Jump to content
  • Similar Content

• karoleczek
      By karoleczek
      Witam,

Chcę w moim skarbie wymienić radio:xhmm, stare ma coraz większe problemy z czytaniem płyt:x/:, w związku z czym mam pytanie, czy to radio ( http://allegro.pl/blaupunkt-melbourne-120-radio-mp3-usb-sd-aux-4gb-i3717166082.html ) bedzie współgrało przyciskami funkcyjnymi przy kierownicy? (mam 206 z 2004r z orginalnym radiem.) ( na wyświetlaczu mi nie zależy ale jak ktoś wiec coś na ten temat to też będę wdzięczny za info )

Pozdrawiam
      karoleczek
patrykas14

wymiana zegarka na wyświetlacz monochromatyczny

Recommended Posts

patrykas14

Witam.

Jestem świeżym właścicielem Partnera 1,4 8V z 2008r.Jest to uboga wersja salonowa i mianowicie interesuje mnie wymiana zegarka (gdzie w kostce są cztery przewody) na wyświetlacz monochromatyczny wraz z fabrycznym radiem .Jak to zrobić żeby wszystko działało i czy dam radę?Czytałem coś o jakiś przejściówkach.Czekam więc na fachową pomoc i z góry dziękuję.

marcin90

@patrykas14 To jest jeszcze Partner II czy już III? Jakie masz radio?

Mam przejściówkę i wyświetlacz od 206+, który pasuje do Partnera II.

Edited by marcin90

patrykas14

Partner II radio clarion.Czy ta przejściówka pasuje na pewno?

marcin90

Tak, to jest przejściówka do podłączenia wyświetlacza Sagem EMF A lub B w miejsce zegarka z samą godziną.

patrykas14

Widzę że jesteś dobrze załapany w temacie na wyświetlaczu są numery 96616373 XT F00 EMF B Sagem.Czyli jest typu B? (wąski wyświetlacz)Jakie funkcje będzie pokazywał wyświetlacz i jak podłączyć go z radiem.Czy po podpięciu przejściówki wyświetlacz będzie pokazywał wszystkie funkcje.Z góry dzięki za doradę.Możesz podesłać fotkę tej przejściówki?

marcin90

Pokaż zdjęcie tego wyświetlacza, to powiem ci czy będzie pasował i jakie ma funkcje. Jakby co to mam taki pasujący do twojego auta. Z radiem nie musisz go łączyć, będzie pokazywał wszystkie informacje jeśli to fabryczny Clarion. Rozumiem, że teraz masz tylko samą godzinę? Fotek przejściówki nie mam, będę ją dopiero robił jak się zdecydujesz, bo wszystkie ostatnio wyprzedałem.

Edited by marcin90

patrykas14

Wysyłam zdjęcia radia i wyświetlacza

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

marcin90

Będzie to wszystko współgrało jak podłączysz z przejściówką. Ten wyświetlacz to taki dosyć podstawowy typ z datą, godziną, komunikatami tekstowymi i info z radia. Ja mam taki z komputerem pokładowym, który pokazuje m.in. spalanie, ale do niego trzeba jeszcze dorobić przycisk w manetce wycieraczek:

image.php?di=RE62

Jaga

O fajny temat który mnie interesuje, bo nie wiem czy nie zabardzo się pospieszyłem i kupiłem na alledrogo właśnie wyświetlacz typu B do mojego starego P206 z MUX i właśnie szukam info co muszę w pp2000 po ustawiać aby tak ładnie pokazywało informacje 

marcin90

@Jaga masz przycisk w manetce wycieraczek?

Jaga
12 minut temu, marcin90 napisał:

No właśnie czytałem o tym że trzeba przerabiać, zrobię jutro foto bo powiem szczerze że nie zwracałem na to uwagi heee. 

Jaga
13 godzin temu, marcin90 napisał:

IMG_20191104_123206.jpg

marcin90

Z tego co widzę, to nie masz przycisku. Jeśli ten okrągły kapselek jest wyjmowany to możesz dokupić a jeśli nie to trzeba rzeźbić. Jak dorobisz przycisk to wyświetlacz pokaże Ci spalanie itp. w miejscu daty.

Jaga

marcin90 A co będę miał jak tylko podmienię wyświetlacz ? Nie dam rady tego kapsla wyciągnąć jest w całości.

Edited by Jaga

marcin90

Data, godzina, temperatura, komunikaty i info z radia jeśli jest fabryczne.

Jaga
patrykas14

Mój lwik jest z 2008 roku przejściówka nie zrobi nic w canie.W kostce od zegarka mam cztery przewody a w kupionym wyświetlaczu pięć. W oryginalnej instalacji radiowej w samochodzie w białej kostce mam tylko cztery przewody a w nabytym clarionie w tej samej kości jest osiem przewodów  w tym cztery podwójne,więc nie wiem czy to zadziała z wyświetlaczem.Obie rzeczy były wyciągnięte z tego samego Partnera z 2006 roku.Kolejna sprawa to jak rozkodować radio bo nie mam kodu.Marcin czekam na pomoc.

marcin90
37 minut temu, patrykas14 napisał:

Mój lwik jest z 2008 roku przejściówka nie zrobi nic w canie.W kostce od zegarka mam cztery przewody a w kupionym wyświetlaczu pięć.

A kto tak twierdzi? Ilość przewodów nie ma nic do tego, wykorzystywane są 3 a z przejściówki wychodzi w sumie 5 w które wpinasz kostkę zegarka i sygnał BSI z licznika.

Kodu się nie wpisuje, tylko trzeba dopisać w radio VIN twojego auta przez Peugeot Planet.

patrykas14

A ta mniejsza ilość kabli w białej kości od radia?

marcin90

Sprawdzę jutro u brata w Berlingo ile jest.

patrykas14

Czy w tym moim wyświetlaczu jest także wskaźnik temperatury i ewentualnie jak go podłączyć ponieważ w lusterku nie mam czujnika i czy jest potrzeba aktywowania w BSI żeby działało?

marcin90

Jest jak przytrzymasz prawy przycisk przez 2s, ale wątpię, że aktywny.

patrykas14

Jak z tym radiem? Sprawdziłeś?

marcin90

Nie dałem rady dzisiaj, jutro zerknę.

patrykas14

OK.Więc czekam na odpowiedź.