diagboxie znalazłem tylko opcję podpięcia pasów bezpieczeństwa lewa strona jako OBECNE czy włączone (tak jakby na stałe było ustawione) może to być temu winny jakiś czujnik albo coś? Nawet nie bardzo wiem gdzie taki czujnik szukać, w diagboxie też nie mam błędów w bsi oraz przełącznikach 

madmax
Posted (edited)

Kaseta zamka za to odpowiada.

Nie masz czasem informacji podczas jazdy że są otwarte drzwi kierowcy?

Edited by madmax

UltiMet

Nie mam

UltiMet

Jak silnik jest odpalony to gdy otworzę drzwi pasażera na ekranie (tym na środku) mam informacje, że drzwi otwarte natomiast jak otworze drzwi kierowcy nic mi się nie wyświetla. 

madmax

czyli styk w kasecie zamka masz ciągle w pozycji "zamknięte"

Masz centralny? jeśli tak to spróbuj pilotem zamknąć auto przy otwartych drzwiach kierowcy. W normalnych warunkach gdy wszystko jest sprawne zamki w drzwiach powinny zamknąć i odskoczyć spowrotem ze względu na otwarte drzwi. W twoim wypadku system powinien pozamykać wszystko przy otwartych drzwiach kierowcy. Jeśli tak to kaseta do wymiany.

• Like 1

UltiMet

Mam centralny, zrobiłem tak jak pisałeś. Zamek od strony pasażera zamknął się, od strony kierowcy poszedł do dołu ale nie zamknął się, tzn tak jakby zamknął się o otworzył 

Mam peugeota z 2003 roku w dodatku to cc (2.0) czy kaseta pasuje z innych peugeotów? 

madmax

Zamek kierowcy nie zamknie się bo mechanicznie jest otwarty, ale tak jak pisałem system mimo otwartych drzwi kierowcy uznał je za zamknięte i pozamykał auto. Winna kaseta.

Z tego co wiem, kasety są jednakowe dla wszystkich typów 206. Szukaj jedynie kasety lewych przednich drzwi (kierowcy) bo nie wiem czy lewe i prawe są takie same ale są jednakowe dla 3 drzwiowej wersji i 5 drzwiowej do drzwi kierowcy.

• Thanks 1

UltiMet
Posted (edited)
Dnia 6.08.2019 o 21:50, madmax napisał:

Zamek kierowcy nie zamknie się bo mechanicznie jest otwarty, ale tak jak pisałem system mimo otwartych drzwi kierowcy uznał je za zamknięte i pozamykał auto. Winna kaseta.

Z tego co wiem, kasety są jednakowe dla wszystkich typów 206. Szukaj jedynie kasety lewych przednich drzwi (kierowcy) bo nie wiem czy lewe i prawe są takie same ale są jednakowe dla 3 drzwiowej wersji i 5 drzwiowej do drzwi kierowcy.

Wymieniłem kupiłem z autozłomu za grosze z 2006 roku. Wszystko pasuje drzwi się zamykają itp. Pomyślałem, że jak taki rocznik to musi być sprawne. I nie działa nadal to samo, drzwi się zamykają przy tym teście w dodatku światło przy otwartych drzwiach się nie zapala. Pomyślałem, że może jakiś kabel przetarty albo coś? Nie mam pojęcia, w DiagBoxie może któraś opcja by mi "podpowiedziała?" tylko nie wiem która

Edit:

Jeszcze jest opcja taka, że wymieniałem przełącznik kierunkowskazów, może tam szukać? Ale głośnik działa bo kierunkowskazy tykają i słychać go gdy się otworzy drzwi pasażera. (Gdy wymieniałem przełącznik już mi to nie działało) 

Edited by UltiMet

UltiMet

No i mam lekcję na przyszłość, żeby najpierw sprawdzić instalację :D 

Odłączony był kabelek w tej kostce

kab.jpg

Edited by UltiMet

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...