Jump to content
Sign in to follow this  
pijey88

Podłączenie zasilania do wzmacniacza

Recommended Posts

pijey88

Jestem w trakcie robienia instalacji do audio, nie mam pomysłu jak podpiąć się do aku zasilaniem. Oryginalnie klema plusowa jest na "zacisk", masowa jest normalna, zaciskana śrubką do której można się podpiąć, niestety na plusowej nie ma fabrycznie miejsca aby się "podpiąć". Czasowo planuję się wpiąć w małej skrzynce obok aku, jest tam śruba do której przychodzi fabrycznie kabel plusowy. Wydaje mi się że średnica fabrycznego kabla łączącego aku z tą skrzynką jest za mała, do instalacji audio mam puszczone kable 20mm2, więc nie jest to bardzo dużo, ale mimo wszystko wolałbym bezpośrednio na aku.

Jakie macie patenty na taki problem? Zmieniacie klemę na klasyczną? Czy jest jakiś adapter/przejściówka na klemę aby było jak się dopiąć? 

Damianos1

Coś takiego albo ucinasz ori klemę, wiercisz dziurę i montujesz do zwykłej klemy na śruby za 10zł.

p-sinuslive-bks-klema-plus.jpg

kanngax

Ja miałem wciśnięte z oryginalną klemą - jak to nazwałeś na zacisk, i tak 9 lat bez problemu jeździło i jeździ dalej 😛

pijey88
23 godziny temu, Damianos1 napisał:

Coś takiego albo ucinasz ori klemę, wiercisz dziurę i montujesz do zwykłej klemy na śruby za 10zł.

p-sinuslive-bks-klema-plus.jpg

Super ! O czymś takim myślałem, ale nie mogłem tego znaleźć, jakaś podpowiedź gdzie to można dostać lub jakaś fachowa nazwa takiej klemy?

21 godzin temu, kanngax napisał:

Ja miałem wciśnięte z oryginalną klemą - jak to nazwałeś na zacisk, i tak 9 lat bez problemu jeździło i jeździ dalej 😛

Nie jest to raczej bezpieczny patent, a na pewno nie fachowy, raczej tak nie zrobię.

kanngax

Nigdy nie wyskoczyło, nigdy nie wywaliło bezpiecznika, dostęp wody czy innych opcji także odpada bo akumulator jest w obudowie także do bezpieczeństwa nic nie ma do zarzucenia. Bardziej schemat dizajnu jeżeli zaglądasz do akumulatora i boli że jest to zrobione najprościej bez zbędnych gadżetów to wtedy się kombinuje 😛