Jump to content
madmax

złe wskazania pozycji auta w fabrycznej navi P207

Recommended Posts

madmax

Witam,

Mój problem dotyczy puga 207 z 2011r z fabryczną nawigacją. Wiem, że to nie to forum, ale na forum 207 coś słabo z userami, a tutaj zawsze mogłem liczyć na pomoc.

Opiszę problem. Od jakiegoś czasu nawigacja źle pozycjonuje samochód. Przekłamanie pozycji dosyć spore bo o jakieś 30km. Coś jakby źle odczytywała pozycję z satelitów. Co za tym idzie nie da się wyznaczyć żadnej trasy, bo jadąc np. w Katowicach ona pokazuje pozycję auta w okolicach pyskowic. Próbowałem resetu systemu do ustawień fabrycznych, oraz odcięcia zasilania do radia. Nic nie pomogło. System nie ma możliwości wyłączenia odczytu z satelitów i ponownego jego włączenia po resecie jak to jest w przenośnych nawigacjach. Co można jeszcze zrobić?

kanngax

Może spróbuj podmienić antenę?

pampidampi

Od jak dawna to się dzieje? Od kwietnia?

madmax

Nie od kwietnia, niedawno. Początkowo zaczęło się tak, że wyświetlacz nie pokazywał wysokości nad poziomem morza (jest taka funkcja przy wyłączonej nawigacji na ekranie podstawowym), ale zdarzało się to czasami i wracało do normy. Teraz zaczęły się cuda na lokalizacji pojazdu przy włączonej navi a wskaźnik wysokości już nie pokazuje nic.

Wymiana anteny? Czy masz na myśli bat czy wzmacniacz? Bo z tego co czytałem to antena navi znajduje się w podstawie anteny na dachu. Podmianka trochę kosztowna jak na strzelanie na chybił trafił. Da się ją może sprawdzić jakoś w PP2000?

Damianos1

Nie musisz kupować ori, zamiennik też da radę. Ja mam antenę Zendar i ona posiada wtyczkę do GPS.

kanngax

Chodzi mi o antenę, podstawę, wzmacniacz. Bat to tylko wspomagająca przedłużka :)

madmax

Wszystko pięknie i ładnie, można by wymienić tą podstawę, ale tak na chłopski rozum: czy antena może przekłamać pozycjonowanie auta w navi? Jeżeli odbiera sygnał to przesunie go o 30km i prowadzi dalej? Bo na mapie auto posuwa się tylko nie tymi trasami gdzie jest a 30km obok. W końcu antena to tylko odbiornik sygnału GPS a analiza sygnału to już chyba program nie?

Damianos1

Może się nie łączyć ze wszystkimi satelitami i program świruje. Co jak co ale ja bym zaczął od anteny GPS jednak.

kanngax

No właśnie tak na chłopski rozum to antena GPS podaje położenie 😛

Longbow

Ruscy się Tobą zainteresowali....mówiłem żebyś nie rozpowiadał na prawo i lewo, że masz bimbrownicę co robi spirytus 110%.

Lecz do rzeczy......może by się dało sprawdzić z menu lub przez PP z iloma satelitami się łączysz......bo po mojemu z dwoma, przy trzech z rozsądną łącznością nie przekłamie pozycji

madmax
7 godzin temu, Longbow napisał:

Ruscy się Tobą zainteresowali....mówiłem żebyś nie rozpowiadał na prawo i lewo, że masz bimbrownicę co robi spirytus 110%.

Lecz do rzeczy......może by się dało sprawdzić z menu lub przez PP z iloma satelitami się łączysz......bo po mojemu z dwoma, przy trzech z rozsądną łącznością nie przekłamie pozycji

A widzisz, to robota Władka P.  Musze zadzwonić do niego na kreml żeby się odstosunkował. A jeśli chodzi o menu to jest tak ubogie jak mój portfel przed przelewem. Nie ma tam opcji podejrzenia satelitów jak w zwykłej navi. Może faktycznie byłaby opcja w PP? Sprawdzisz to?

Longbow

ogarniemy to w jakiś weekend, albo poniedziałek....reszte tygodnia jestem raczej nieprzytomny