Jump to content
Sign in to follow this  
lostek815

Mocny dźwięk ocierania na zakrętach przy obciążonym tyle

Recommended Posts

lostek815
Posted (edited)

Cześć wszystkim,

Jakieś 2 lata temu kupiłem Peugeota 206, rocznik 2000. Od początku coś było nie tak z tylnym zawieszeniem, bo jak miałem pasażerów z tyłu, to na zakrętach coś strasznie ocierało. Półtorej roku temu wymieniłem belkę, bo słyszałem, że to na pewno ona jest przyczyną. Robiłem to w Myszkowie - bardzo polecanym serwisie. Było trochę lepiej przez bardzo krótki czas, ale w dalszym ciągu ocierało. Początkiem tego roku z kolei wymieniłem amortyzatory. Niestety to również nic nie dało i mam wrażenie, że jest tylko coraz gorzej. Rozmiar opon jest odpowiedni. Co to może być, gdzie leży problem? Strasznie mnie to irytuje, bo w praktyce mam 2-osobowy samochód. Zastanawiam się, czy może belka tak szybko znowu się zepsuła przez to, że amortyzatory były mocno zjechane? Niestety nikt mi nie powiedział o amortyzatorach nic przy wymianie belki, a później okazało się, że były w fatalnym stanie... Słyszałem już nawet opinię, że te auta tak mają i tyle.

Edited by lostek815

kanngax

Jeżeli opony i felgi są odpowiednie to tylko belka. Musiałeś trafić pechowo.

A skoro było lepiej przez chwilę to dlaczego nie pojechałeś na gwarancję??

lostek815
Posted (edited)

Opony mam 175/65 R 14 T.

Nie wiem czemu. Uznałem, że skoro serwis ma takie dobre opinie, to zrobili mi dobrze i nie może to być to, tylko coś innego. Ale z tego co patrzę na ich stronie teraz, to gwarancji dają 36 miesięcy, więc jeszcze chyba mogę zareklamować. Zadzwonię do nich w następnym tygodniu w takim razie, skoro mówisz że to na pewno belka.

Pytanie, czy teraz znowu nie będę musiał wymieniać amortyzatorów?

Edited by lostek815

kanngax

Widzisz, nie wszytko dobre co polecają :)

amorów już nie ruszaj jak a nowe :)

lostek815

Dowiedziałem się, że podobno jeśli to belka, to kopiąc w tylne koło od strony błotnika będzie mocno drgało. Niby coś tam się rusza, ale nie powiedziałbym, że mocno i sam nie wiem. Słyszałem też o jakimś piasku w nadkolu czy coś takiego, że to może być przyczyną. Co o tym sądzicie?

marcin90

Plastikowe nadkola masz pełne czy 2-częściowe?

lostek815

Widzę 2-części.

69002006_519104422191979_5218480325151162368_n.jpg

marcin90
9 godzin temu, lostek815 napisał:

Widzę 2-części.

To raczej belka niestety.

lostek815

Ok, dzięki. Już się umówiłem na termin jej sprawdzenia.

lostek815

Witam ponownie. Mechanik sprawdzał mi samochód i twierdzi, że zarówno z belką, jak i amortyzatorami jest wszystko w porządku i nie ma pojęcia co tam może ocierać, bo odstęp kół od nadkola jest duży. Brak mi już sił i powoli zaczynam mieć myślenie, że nigdy więcej nie kupię francuskiego samochodu. Powiedział, że mogę zapytać tam w serwisie od belek, czy ewentualnie może da się tę belkę jakoś wyżej podnieść. Jak myślicie?

Morfi

Co prawda u mnie to był przód, a nie tył, ale mocne ocieranie przy skręcie z przodu okazało się zużytym łożyskiem, przy jeździe na wprost nic nie było (no może trochę huczało, ale można by z oponami pomylić). Skoro po wymianie belki przez chwilę było ok, być może co nieco było tam nasmarowane, ale nie do końca nowe łożyska na belce? Nie wiem, skoro amortyzatory dobre a koła mają przestrzeń - w końcu stanu łożysk nie zobaczysz bez rozebrania.

lostek815

Łożysko faktycznie okazało się, że mam do wymiany i dzisiaj to będę miał robione, ale tylko w jednym kole, a dźwięk słyszany jest przy skręcie zarówno w lewo, jak i w prawo, więc też wątpię, że to jest problemem.

lostek815

Pozwolę sobie jeszcze raz wrócić do tematu. Belki nie reklamowałem, bo mechanik nic nie widział, a tam gdzie robiłem belkę powiedzieli, że reklamacja tylko jak są jakieś luzy przy kole itp. Łożysko zrobione i póki co nic nie słychać, ale testowałem tylko z lekką osobą na tyle. I tak się właśnie zastanawiam, czy może nie ma tu żadnego problemu, a Peugeoty 206 jako małe samochody, tak po prostu mają? Bo generalnie problemu nie było, jeśli z tyłu siadały mi osoby ważące po 60 - 70 kg, ale jeśli siadał ktoś ważący 90 - 100 kg, no to ocierało, ale wtedy to nawet jeśli siedział taki ktoś po środku, lub jeśli było dwóch, po obu stronach, więc to nie kwestia tego, że jedna strona zbyt przeciążona. Byłbym wdzięczny za podzielenie się informacjami jakich pasażerów wozicie na tyle w swoich 206-tkach. Jeśli tak jednak nie powinno być, to chyba po prostu nie będę brał cięższych pasażerów na tył. :D

Damianos1

Nigdy mi nic nie ocierało z tyłu nawet z kompletem osob.

Morfi

Nie no nie może być tak, że jak z tyłu siedzi komplet osób, to coś ociera i tylko dzieci można wozić, na moje to łożysko było (jeżeli po wymianie jest ok).
Woziłem komplet osób w 1.6 jak i w RC i nigdy nic takiego nie miało miejsca.

lostek815

Ok, przetestowałem przed chwilą samochód z osobą ważącą ponad 80 kg, gdzie normalnie przy takich osobach już mi coś ocierało i póki co wydaje się być wszystko w porządku, więc chyba to faktycznie łożysko było. Ciekawe, bo nikt tego nie brał pod uwagę w ogóle, a zostało wymienione zupełnie przy okazji. :D Tak czy siak, dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi i pomoc.