Jump to content
DR Motorsport

Pug 206 1.6 16V 109hp TU5JP4 TURBO !!!

Recommended Posts

DR Motorsport

Witam Panowie 

Jako ze jestem nowy i bardzo sie cieszę ze stałem sie posiadaczem Puga 206 1.6 16V 109hp TU5JP4 potrzebuje informacji na temat turbo, chciałbym uzyskać moc ok 250hp i momentu 280nm

Chciałem zaznaczyć ze wiedze na temat turbo mam nie wielka dlatego potrzebuje pomocy własnie od was, widziałem jakis watek na innym forum ale nie sprecyzowany i bardzo rozlany. Wiem tyle ze silnik jest bardzo wytrzymały i nie wymaga kutych kłoków korbowodów itd . Z góry dziekuje i służę pomocą w temacie N/A😃

- Jaka przekładka w mm 

- jakie turbo słyszałem ze z volvo s60- t16 bedzie bardzo dobre

- kolektor wydechowy gdzie szukac bądź kto ogarnie 

- kolektor dolotowy, czy nada sie z C2 ?

- Jaka przepustnica ?

- Jakie wtryski czy z saaba 2.3 turbo beda okey ?

- Jaki IC ? 

co należy jeszcze przerobic ?

- Czy na Emu wszystko ogarnę 

MattHarderzz

Pisz do nich na FB https://www.facebook.com/Cool-Air-286062591881772/

Info od nich:

"Koszt takiej modernicji z robotą i strojeniem to mniej więcej 17700zl bez ruszania sprzęgła , z ceny można zejść bądź może ona wzrosnąć zależnie co sobie zażyczy klien, w cenie jest kompletny wydech , wyspawanie kolektora wydechowego, rozebranie silnika na części , przekładka pod głowice, nowe pierścienie , panewki , wszystkie uszczelnienia i uszczelki, kompletny dolot z intercoolerem. A także cała elektryka podłączenie komputera , zmiana wtrysków i wiele innych drobnych rzeczy. Cena nie obejmuje modernizacji sprzęgła."

• Like 2

Kokosik1
7 godzin temu, MattHarderzz napisał:

Pisz do nich na FB https://www.facebook.com/Cool-Air-286062591881772/

Info od nich:

"Koszt takiej modernicji z robotą i strojeniem to mniej więcej 17700zl bez ruszania sprzęgła , z ceny można zejść bądź może ona wzrosnąć zależnie co sobie zażyczy klien, w cenie jest kompletny wydech , wyspawanie kolektora wydechowego, rozebranie silnika na części , przekładka pod głowice, nowe pierścienie , panewki , wszystkie uszczelnienia i uszczelki, kompletny dolot z intercoolerem. A także cała elektryka podłączenie komputera , zmiana wtrysków i wiele innych drobnych rzeczy. Cena nie obejmuje modernizacji sprzęgła."

Jakby co, służę pomocą 😁😁

DR Motorsport

Panowie koszt straszny wiadomo ze robi to firma, ale porównujac z N/A mam porównanie w pugu 106 zrobienie 190hp na n/a jezdzace w GSMP wychodzi 19000zł kreci się 8500 

tłoki korby kute ostre walki cat cams strojenie itd ?  wiec zastanawiam sie skad cena ? Moje pytanie było inne wiec prosze o odpowiedz jak ktos pomocny

Kokosik1

Sluchaj, ten projekt który jest podany wyżej to mój samochód na codzień. Chcesz cos wiedziec to pisz śmiało. Ogólnie wymienic i dołożyć rzeczy trzeba sporo. Turbo to garret gt28. Intercooler to uniwersalny FMIC, wtryski saab 2.3t 370cc. Chlodnica wody dedykowana sportowa dwa razy grubsza od serii. Przekladka ppd glowice 2,1mm. Sprzeglo seryjne niestety juz na hamowni puści wiec trzeba kombinowac i tu niestety pełen custom przy tych mocach i niutach. Kolektory mozna kupić ale ich cena jest zaporowa. Najlepiej wyspawac. Oczywoscie chlodnica oleju. Wszystko postawione na seryjnym kompie plus DET3. na ulice wystarczy. Mozna się pokusic o budowanie nowej wiązki i montaż ECUMASTER BLACK. Ogólnie wszystko tutaj to custom bo to co mozna kupic to roznie z jakością. Przy turbo seryjny ssący wystarczy ale mozna aluminiowy od C2 vts. Przepustnica i tak jest duża wiec zostaje seryjna. Oczywiście pełna kapitalka silnika. Korby wytrzymują seryjne do okolo 300km ale kute nie są drogie wiec można je wsadzić. Ogólnie koszta samych części to około 13tys. Drugie tyle robocizna.