Jump to content

(nie)rysujace szyb skrobaczki z mosiężną listwą krawędz

dziacial

Recommended Posts

Kupilem sobie taki wynalazek http://allegro.pl/item150879135_skrobaczka_frost_z_mosiezna_krawedzia.html i zdazylem go uzyc tylko raz a juz mam na szybkie rysy ktorych wczesniej nie widzialem. A mialo byc tak dobrze. No chyba ze te rysy powstaly wczesniej ale raczej bym je zauwazyl. No i co innego moglo zrobic kilka rownoleglych rys biegnacych od gornej do dolnej krawedzi szyby. Ogolnie to sie troszku wkurzylem ale co zrobic, kupie normalna skrobaczke a ta wywale.

stara wycieraczka potrafi porysować szybę a co dopiero jakas mosiężna skrobaczka.

Tylko odmrażacz w sprayu..

odmrazacz jest dobry ale po uzyciu szyba bardzo szybko zaparowuje od srodka, tak przynajmniej bylo jak go ostatnio uzywalem

[ Dodano: 28-12-2006, 15:35 ]

stara wycieraczka potrafi porysować szybę a co dopiero jakas mosiężna skrobaczka.

wycieraczka chyba nie porysuje ale piasek i inne bardziewie ktore ze soba ciagnie jak najbardziej, pamietam jak bardzo mialem porysowana tylnia szybe zanim mi ja wymienili

odmrazacz jest dobry ale po uzyciu szyba bardzo szybko zaparowuje od srodka, tak przynajmniej bylo jak go ostatnio uzywalem

Być może jest to spowodowane tym, że odmrażacz sam w sobie jest zimy (bo pod ciśnieniem) jak się pryska to powstaje bardzo duża róznica temperatur co sprzyja parowaniu!

Polecam umyć szyby od wewnątrz jakims płynem do mycia szyb z formułaa anty-para - mins tego jest taki, że trzeba to zrobić gdy jest ciepło :/

widziałem ten debilny wynalazek w norauto i sie usmialem jak nigdy.

za żadne skarby bym tego nie użył!

metalem o szybe......? nieeee

polecam odmrażacz w płynie (taki jak mr muscle) bo te pod ciśnieniem zostawione na mrozie w aucie nie chcą psikać :)

ja używam szmaty.
szmata też dobra :D mój Pug stoi w garażu co prawda nie ocieplonym ale to zawsze pod zadaszeniem :D
Shapeshifter

chodzi o to by wilgoć nie osiadała na szybach. dam przykład. kilka razy passat Taty stał kilka metrów od mojego puga, ale pod wiatą i nie miał zamarzniętych szyb a ja miałęm mocno zamarznięte.

Shiver, dokładnie tak :) czyli szmata albo karton :D nic to nie kosztuje a jakie efekty :D

a własnie kiedyś się zastanawiałem czy mi może zamek w drzwiach zamarznąć jeżeli mam centralny zamek na pilota i nie myłem auta jak był mróż ??

A ja plyty CD po nic innego nie mialem w aucie. Nie porysowala i zeskrobała ale tak ogólnie to nie polecam tego rozwiazania tylko w naglych wpadkach. ;)

no własnie doradzałem czym zabezpieczać szybe przed problemami z odsnieżąniem , a ja własnie wróciłem z terenu pojechałem po grać sobie w tenisa wychodze z hali a to cała szyba w sniegu takim zmrożonym i przez 5 minut musiałem ręką zdrapywać ten śnieg :/ i to jest potwierdzenie tego że ja to nie będe miał mądrych dzieci , zresztą tak samo jak moi rodzice :D

moj pug stoi w garazu wiec nie mam tego problemu ;) czasam smieje sie gdy widze ludzi wychodzących z klatki w bloku z butelka z ktorej paruje woda i sobie szybko odmrazaja szyby ludzie co za glupota :zabawa: :mur:

Shapeshifter
czasam smieje sie gdy widze ludzi wychodzących z klatki w bloku z butelka z ktorej paruje woda i sobie szybko odmrazaja szyby ludzie co za glupota
no nie mów, że ciepłą wodą :( toż to szyba pęknie szybciej niż widac :( ...

Osobiście używam odmrażacza w płynie (z pompką) oraz skrobaczki, ale tylko dlatego, że ma także GUMOWĄ krawędź, która służy do zgarnięcia rozpuszczonego lodu. Ostatnio sprawiłem sobie także ochraniacz na szybę, ale jeszcze nie było okazji do użycia.