Jump to content
MajaF

wymiana licznika w 206cc

Recommended Posts

MajaF

Witam wszystkich,

potrzebuje pomocy.

zepsuł mi się licznik wskazujący ilość paliwa w baku. pokazuje ponad 1 czyli że jest cały. Wcześniej zawyzal i pokazywał prawie połowę-pozniej okazało się że paliwa nie ma. Niestety kupiłam samochód już z tą awaria. Potrzebuje podpowiedzi czy to się da jakoś naprawić bez wymiany calosci? Z tego co udało mi się ustalić jest problem z ustawieniem przebiegu i trzeba będzie kodowac immobilajzer na nowo. Czy to prawda? Jak wygląda sprawa z wymiana całego komponentu? Czy można wstawić licznik z Anglika?

marcin90

Licznik jest z 1 czy 2 przyciskami w szybce?

MajaF

20171019_200341.jpg

MajaF

czy na zdjęciach widać to o co pytasz?

1.jpg

marcin90

Tak, widać, jest to licznik starszego typu na 2 kostki. Jeśli wskaźnik działa, tylko zawyżając, to można spróbować zdjąć szybkę i ustawić wskazówkę ręcznie po zatankowaniu do pełna. Wymiana licznika wiąże się tylko z ustawieniem przebiegu u "fachowca" od liczników. Z anglika się nie nadaje, ponieważ przebieg będzie w milach, chyba że jako dawca części.

• Like 1
  • Thanks 1

Damianos1
18 godzin temu, MajaF napisał:

czy na zdjęciach widać to o co pytasz?

1.jpg

Sorki że trochę się wcinam w temat ale co oznacza ta żółta kontrolka? Pierwszy raz ją widzę :D 

wrobeleczek

Boczne poduszki ... coś z nimi nie tak...

Damianos1

W sensie te poduszki w fotelach? To one mają osobną kontrolkę niezależną od Airbagu? Dziwne :P 

MajaF

Wrobeleczek co z nimi nie Tak?

MajaF

Marcin90 jak zdjąć tą szybkę? Obawiam się, że licznik mógł paść całkiem skoro wskazuje aktualnie ponad 1. Mogę się mylić? 

MajaF

Damianos1 to jest kontrolka od pasów. 

Damianos1
Godzinę temu, MajaF napisał:

Damianos1 to jest kontrolka od pasów. 

Od pasów w sensie że jak? Zepsutych napinaczy pirotechnicznych czy po prostu nie zapiętych?

MajaF

Damianos1 -od kiedy kupiłam samochód to święci. Myślę że coś z tylu z napinaczami będzie, ale to tylko moje przypuszczenia. Masz moze jakiś pomysł jak to sprawdzić? 

marcin90
15 godzin temu, MajaF napisał:

Marcin90 jak zdjąć tą szybkę? Obawiam się, że licznik mógł paść całkiem skoro wskazuje aktualnie ponad 1. Mogę się mylić? 

Najpierw ciągniesz do siebie i lekko w górę daszek licznika, potem wypinasz szybkę z górnych zaczepów, potem bocznych i na samym końcu dolnych. Warto spróbować najpierw ręcznie ją ustawić a jak będzie wracać do max pozycji to trzeba ją zdjąć i ponownie założyć, czasem trzeba to zrobić kilka razy żeby trafić we właściwe wskazanie.

Kontrolka wg instrukcji jest od bocznych poduszek.

• Like 1
  • Thanks 1

wrobeleczek

Tak jak kol. marcin90 napisał... Ta kontrolka niestety nie sygnalizuje, która poduszka/napinacz fotela jest zła/uszkodzona. Zresztą podobnie ma np. airbag. Daje to informację o problemie, ale bez szczegółow. Te uzyskamy po podpięciu suta pod przyrząd disgnostyczny (najlepiej dedykowany do peugeota).

wrobeleczek
23 godziny temu, Damianos1 napisał:

W sensie te poduszki w fotelach? To one mają osobną kontrolkę niezależną od Airbagu? Dziwne :P 

Jak widać nasze auta jeszcze mogą zsskakiwać 😁

Widziałem nawet fabryczną kontrolkę LPG w P206.

MajaF

wrobeleczek

dedykowany do peugota? Czyli tylko w autoryzowanym serwisie? Byłam u dwóch mechaników i nic nie wyszło po podpieciu do komputera. Co może oznaczać ta kontrolka? Problem z poduszkami bocznymi? Coś poważnego? Może ten samochód jest powypadkowy np i nie ma poduszek? Może tak być?

wrobeleczek

Wiesz... wszystko mogło być z tym autem. Na forum jest topik "peugeot 2000 szukam/mam"...poszukaj kogoś mającego przyrząd diagnostyczny w Twojej okolicy... Nie trzeba od razu do serwisu😄

Kontrolka nie daje precyzyjnej informacji, która dokładnie część układu poduszek jest wadliwa a daje tylko sygnał o uszkodzeniu systemu poduszek. Dlatego trzeba wykonać diagnozę PP200 (dedykowany) a nie jakimś uniwersalnym interfejsem.

Co do uszkodzenia, z którym się osobiście spotkałem to awaria przewodów okablowania fotela kierowcy, która sygnalizowana była losowo świecącą się kontrolką airbagów.

Nie znam historii Twojego auta, ale mogło dojść kiedyś do jakiejś kolizji i ówczesny właściciel wymienił tylko sterownik i dwie poduszki a tych w fotelach nie zrobił... ale to tylko jiczym nie poparte przypuszczenia.

Edited by wrobeleczek
  • Thanks 1

MajaF

wrobeleczek a jeśli mam wyłączone poduszki to te boczne których dotyczy kontrolka też nie są aktywne tak?

wrobeleczek

Tak właściwie to nie jestem pewien, lecz obstawiam, że tak nie jest jak piszesz. Normalnie wyłączasz tylko poduszkę dla pasażera, ale wtedy świeci inna kontrolka. Generalnie ta Twoja kontrolka to nie jest typowa kontrolka... Mam dwa p206 i w żadnym z nich takiej kontrolki nie mam. Być może, że podczas wyłączania poduszki padażera to ta w fotelu też jest dezaktywowana... Nie chcę wprowadzać Cię w błąd. W instrukcji chyba też tego nie ma opisanego...

• Thanks 1