Jump to content
  • Similar Content

• karoleczek
      By karoleczek
      Witam,

Chcę w moim skarbie wymienić radio:xhmm, stare ma coraz większe problemy z czytaniem płyt:x/:, w związku z czym mam pytanie, czy to radio ( http://allegro.pl/blaupunkt-melbourne-120-radio-mp3-usb-sd-aux-4gb-i3717166082.html ) bedzie współgrało przyciskami funkcyjnymi przy kierownicy? (mam 206 z 2004r z orginalnym radiem.) ( na wyświetlaczu mi nie zależy ale jak ktoś wiec coś na ten temat to też będę wdzięczny za info )

Pozdrawiam
      karoleczek
patrykas14

wymiana zegarka na wyświetlacz monochromatyczny

Recommended Posts

Jaga

Wyświetlacz wymieniony i widzę że nie potrzebnie kombinowałem hee. Czujnika temperatury pewnie brak u mnie, bo sprawdzałem przy lusterku i same wtyczki tylko są, manetka nie rozbieralna ale wyświetlacz działa haaa. 

IMG_20191106_123727.jpg

IMG_20191106_162433.jpg

Edited by Jaga

patrykas14

No tak ale miałeś takie samo wejście więc nie była potrzebna żadna przejściówka.

Jaga
Godzinę temu, patrykas14 napisał:

No tak ale miałeś takie samo wejście więc nie była potrzebna żadna przejściówka.

To mialem mniej wymieniania heee. Teraz aby mieć temperaturę to szukam lusterka co by zagrało dobrze z kostką która jest już gotowa do w pięcia i nie wiem teraz jakiego szukać aby kostka pasowała. Może ktoś podpowie... 

Edited by Jaga

marcin90

@patrykas14 sprawdzałem te kostki ISO i w czarnej jest 6 kabli a biała to głośnikowa, więc nie ma znaczenia. Jeśli też masz 6 to wszystko powinno działać. Ważne, żebyś miał te zaznaczone na schemacie:

image.php?di=35XA

Edited by marcin90

patrykas14

Jutro sprawdzę.A ewentualnie orientujesz się jak podpiąć pod ten wyświetlacz temperaturę zewnętrzną.Ile sobie cenisz za tą przejściówkę która ma wskrzesić mój nowy wyświetlacz?

marcin90

Czujnik temp. wpinasz pod kierownicą w białą kostkę w BSI i musisz go aktywować w Planecie. Przejściówka 50zł już z wysyłką przy wpłacie na konto.

Edited by marcin90

patrykas14

Dobra.Mógłbyś mi bardziej rozwinąć podłączenie tej temperatury,a co do przejściówki to orientujesz się jaką mam kość;na sześć pinów a cztery przewody.

marcin90

Mógłbyś mi bardziej rozwinąć podłączenie tej temperatury

Jak otworzysz klapkę pod kierownicą to na samej górze BSI będziesz miał 3 duże kostki - szarą, białą i czarną. W środkowej (białej) znajdują się 2 mniejsze, wsuwane - zielona i brązowa. W brązowej wpinasz kabelki czujnika w piny 8 i 18. Musisz mieć do tego kabelki ze specjalnymi końcówkami do wpięcia w kostkę, dorzucę Ci do przejściówki.

image.php?di=JB5Gbiala.jpg

a co do przejściówki to orientujesz się jaką mam kość;na sześć pinów a cztery przewody.

Jak teraz masz taki zegarek jak na zdjęciu niżej to wiem o co chodzi:

image.php?di=4YZJ

Edited by marcin90

patrykas14

simage.png.4eb26dc15b04a9224d4e53b591be7a9b.pngZegar wygląda tak samo a ja przesyłam ci zdjęcie jego gniazda.Jeżeli to wszystko będzie działało z Twoją przejściówką to na nią reflektuję a co do tej temperatury to rozumiem że oba kable idą bezpośrednio z czujnika temperatury na te piny 8 i 18 (i są tylko dwa). Należy je jakoś podłączyć po kolorach czy obojętnie jak?To wszystko czy należy jeszcze coś podłączyć żeby działało.Dopytuję się tak dokładnie żeby czegoś nie spartolić i czegoś nie upalić.

marcin90
20 godzin temu, patrykas14 napisał:

Zegar wygląda tak samo a ja przesyłam ci zdjęcie jego gniazda.Jeżeli to wszystko będzie działało z Twoją przejściówką to na nią reflektuję

Tak, będzie pasować.

co do tej temperatury to rozumiem że oba kable idą bezpośrednio z czujnika temperatury na te piny 8 i 18 (i są tylko dwa). Należy je jakoś podłączyć po kolorach czy obojętnie jak?

Bezpośrednio do czujnika, podłączasz w dowolnej kolejności.

To wszystko czy należy jeszcze coś podłączyć żeby działało

Do takiego wyświetlacza jak masz to wszystko.

patrykas14

Jak z tą przejściówką?Działasz?

marcin90

Mam zrobioną, rano podeślę ci na PW dane do przelewu.

Jaga

Panowie potrzebuje informacji co jest grane, bo kupiłem lusterko idealnie pasujące pod moją kostkę w samochodzie. Piny pasują idealnie czyli 1i2 to wygląda na ogrzewanie a 3i4 temperatura. Wszystko podłączone i telekodowanie w pp2000 zrobiłem ustawiłem czujnik na "jest" a był na "brak" i nic się nie stało na wyświetlaczu dalej nie pokazuje temperatury. Zrobiłem test globalny i wyskakuje błąd czujnika temperatury heee. Sprawdziłem napięcie na pinach w kostce i zero napięcia pusto. Włączyłem ogrzewanie tylnej szyby i tak samo brak napięcia. 

IMG_20191114_144527.jpg

Jaga

Sam sobie znalazłem. 

Jaga

I temperatura się pojawiła, tak jak pisali brak kabli od bsi do drzwi. Oszczędności niesamowite w tym PSA. 

IMG_20191116_135027.jpg