Jump to content
Sign in to follow this  
SmerfetekOOO

Pug 1.4 benzyna 1998 kręci, ale nie podaje napięcia na pompę paliwa

Recommended Posts

SmerfetekOOO

Dzień dobry,

Mam problem z 206 i męczę się z nim od ponad tygodnia. Peugeot kręci jednak nie słyszę aby pompa podawała paliwo. Kiedy podłącze pompę na krótko to słychać jej pracę, wymieniłem dzisiaj przekaźnik od pompy paliwa i nadal nie ma napięcia. Czy wie ktoś może gdzie dokładnie idzie i z czym łączy się plus od pompy??? Dodam że wcześniej podmieniałem cewkę, czujnik położenia wału i silniczek krokowy eliminując tym sposobem sporo opcji, po wsadzeniu kluczyka w stacyjkę słychać charakterystyczny pik więc nie dopuszczam narazie myśli że może to być immo.

Quid_est_Veritas?

Kable z pompy idą do BSM pod maską do którejś z tych dużych wtyczek (szara albo zielona, nie pamiętam tych kolorów.) Poszukaj w google jest pełno tematów o tym, zresztą tutaj też koledzy podpowiadali który pin z kostki jest od czego. Jak się dowiesz pinów to miernik i sprawdzaj na zapłonie czy jest napięcie i najlepiej potem żarówką. Bo bez obciążenia może występować normalnie napięcie, a pod obciążeniem nagle "zero". 

SmerfetekOOO

Będę sprawdzał w piątek, znalazłem fajny schemat. Mam jeszcze jedno pytanie, jakie napięcie powinno być na wtyczce od listwy zapłonowej?

SmerfetekOOO

Badając wiązkę natrafiłem chyba na powód usterki, stety lub nie to BSI ☹️

IMG_20191011_155404.jpg

IMG_20191011_155415.jpg